reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

1,9 mln Brytyjczyków piracko transmitowało Premier League w 2020

dodano: 2020-12-31 20:52
autor: HP | źródło: Finder.com/Fact/Cord Busters

Illegal streaming premier league piractwo 360px.jpg Prawie 1,9 mln Brytyjczyków przyznało się do nielegalnego streamingu transmisji meczów Premier League w 2020 r., według badań przeprowadzonych przez witrynę porównującą finanse: Finder.com. Okazuje się, że 4% piracko korzystało z transmisji co najmniej jednego meczu angielskiej ligi. Przyczyna jest dość prozaiczna: lockdown spowodowany pandemią oraz bojkot usługi PPV, którą próbowały wprowadzić, zresztą bez powodzenia, władze Premier League (klasyczny strzał w kolano i nauczka na przyszłość).

Illegal streaming piłka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ankiecie zapytano Brytyjczyków o ich nawyki związane z transmisją strumieniową.
Niepokojąco wzrosła liczba pirackiego streamingu Premier League - prawdopodobnie przez kontrowersyjny i krótkotrwały system PPV, kiedy próbowano znaleźć fundusze dla angielskich klubów z płatnej telewizji. Pomysł ten nie tylko nie wypalił, ale zwrócił Brytyjczyków do pirackiego streamingu. Skutek był odwrotny od zamierzonego. Szacuje się, że 3 mecze wycenione na 14,95 GBP przyciągnęły mniej niż 10 tys. widzów, czyli jak na warunki brytyjskie bardzo mało. Bojkot PPV się udał!

Wystąpiła korelacja między młodszymi widzami a nielegalnie transmitowanymi meczami Premier League.
Najbardziej prawdopodobne jest, że osoby z pokolenia Z (w wieku od 18 do 24 lat) korzystały z transmisji nielegalnie, a 6%. przyznało się do tego. Tuż za nim uplasowali się tzw. milenialsi (w wieku od 25 do 39 lat) z 5% i pokolenie X (w wieku od 40 do 54 lat) z 3%. Z drugiej strony tylko 1% z pokolenia tzw. silent generation (w wieku 75 lat i powyżej) powiedziało, że nielegalnie transmitowało mecz Premier League. Wynika z tego, że im młodszy Brytyjczyk, tym szybciej skłonny jest do skorzystania z pirackich usług, a starsi nie są do tego skłonni prawie wcale - wolą legalnie oglądać lub wcale.

Korzystano też  pirackich transmisji innych sportów, a 3% przyznało się do tego, co oznaczałoby prawie 1,7 mln Brytyjczyków.

2,6 mln Brytyjczyków przyznało się do piractwa filmów w 2020 roku.

Według Federacji Przeciwko Kradzieży Praw Autorskich (FACT) wzrost pirackiego streamingu był szczególnie widoczny podczas pierwszego lockdownu wiosną 2020 r.

Źródło: finder.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...