reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ i Nagra likwidują piracki serwis KBoxServ

dodano: 2020-11-11 09:14 | aktualizacja: 2020-11-12 10:22
autor: HP | źródło: Kudelski Group

kboxserv nagra canal plus piractwo 360px.jpg 10 listopada CANAL+ Group i Kudelski Group ogłosiły zamknięcie pirackiego serwisu KBoxServ z siedzibą w kantonie Vaud (region jeziora Genewskiego), która dostarczała francuskojęzyczne treści na żądanie tysiącom klientów. Jest to pierwsze tego rodzaju zamknięcie nielegalnego dystrybutora treści w Szwajcarii.

kboxserv
kboxserv nagra canal piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
CANAL+ Group i Kudelski Group wspólnie doprowadziły do zamknięcia w Szwajcarii jednego z pirackich dystrybutorów treści - KBoxServ, który zajmował się dostarczaniem pirackich treści, posiadając serwery w wielu krajach europejskich i zapewniając dostęp do wielu treści na życzenie.

Operacja jest wynikiem skargi złożonej przez CANAL+ Group i NAGRA, oddziału Kudelski Group, do policji w kantonie Vaud, która kierowała akcją przy wsparciu Europolu, organu ścigania Unii Europejskiej i Eurojustu, Agencji Unii Europejskiej ds. Współpracy Wymiaru Sprawiedliwości w Sprawach Karnych.

Piracka sieć o nazwie KBoxServ zapewniała dostęp do katalogu zawierającego ponad 77 000 seriali telewizyjnych i 7 000 filmów.
Usługa była aktywnie promowana w mediach społecznościowych, w tym na Facebooku i Instagramie, chwaląc się tysiącami obserwujących.

Urządzenia IPTV, wstępnie skonfigurowane w celu zapewnienia dożywotniego dostępu do chronionych treści, były sprzedawane online oraz w wielu sklepach detalicznych w Szwajcarii i Francji w cenie około 150 CHF (około 620 zł) za sztukę.

Pirackie treści były dystrybuowane za pośrednictwem serwerów znajdujących się w różnych krajach europejskich, w tym w Szwajcarii, Francji, Niemczech i Holandii. KBoxServ miał pełną kontrolę nad tymi serwerami, stale aktualizował swój katalog VOD skradzionych treści, a nawet emitowała reklamy swoim abonentom.
 

- Doceniamy wsparcie policji Vaud i wszystkich organizacji, które były zaangażowane w powstrzymanie tej operacji - powiedzieli Céline Boyer, dyrektor ds. ochrony treści w Grupie CANAL+, oraz Brice Daumin, dyrektor CANAL+ Szwajcaria:

- Kudelski Group jest cennym partnerem w walce z piractwem na poziomie globalnym, pomagając nam nie tylko chronić prawa właścicieli treści, ale także zapewnić, że możemy nadal dostarczać naszym abonentom treści wysokiej jakości. Razem wysyłamy wyraźny sygnał, że piractwo chronionych treści to kradzież.


Źródło: 24heures.ch  zonebourse.com  nagra.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...