reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

USA: piracki streaming przestępstwem

dodano: 2020-12-22 20:14
autor: HP | źródło: US

USA illegal streaming piractwo 360px.jpg Warto zwrócić uwagę na to, że Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę stymulacyjną Covid-19, która zawiera dość interesującą propozycję antypiracką, która miałaby karać za nielegalne usługi strumieniowe dla zysku - kara byłaby bardzo rygorystyczna - do 10 lat więzienia. Może takie prawo o pirackim streamingu dla zysku powinna przyjąć Unia Europejska?

Illegal streaming 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Ustawa o ochronie legalnych usług streamingu będzie miała zastosowanie tylko dla komercyjnych usług związanych z piractwem streamingowym. Prawo nie obejmie normalnych praktyk dostawców usług online, sporów biznesowych w dobrej wierze, działań niekomercyjnych ani w żaden sposób nie wpłynie na osoby, które uzyskują dostęp do pirackich streamów lub nieświadomie przesyłają nieautoryzowane kopie dzieł chronionych prawem autorskim. Nie będzie to miało wpływu na osoby, które mogą korzystać z pirackich usług streamingu.

Propozycja pochodzi od senatora Thom Tillisowi, który stara się zwiększyć kary za prowadzenie nielegalnego streamingu dla zysku, czyli organizatora, a nie odbiorców, którzy często nie są świadomi, że korzystają z pirackiej usługi.

Co ciekawe zarówno republikanie, jak i demokraci chcą w Senacie USA doprowadzić do karania organizatorów/operatorów dużych usług przesyłania strumieniowego do celów przestępczych, które umyślnie i dla korzyści komercyjnych lub prywatnych korzyści finansowych oferują publicznie nielegalne usługi udostępniając materiały chronione prawem autorskim. Ustawa może zostać podpisana w tym tygodniu, bo została włączona do pakietu wydatków na koniec roku.

Prawda jest taka, że pirackie usługi streamingowe kosztują amerykańską gospodarkę prawie 30 mld dol. rocznie i zniechęcają do tworzenia kreatywnych treści.

Na razie jest tak, że ogromna liczba Amerykanów - zwłaszcza w czasach pandemii - korzysta ze streamingu filmów i programów telewizyjnych, muzyki, a organizacje przestępcze wykorzystują lukę w prawie autorskim do kradzieży treści online w bezprecedensowym tempie i bez żadnych konsekwencji. Ta ustawa może zamknąć tę lukę, celując wyłącznie w komercyjne piractwo przestępcze dla zysku.

Ciekawe jak ta amerykańska ustawa wpłynie na pirackie usługi streamingowe na całym świecie w najbliższej przyszłości. Faktem jest, że Unia Europejska powinna w szybkim tempie wprowadzić podobne rozwiązania ustawodawcze dotyczące organizatorów pirackiego streamingu, równolegle wprowadzając swobodę dostępu do dowolnej legalnej usługi satelitarnej/internetowej na terenie dowolnego kraju UE.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...