reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piracka SET TV pozwana przez DISH zapłaci 30 mln dol.

dodano: 2020-10-25 21:10
autor: PEH | źródło: DISH

SET TV IPTV pirat oferta Dish 360px.jpg SET TV - były dystrybutor pirackiej usługi IPTV, który został pozwany przez amerykańską, płatną platformę DISH Network w sądzie na Florydzie osiągnął szybką, choć bardzo kosztowną ugodę z jej operatorem. Za każdą z 40 tys. pirackich subskrypcji sprzedanych publicznie, SET TV zgodził się zapłacić 750 dol. odszkodowania firmie DISH. Łączna kwota do zapłacenia to aż 30 mln dol. - piractwo kosztuje!

SET TV
SET TV IPTV pirat oferta Dish 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przypomnijmy, że w 2018 roku znana, amerykańska platforma DISH Network pozwała piracką usługę IPTV - SET TV za pirackie oferowanie wielu płatnych kanałów telewizyjnych nielegalnie uzyskanych z usługi satelitarnej DISH.

Pozew zakończył się w 2018 roku, kiedy to sąd na Florydzie nakazał operatorowi SET TV zapłacić 90 mln dol. odszkodowania ustawowego. Jednak jeśli chodzi o DISH, było więcej takich przypadków, związanych z piractwem.

DISH pozywa Simply-TV
Na początku 2019 roku DISH złożył kolejny pozew na Florydzie, tym razem skierowany przeciwko osobom i firmom stojącym za Simply-TV, piracką usługą IPTV, która miała być połączona z SET TV. W sierpniu tego samego roku proces został zakończony po tym, jak firmie DISH przyznano 30 mln dol. odszkodowania ustawowego oraz nakazu sądowego.

Platforma DISH Network uparcie chce przeciwdziałać piractwu.
Dlatego prawnicy DISH pozywają przed sądem na Florydzie osobę o nazwisku Lisa Crawford, twierdząc, że jest głównym sprzedawcą zarówno SET TV, jak i Simply-TV. Jako pozwanych wskazano też kilka podmiotów gospodarczych. Te sprawy się łączyły, ale widać zostały załatwione polubownie w ciągu kilku tygodni.

Doszło do ugody?
22 października doszło do jakiejś ugody, bo firma DISH złożyła wypowiedzenie przeciwko podmiotom gospodarczym wymienionym w pierwotnej skardze, w tym LC One LLC, LC Pryme Enterprises LLC, LC Pryme Holdings LLC, LC Pryme One Enterprises LLC. Zachowano poufność.

Ostatecznie uzgodniono, że sprzedawano kody do pirackich urządzeń i subskrypcje nieautoryzowanych usług streamingu za pośrednictwem różnych witryn internetowych, w tym ptiptv.com, GriffTV.com, Lazertvstreams.com i FlixStreams.com. Co ciekawe, po zamknięciu SET TV nadal trwał proceder obsługi nieautoryzowanych usług przesyłania strumieniowego. Zresztą niektóre witryny nadal są aktywne.
 


Ugoda to 30 mln dol. dla DISH Network.
DISH twierdzi, że każda subskrypcja jest warta 750 dol. odszkodowania ustawowego, co oznacza, że ​​całkowita kwota płatna firmie to 30 mln dol. Mimo to piraci uniknęli wyższych kwot za swoje piractwo, bo sytuacja mogłaby wyglądać znacznie gorzej, gdyby platforma DISH dążyła do osiągnięcia maksymalnej kwoty 100 tys. dol. za subskrypcję. Wtedy byłaby to zupełnie wirtualna kwota 4 mld dol.

Oprócz ugody o odszkodowanie, strony ustaliły również listę warunków, w tym, to że Lisa Crawford nigdy więcej nie zaangażuje się w publiczne pirackie oferowanie kanałów DISH. Nie może również prowadzić witryn ptiptv.com, GriffTV.com, Lazertvstreams.com i FlixStreams.com, które muszą zostać przeniesione do dyspozycji DISH.

Abonenci - piraci mogą być zagrożeni
Część ugody wymaga od Crawford przekazania wszystkiego, co wiąże się z jej odsprzedażą, firmie DISH, w tym wszystkich komputerów, serwerów, oprogramowania i dekoderów. Umowa idzie jednak znacznie dalej i może mieć konsekwencje dla byłych klientów-piratów.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...