reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

goNET.TV - nowa usługa streamingowa na polskim rynku

dodano: 2020-11-17 16:44 | aktualizacja: 2020-11-25 11:22
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

goNET.TV Na polski rynek wkracza nowa usługa streamingowa goNET.TV. Serwis ten jest już dobrze znany widzom w Czechach i na Słowacji, gdzie od 4 lat działa pod nazwą Lepší.TV. goNET.TV poza telewizją na żywo (94 kanały) oferuje również ponad 24 000 stacji radiowych (ponad 600 w języku polskim). Usługa jest dostępna w formie aplikacji na urządzenia mobilne Android i iOS, Android TV, smart TV, a także w wersji na przeglądarki internetowe.

goNET.TV
goNET.TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Oferta goNET.TV dedykowana na polski rynek obejmuje 94 kanały telewizyjne na żywo (59 w jakości HD). Co istotne usługa oferuje rozbudowane EPG (przewodnik po programach), możliwość nagrywania (przechowywanie do 30 dni), przewijania (timeshift) oraz oglądania nawet do 30 dni wstecz (catch up TV), choć dla większości kanałów jest to do 7 dni wstecz. Oferuje też funkcję PiP (obrazu-w-obrazie).
 
Ekran logowania - aplikacja Android TV

Pełną listę kanałów dostępnych w goNET.TV można znaleźć pod tym linkiem. Wśród wielu polskich stacji na szczególną uwagę zasługują: filmowe Kino TV HD, Kino Polska HD, Filmbox Premium HD, Filmbox Family HD, Filmbox Extra HD i Filmbox Action HD. Nie brakuje też popularnych czeskich i słowackich stacji oraz kanałów zagranicznych w językach angielskim, rosyjskim, węgierskim, francuskim czy niemieckim.

W skład pakietu wchodzą również m.in. kanały erotyczne: Leo TV HD, Leo TV Gold HD i Extasy HD.

Poza telewizją na żywo, do dyspozycji użytkownika jest biblioteka treści VOD z filmami, serialami, dokumentami i treściami dla dzieci (około 1000 pozycji).

Miesięczna opłata za dostęp do podstawowej oferty goNET.TV, obejmującej około 100 kanałów, wynosi 29 zł. Zaoferowano możliwość wypróbowania usługi przez jeden miesiąc w cenie 1 zł. Przy płatności za rok z góry 324 zł, miesięczny koszt to 27 zł. Płatności można dokonywać kartą kredytową lub przelewem bankowym. Aby móc korzystać z goNET.TV jednocześnie na wielu urządzeniach, należy dopłacać 9,90 zł miesięcznie. Bez wykupienia tej opcji, przy próbie uruchomienia streamingu na kolejnym urządzeniu - obraz na pierwszym ekranie się zatrzymuje.

Dodatkowo, w cenie 299 zł oferowany jest dekoder Android TV, z obsługą 4K i H.265/HEVC - goNET.TV BOX. Urządzenie posiada 2 GB pamięci RAM DDR4 oraz 16 GB pamięci flash eMMC. Łączność z internetem może być realizowana na dwa sposoby - przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (Wi-Fi). Urządzenie posiada dwa porty USB.
 
goNET.TV BOX

Aplikacja goNET.TV w praktyce

Redakcja satkurier.pl otrzymała od operatora usługi możliwość przetestowania goNET.TV. Poza potknięciami w tłumaczeniu na język polski czy nawet brakami w tym zakresie, usługa jest w pełni funkcjonalna, czyli zapewnia wysokiej jakości streaming około 100 kanałów telewizyjnych, w atrakcyjnej cenie. Podczas testów mieliśmy problem z odtworzeniem Filmbox Premium HD, ale pozostałe stacje działały bez zarzutu. Z początku interfejs użytkownika może wydawać się mało intuicyjny, ale z biegiem czasu to wrażenie mija, a korzystanie z usługi jest wygodne. Na szczególną pochwałę zasługują szerokie możliwości personalizacji i konfiguracji.

Ekran główny aplikacji goNET.TV (w wersji na urządzenia mobilne aplikacja działa tylko w trybie poziomym) podzielony jest na następujące sekcje: Aktualnie w TV, Kontynuuj śledzenie, Nagrane, Najczęściej oglądane, Filmy, Seriale, Dokumenty, Sport i Dla dzieci.
 
Ekran główny

Co ciekawe jest możliwość personalizacji wyglądu ekranu głównego - przesuwania sekcji góra/dół, usuwania ich lub dodawania (np. dołączenia Pogody), a także konfiguracji, co konkretnie ma się wyświetlać na kafelkach (za pomocą dedykowanych filtrów lub sortowania).
 
Ustawienia - Strona główna

Nad tymi sekcjami znajduje się pasek menu podzielony na: Najlepsze z TV, Moje, Telewizja, Szukaj (ikona lupki), Radio, Pogoda (widżet) oraz Ustawienia (ikona trybki).

W Ustawieniach można np. przedłużyć pakiet lub dokupić dodatkowe funkcje, edytować listę kanałów (przesuwanie góra/dół, ukrywanie), dodać profil (np. chroniony PIN-em, dla dziecka) - każdy z użytkowników ma własne nagrania, historię i listę kanałów.
 
Ustawienia - Przedłuż usługi
Ustawienia - Dopasuj - Ustawienia stacji
Ustawienia - Dopasuj - Obraz i napisy
Ustawienia - Ustaw widzów

Najlepsze z TV daje dostęp do biblioteki VOD podzielonej na wiele sekcji, np. Najlepsze, Najczęściej oglądane, Najnowsze, Polskie, Filmy artystyczne, itd. Można się też tam przełączać pomiędzy kategoriami: Filmy, Seriale, Sport, Wiadomości, Zabawa, Dokumenty, Dla dzieci.
 
Najlepsze z TV
Najlepsze z TV - opis

Moje to historia oglądanych programów/treści.

Telewizja jest rozbudowanym EPG z linią czasową, z którego można przejść do streamingu poszczególnych kanałów.
 
Telewizja

Szukaj pozwala na znalezienie kanałów lub treści po wpisaniu pożądanej frazy.
 
Szukaj

Radio daje dostęp do ponad 24 000 stacji radiowych, w tym ponad 600 w języku polskim. Przewidziano zaawansowane możliwości filtrowania i przeszukiwania oferty, dodawanie stacji do ulubionych oraz przeglądanie historii.
 
Radio - można słuchać np. Radia Nowy Świat

Pogodę można konfigurować dla wielu miast w wielu krajach - na liście jest m.in. Kraków.
 
Pogoda

Odnośnie samego streamingu, można ustawić podczas odtwarzania głośność, włączyć/wyłączyć napisy, przełączać proporcje obrazu (4:3, 16:9, zoom) lub zmienić jakość wideo (standard, wysoka, Full HD - poza wersją na przeglądarki). Ponadto można cofnąć program do początku, nagrywać, przewijać, pauzować, wznawiać czy wyświetlić opis audycji. Wszystko działa płynnie i bez zacięć, a jakość obrazu jest wystarczająca.
 
Streaming kanału Kino Polska HD


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...