reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak policji na 3 pirackie witryny streamingowe

dodano: 2020-11-11 19:20 | aktualizacja: 2020-11-20 22:34
autor: HP | źródło: Asia Video Industry Association

True Visions antena piractwo streaming 360px.jpg Tajski Departament Śledztw Specjalnych dokonał nalotu, podczas którego wyłączono 3 pirackie usługi streamingowe - zapewniały one dostęp do płatnych treści. Nielegalne usługi były wcześniej celem ataków, ale zostały przeniesione na nowe domeny i dalej działały.

satkurier.pl
Tajski serwer streaming piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niedawno ujawniono, że ​​około 53% widzów online w Tajlandii korzysta z nielegalnych platform streamingowych lub stron torrentowych, aby uzyskać dostęp do treści premium.

Badanie wykazało również, że spośród osób, które przyznały się do korzystania z takich platform, około 66% stwierdziło, że w rezultacie anulowało część lub nawet wszystkie swoje legalne subskrypcje. 

22 października Departament Śledztw Specjalnych przeprowadził naloty w Tajlandii na szereg nielegalnych witryn, wyłączając kilka z nich podczas zajmowania sprzętu komputerowego. Wśród nich były Kingiptv.cc, Doohdbox.com i Hdplay.tv, ale wydaje się, że operatorzy tych platform nie od razu się poddali, bo te trzy strony przeszły na nowe domeny - Kingiptv.cc na Kingiptv.info, doohdbox.com na skyhdbox.com i hdplay.tv na hdlive.site. To skłoniło tajskie władze do dalszych działań.

Tajskie Biuro ds. Technologii i Cyberprzestępczości DSI, dość szybko wyśledziło serwery wskrzeszonych usług, a następnie dokonano ponownego nalotu na 4 lokalizacje w Bangkoku, Nakhon Pathom i dwa obszary w centralnej prowincji Samut Prakan.

Oprócz wyłączenia 3 pirackich platform streamingowych, które łącznie generowały około 7 mln bahtów miesięcznie (858 900 PLN), funkcjonariusze zajęli również sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i karty bankomatowe.

Okazało się, że pirackie usługi streamowały materiały objęte prawami autorskimi należące do True Visions Group Co. (tajska platforma DTH) i Motion Picture Association (Netflix).

Trzeba też wiedzieć, że pod koniec 2019 r. DSI zamknęło portal streamingowy Movie2free.com, aresztując 22-letniego mężczyznę. W tym czasie Movie2free.com była najpopularniejszą stroną piracką w Tajlandii. 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Cablink 5xGI-18S biały 5m

Włoski, 5-żyłowy przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink 5xGI-18S biały 5m...

55 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 110A grafit

Fuba DAA 110A to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

649 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 800UHD

AB CryptoBox 800UHD - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AB...

349 zł Więcej...
reklama