reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TCL z nowymi telewizorami Mini LED 8K

dodano: 2021-09-08 15:14 | aktualizacja: 2021-09-09 22:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: TCL

TCL telewizor Mini LED X92 pro 360px.jpg TCL Electronics - jeden z wiodących graczy na światowym rynku telewizyjnym i wiodący producent elektroniki użytkowej, ogłosił wprowadzenie na rynek swoich najnowszych telewizorów Mini LED z serii X, X92 Pro OD Zero Mini LED 8K i X92 Mini LED 8K. Nowe telewizory zostały zaprezentowane na internetowej konferencji „Transcend Vision”.

TCL
TCL telewizor X92 series 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Seria X92 Pro będzie dostępna w wersji o przekątnej 85 cali, a seria X92 w 65 i 75 cali. W najbliższych dniach zostaną wprowadzone na rynek nie tylko w Europie, ale także w Australii, Arabii Saudyjskiej i innych krajach.

Technologia Mini LED zastosowana w serii X zapewnia widzom niezrównane wrażenia podczas oglądania telewizji, z wieloma strefami kontroli kontrastu tworzonymi przez znacznie mniejsze i więcej diod LED. W rezultacie obraz ma więcej szczegółów, lepszą jasność i HDR (High Dynamic Range).

Seria X92 Pro OD Zero Mini LED ma 700 razy mniejsze diody LED (w porównaniu do TCL X915 8K QLED) niż tradycyjne diody LED. Pozwala to na wyprodukowanie niewyobrażalnie cienkiego panelu o ultracienkim profilu, zapewniającego wyjątkowe wrażenia podczas oglądania telewizji.

Nowe telewizory otrzymały certyfikaty stowarzyszenia 8K, które gwarantują prawdziwe wrażenia 8K. Seria X oferuje nie tylko rozdzielczość 8K, ale także skalowanie do 8K w celu uzyskania większej ilości treści cyfrowych z najlepszą możliwą klarownością obrazu, dzięki wyświetlaczowi 8K 120 Hz.

Seria X z technologią TCL QLED poprawia intensywność kolorów o 100%, wykorzystując ponad miliard kolorów. Wszystkie obrazy są odwzorowane z niesamowitą głębią nawiązującą do wymiaru 3D. Widz jest wtedy dosłownie pochłonięty i wciągnięty w każdą scenę i każdą chwilę.

Aby uzyskać najwyższe wrażenia dźwiękowe, seria X92 Pro jest wyposażona w unikalny system audio 5.1.1 z 25 głośnikami i mocą muzyczną 160 W, dźwięk osiąga wtedy jakość dźwięku scenicznego. Seria X92 posiada 60-Watowy system audio 2.1 z oszałamiającą i mocną reprodukcją dźwięku.

Obie serie X92 i X92 Pro wyposażone są w najnowocześniejszy system audio, który wykorzystuje sprzęt Onkyo i inne technologie, w tym Dolby Atmos®. Widz zostaje więc wprowadzony bezpośrednio w akcję dzięki mocniejszemu i otaczającemu dźwiękowi, który wypełnia całe pomieszczenie i wtapia się w nie.

Smukły i ultracienki profil X92 Pro został osiągnięty dzięki technologii TCL OD Zero Mini LED. Anodowany, szczotkowany korpus telewizora z anodyzowanego aluminium doskonale dopełni każde wnętrze.

Wysokiej klasy wygląd spełnia wizję TCL dotyczącą futurystycznych i wciągających projektów, takich jak szczegółowe elementy mechaniczne lub skórzane głośniki oraz niezwykle cienkie, lekkie i trwałe materiały użyte do poprawy wyglądu produktu.

Seria X92 Pro wykorzystuje również rozwiązanie akustyczne z powierzchniami odbijającymi, co zapewnia, że ​​dźwięk z głośników bocznych jest odbijany bezpośrednio do widza i zapewnia wyjątkowe wrażenia dźwiękowe.

Niezrównane wrażenia gamingowe

Seria X to również Game Master Pro przygotowany przez TCL dla następnej generacji graczy. W skład pakietu Game Master Pro wchodzi HDMI 2.1, Wi-Fi 6, które gwarantują wyświetlanie zawsze płynnego obrazu, nawet szybko zmieniających się w grach scen.

