reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

LaLiga wygrywa sprawę przeciwko piractwu w Rosji

dodano: 2020-06-10 14:01 | aktualizacja: 2020-06-10 15:31
autor: HP | źródło: LaLiga/Noticias de Navarra/Sportcal

LaLiga Moskiewski sąd miejski orzekł na korzyść hiszpańskiej LaLigi Santander w sprawie piractwa audiowizualnego, co pozwoliło na natychmiastowe usunięcie całej zawartości LaLiga Santander z trzech rosyjskich stron, które transmitowały nielegalnie mecze ligowe. Stało się akurat tuż przed restartem LaLigi Santander.

Liveball
Liveball.ru piractwo La Liga 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jak donosi LaLiga w oświadczeniu, domeny mou.su, hdtennis.ru i liveball.ru uznano za winne ułatwiania dostępu do pirackich transmisji meczów LaLiga Santander w Rosji w 2020 r. Okazało się, że w ten sposób umożliwiły ponad 1,14 mln odwiedzin miesięcznie.

Po odkryciu nielegalnej działalności, dział antypiracki LaLigi, składający się z 25 ekspertów technicznych, opracował niezbędne dowody i złożył pozew w sądzie miasta Moskwy wobec trzech stron internetowych, co odbyło się przy wsparciu WebKontrol Ltd.

Zgodnie z sekcją 4, art. 1253.1 Kodeksu cywilnego Federacji Rosyjskiej, sąd orzekł na korzyść LaLigi i dlatego nakazał natychmiastowe zaprzestanie transmisji odpowiadających meczom LaLiga Santander na wszystkich trzech stronach. 

Piractwo wywarło znaczący wpływ na profesjonalne ligi sportowe na całym świecie, a LaLiga dokonała znacznych inwestycji w zwalczanie go we współpracy z innymi organami branżowymi i posiadaczami praw.

Ta rosyjska sprawa jest znaczącym zwycięstwem nad piractwem meczów LaLigi, po udanych sprawach sądowych w wielu krajach, takich jak Brazylia, Meksyk, Peru, Dania, Senegal i Indonezja. 
Zespół antypiracki LaLigi opracował również różne narzędzia wewnętrzne do wykrywania źródeł piractwa i działania przeciwko nim. Zostały one udostępnione innym ligom, w tym belgijskiej Pro League oraz Dorna Sports, posiadaczowi praw do głównych światowych imprez motocyklowych

Dyrektor audiowizualny LaLigi, Melcior Soler, powiedział: 

- Każde orzeczenie przeciwko piractwu jest kolejnym krokiem w kierunku usunięcia tej nielegalnej praktyki z branży. Nasz globalny zespół jest w stanie wykrywać sprawy na całym świecie i skutecznie podejmować kroki prawne, prowadząc walkę z tymi, którzy próbują oszukać posiadaczy praw, legalnych partnerów telewizyjnych i fanów.


Sprawdziliśmy wszystkie te trzy strony i faktycznie nie ma tam nic co jest związane z LaLigą, poza logo. Jedna strona nadal umożliwia dostęp np. do meczów Premier League czy innych lig. Pozostałe mają w ofercie tenis lub walki MMA, a czy legalnie to nam trudno stwierdzić.


Źródło: noticiasdenavarra.com  laopiniondemurcia.es  digitaltveurope.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD61 Combo + moduł nc+ CI+ telewizja na kartę

AX 4K HD61 Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD marki...

999 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...
reklama