reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Premiery Canal+ już w aplikacji na Android, iOS i Android TV

dodano: 2020-07-27 13:08 | aktualizacja: 2020-07-27 13:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CANAL+/satkurier.pl

Premiery CANAL+ 27 lipca br. usługa Premiery CANAL+ zadebiutowała w formie dedykowanej aplikacji. Do tej pory była dostępna jedynie w przeglądarkach internetowych. Teraz wypożyczalnia filmowa CANAL+ jest dostępna także na iOS, Android i Android TV. Wkrótce aplikacje na platformy Tizen (Samsung) oraz webOS (LG), zapowiada CANAL+.

CANAL+
Premiery CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Usługa Premiery CANAL+ wystartowała 4 czerwca br. Umożliwia ona wypożyczenie polskich i zagranicznych filmów, w tym premierowych produkcji prosto z kina oraz tytułów, które nie zdążyły jeszcze szeroko zadebiutować w Polsce na wielkim ekranie. Obecnie biblioteka Premier CANAL+ obejmuje kilkaset produkcji i wciąż aktualizowana jest o kolejne nowe pozycje.

Aplikacje mobilne Premiery CANAL+ są dostępne dla urządzeń z systemem operacyjnym iOS w wersji 11 i nowszych oraz Android w wersji 7 i nowszych.

Użytkownicy korzystający z aplikacji dla urządzeń Android mogą płacić za wypożyczenie filmu bezpośrednio z poziomu aplikacji. Użytkownicy urządzeń z iOS płatności mogą dokonać na stronie premiery.canalplus.pl, która działa również w wersji responsywnej dla urządzeń mobilnych (RWD).

Każdy wypożyczony film przypisywany jest do konta, a nie urządzenia czy platformy, na której dokonano płatności, dlatego odtwarzanie można rozpocząć na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją lub przez przeglądarkę internetową. Za wypożyczenie filmu na stronie premiery.canalplus.pl można wygodnie płacić kartą (Visa, MasterCard), BLIK lub przelewem online pay-by-link.
 
Aplikacja Premiery CANAL+ na Androida - strona główna
Aplikacja Premiery CANAL+ na Androida - menu
Aplikacja Premiery CANAL+ na Androida - karta filmu

Aplikacja dedykowana Android TV nie wymaga od użytkownika logowania na telewizorze - wystarczy, że zaloguje się do aplikacji w swoim smartfonie, zeskanuje kod QR wyświetlany na ekranie telewizora i autoryzuje logowanie. Jeśli telefon nie umożliwia skanowania kodów QR, użytkownik może zalogować się na telewizorze, wykorzystując jednorazowy kod wpisywany w aplikacji mobilnej lub na stronie premiery.canalplus.pl. Aplikacja dla Android TV obsługuje płatności BLIK, a niebawem planowane jest udostępnienie płatności za pomocą zapisanej w aplikacji karty kredytowej na zasadzie tzw. one-click payment.

Aplikacje mobilne i Android TV obsługują dodatkowo funkcję „Kontynuuj oglądanie”, co pozwala na wznowienie odtwarzania na innym urządzeniu od momentu, w którym użytkownik przerwał seans.

Przy logowaniu do Premier CANAL+ można wykorzystać te same dane co w przypadku logowania do serwisu CANAL+ telewizja przez internet lub założyć nowe konto, odwiedzając stronę premiery.canalplus.pl.

Biblioteki Premiery CANAL+ są otwarte dla wszystkich fanów kina, a filmy można wypożyczać, nawet jeśli nie posiada się płatnej subskrypcji CANAL+ przez internet lub umowy na usługi telewizyjne.

Linki do pobrania aplikacji Premiery CANAL+:
Jak informuje CANAL+, wkrótce usługa Premiery CANAL+ będzie dostępna również jako aplikacja na platformy Tizen (Samsung) oraz webOS (LG).

Premiery CANAL+ gromadzą w jednym miejscu produkcje największych studiów i dystrybutorów filmowych, w tym m.in. Universal Studios, Paramount Pictures, The Walt Disney Company, 20th Century Studios, Dream Works, Sony Pictures, Cineman, Kino Świat, Best Film, Next Film, M2 Films, Kino Polska czy Telewizji Polsat.

Wśród hitów dostępnych w ramach Premier CANAL+ znajdują się takie tytuły, jak: „Sonic. Szybki, jak błyskawica”, „Perfekcjonistka”, „Cóż za piękny dzień”, „Nędznicy”, „Bad Boys for Life”, „Pod powierzchnią”, „Kobiety Mafii 2” czy „Psy 3. W imię zasad”.

W sierpniu w serwisie pojawią się kolejne filmowe nowości, m.in. głośna produkcja Disney’a „Artemis Fowl”, a także „Zatoka zaginionych”, „30 gramów”, dokument o grupie Depeche Mode „Spirits in the forest”, festiwalowy hit ubiegłego roku „Niezwykłe lato z Tess” czy gratka dla najmłodszych widzów - „Klara Muu!”, „Księżniczka łabędzi: królewskie zaślubiny” oraz film „Cały świat Romy” z katalogu Nowe Horyzonty dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Filmy w Premierach CANAL+ dostępne są w formacie wideo MP4 z kompresją H.264, z dźwiękiem AAC. Napisy ekranowe są w formacie WebVTT. Odtwarzanie odbywa się w maksymalnej rozdzielczości Full HD 1920 x 1080, z maksymalną przepływnością 6000 kb/s (jakość dostosowywana jest do łącza internetowego).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...