reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Home TV już zamiast TVR

dodano: 2020-11-30 05:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Home TV Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek, 1 grudnia br. doszło do zmiany w portfolio kanałów Michała Winnickiego - funkcjonujący na rynku od 2010 roku kanał TVR zmienił nazwę na Home TV. Stacja po tej modyfikacji jest dostępna w tych samych kanałach dystrybucji co TVR, a więc na listach Platformy CANAL+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

Home TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Parametry techniczne przekazu satelitarnego kanału Home TV:
Eutelsat Hot Bird 13C (13°E)
tp. 119 (10,892 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4; DVB-S2/8PSK)

ID: HOME TV
PID V: 163 (MPEG-4/SD)
PID A: 92 (pol)
PID PCR: 163
SID: 4804
PID PMT: 1004
Provider: CANAL+
Kodowanie: Nagra MA, Conax, Viaccess
 
Przekaz kanału Home TV

Stacja TVR rozpoczęła emisję w 2010 roku na podstawie zmienionej koncesji kanału TVC, przyznanej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na początku 2008 roku. Dodajmy, iż stacja TVC nigdy nie rozpoczęła nadawania (co ciekawe, 1 grudnia br. marka TVC zadebiutowała na rynku poprzez zmianę nazwy należącej do Michała Winnickiego stacji NTL Radomsko - więcej tutaj). Od 2013 roku kanał TVR dostępny jest w wysokiej rozdzielczości (TVR HD). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki.

W 2016 roku podpisana została umowa przejęcia większościowego pakietu udziałów w spółce Nova Media przez Michała Winnickiego, właściciela szczecińskiej firmy Michał Winnicki Entertainment. Nova Media (obecnie jako MWE Media) to spółka, która wygrała przetarg na nabycie przedsiębiorstwa TVR od syndyka masy upadłościowej. TVR to kanał o charakterze uniwersalnym. W ofercie stacji widzowie mogli znaleźć filmy dokumentalne, magazyny motoryzacyjne, kulinarne, muzyczne, sportowe, podróżnicze czy przyrodnicze.

Zapowiedź zmiany nazwy TVR pojawiła się w październiku 2019 roku, ale bez podania nowej marki. O modyfikacje w koncesji nadawca wystąpił 16 czerwca br. Natomiast 8 lipca br. otrzymał on od KRRiT zgodę na zmianę nazwy TVR na Home TV. Stacja po tej modyfikacji dostępna jest w tych samych kanałach dystrybucji co TVR (TVR HD), a więc na listach Platformy CANAL+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie w wybranych multipleksach lokalnych naziemnej telewizji cyfrowej.

W ofercie kanału Home TV (Home TV HD) widzowie znajdą programy o domach, mieszkaniach, ogrodach, gotowaniu i przyrodzie (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...