Połączenie zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR), trybu Auto Low Latency (ALLM) i eARC zapewnia najlepszy z możliwych do osiągnięcia obraz i dźwięk w grach, programach telewizyjnych i filmach.

Dzięki dynamicznej kompensacji wysokiej częstotliwości odświeżania (120 Hz), seria X redukuje rozmywanie i drganie kolorów, co sprawia, że nawet jazda wirtualnym samochodem wyścigowym jest niesamowicie płynna podczas grania w gry wyścigowe.

Google TV

Zarówno seria X92 Pro, jak i X92 są wyposażone w usługę Google TV, która gromadzi w jednym miejscu filmy, programy, telewizję na żywo i inne materiały pochodzące ze wszystkich aplikacji i subskrypcji. Użytkownicy mogą odkrywać nowe pozycje warte obejrzenia dzięki rekomendacjom z ich ulubionych aplikacji.

Łącząc wiodące w branży technologie firmy TCL, takie jak Mini LED, 8K i QLED z ofertą rozrywkową Google, seria X z Google TV pomaga użytkownikom odkrywać i uzyskiwać dostęp do treści, które kochają w oszałamiającej rozdzielczości na najnowszych ekranach TCL. Teraz jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Funkcję Smart

Dzięki kamerze Magic Camera, łączącej telewizor z doświadczaniem mediów społecznościowych, seria X oferuje związane z tym nieograniczone możliwości. Zarówno  X92 Pro, jak i X92 mają fabrycznie zainstalowaną aplikację Google Duo, która umożliwia prowadzenie rozmów wideo z rodziną i przyjaciółmi. Telewizory mają również wstępnie zaprogramowane zestawy obsługi gestami, umożliwiającymi użytkownikom interakcję
z telewizorem poprzez poruszanie rękami, a nie za pomocą pilota lub komend głosowych.

Seria X92 dostępna będzie w Polsce w następujących cenach:

  • 65X925 – 14 999 zł
  • 75X925 – 16 999 zł
 

Seria TCL X92 - Mini LED 8K TV

 
Seria TCL X91 Pro - OD Zero Mini LED 8K TV
Seria TCL X91 Pro - OD Zero Mini LED 8K TV

Lider w telewizorach Mini LED

TCL wykorzystuje potencjał technologiczny Mini-LED od 2018 roku, kiedy to marka po raz pierwszy zaprezentowała swoją technologię Mini LED na telewizorach. W 2019 roku  rozpoczęła masową produkcję i wprowadziła na rynek pierwsze na świecie telewizory z serii

Mini-LED X10 i 8 (dla rynku amerykańskiego), a w 2020 roku wykorzystała całą swoją  wiedzę i z powodzeniem umieściła Mini-LED na szkle, wprowadzając technologię Vidrian Mini LED.

Na targach CES 2021 firma TCL zaprezentowała najnowszą technologię TCL OD Zero Mini LED, która minimalizuje odległość między warstwą podświetlenia Mini LED, a warstwą wyświetlacza LCD do zdumiewającej wartości 0 mm. Dzięki temu przełomowi firma TCL stworzyła niezwykle smukły profil, którego nigdy wcześniej nie widziano w telewizorach LED LCD. To nowatorskie rozwiązanie jeszcze w tym roku zostanie zastosowane w większej liczbie telewizorów TCL.

Inteligentne urządzenia domowe w ramach AI x IoT

Firma TCL postrzega telewizory jako centrum inteligentnego stylu życia, dlatego podczas konferencji Transcend Vision pokazała, jak rozszerzyła swój ekosystem urządzeń AI x IoT, wprowadzając linię 2021 Mini LED i QLED TV oraz produkty IoT, którymi można sterować
za pośrednictwem telewizorów TCL lub aplikacji TCL Home.

Oprócz 65C825, TCL z dumą prezentuje także tegorocznego zdobywcę tytułu EISA Best Buy – telewizor LCD 55C728, oraz soundbar TCL 8132 również nagrodzony nagrodą EISA Best Buy.


Źródło: tcl.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii LED


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...