reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ma powstać francuska fabryka baterii dla elektrycznych aut

dodano: 2020-08-26 00:24 | aktualizacja: 2020-08-28 00:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: IDEC Group/ Verkor

Verkor fabryka baterii solar 360px.jpg Nowatorska, francuska firma Verkor zamierza uruchomić fabrykę akumulatorów, której produkcja rozpocznie się w 2023 r. Skala produkcji może sięgać 50 GWh, w zależności od dynamiki rynku stacjonarnych magazynów energii i pojazdów elektrycznych. Na razie jest mowa o 16 GWh.

IDEC Group
Idec Group Verkor solar bateria 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Francuski start-up Verkor - z pomocą finansowania ze środków UE oraz instytutu badawczego EIT InnoEnergy oraz  firmy Schneider Electric  zajmującej się cyfrowymi rozwiązaniami w dziedzinie energii i automatyki, a także paryskiej IDEC Group - ma nadzieję dołączyć do takich firm jak firma energetyczna Total i producent samochodów PSA w produkcji akumulatorów samochodowych na rynku krajowym.

Verkor to nowa firma założona dopiero w zeszłym miesiącu, a już planuje gigafabrykę akumulatorów litowo-jonowych:
„Verkor powstał w odpowiedzi na rosnącą lukę między spodziewanym popytem na baterie a spodziewaną europejską podażą”.

Według francuskiego start-upu ta luka, napędzana spodziewanym dużym popytem we Włoszech i Hiszpanii, a także we Francji, spowoduje zapotrzebowanie na 3 takie fabryki na samej ziemi francuskiej tylko w tej dekadzie.

Verkor zakładając fabrykę we Francji, chce produkować akumulatory o prawie czterokrotnie mniejszym śladzie węglowym niż w Chinach.

Produkcja akumulatorów w proponowanej fabryce Verkor miałaby się rozpocząć w 2023 r. z początkową roczną zdolnością produkcyjną wynoszącą 16 GWh, która według start-upu mogłaby wzrosnąć do 50 GWh.

Fabryka o powierzchni 200 ha, dla której jeszcze... nie zidentyfikowano lokalizacji, kosztowałaby bagatela... 1,6 mld euro i stworzyłaby ponad 2000 miejsc pracy, wspierając jednocześnie tysiące więcej miejsc pracy w swoim łańcuchu dostaw.

Źródło: europa.eu  verkor.com  businessgreen.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

279 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 2,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 2,0m w wersji v2.1 dla...

49 zł Więcej...