reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Atak policji na 3 pirackie witryny streamingowe

dodano: 2020-11-11 19:20 | aktualizacja: 2020-11-20 22:34
autor: HP | źródło: Asia Video Industry Association

True Visions antena piractwo streaming 360px.jpg Tajski Departament Śledztw Specjalnych dokonał nalotu, podczas którego wyłączono 3 pirackie usługi streamingowe - zapewniały one dostęp do płatnych treści. Nielegalne usługi były wcześniej celem ataków, ale zostały przeniesione na nowe domeny i dalej działały.

satkurier.pl
Tajski serwer streaming piractwo 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Niedawno ujawniono, że ​​około 53% widzów online w Tajlandii korzysta z nielegalnych platform streamingowych lub stron torrentowych, aby uzyskać dostęp do treści premium.

Badanie wykazało również, że spośród osób, które przyznały się do korzystania z takich platform, około 66% stwierdziło, że w rezultacie anulowało część lub nawet wszystkie swoje legalne subskrypcje. 

22 października Departament Śledztw Specjalnych przeprowadził naloty w Tajlandii na szereg nielegalnych witryn, wyłączając kilka z nich podczas zajmowania sprzętu komputerowego. Wśród nich były Kingiptv.cc, Doohdbox.com i Hdplay.tv, ale wydaje się, że operatorzy tych platform nie od razu się poddali, bo te trzy strony przeszły na nowe domeny - Kingiptv.cc na Kingiptv.info, doohdbox.com na skyhdbox.com i hdplay.tv na hdlive.site. To skłoniło tajskie władze do dalszych działań.

Tajskie Biuro ds. Technologii i Cyberprzestępczości DSI, dość szybko wyśledziło serwery wskrzeszonych usług, a następnie dokonano ponownego nalotu na 4 lokalizacje w Bangkoku, Nakhon Pathom i dwa obszary w centralnej prowincji Samut Prakan.

Oprócz wyłączenia 3 pirackich platform streamingowych, które łącznie generowały około 7 mln bahtów miesięcznie (858 900 PLN), funkcjonariusze zajęli również sprzęt komputerowy, telefony komórkowe i karty bankomatowe.

Okazało się, że pirackie usługi streamowały materiały objęte prawami autorskimi należące do True Visions Group Co. (tajska platforma DTH) i Motion Picture Association (Netflix).

Trzeba też wiedzieć, że pod koniec 2019 r. DSI zamknęło portal streamingowy Movie2free.com, aresztując 22-letniego mężczyznę. W tym czasie Movie2free.com była najpopularniejszą stroną piracką w Tajlandii. 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...