reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

1,9 mln Brytyjczyków piracko transmitowało Premier League w 2020

dodano: 2020-12-31 20:52
autor: HP | źródło: Finder.com/Fact/Cord Busters

Illegal streaming premier league piractwo 360px.jpg Prawie 1,9 mln Brytyjczyków przyznało się do nielegalnego streamingu transmisji meczów Premier League w 2020 r., według badań przeprowadzonych przez witrynę porównującą finanse: Finder.com. Okazuje się, że 4% piracko korzystało z transmisji co najmniej jednego meczu angielskiej ligi. Przyczyna jest dość prozaiczna: lockdown spowodowany pandemią oraz bojkot usługi PPV, którą próbowały wprowadzić, zresztą bez powodzenia, władze Premier League (klasyczny strzał w kolano i nauczka na przyszłość).

Illegal streaming piłka 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ankiecie zapytano Brytyjczyków o ich nawyki związane z transmisją strumieniową.
Niepokojąco wzrosła liczba pirackiego streamingu Premier League - prawdopodobnie przez kontrowersyjny i krótkotrwały system PPV, kiedy próbowano znaleźć fundusze dla angielskich klubów z płatnej telewizji. Pomysł ten nie tylko nie wypalił, ale zwrócił Brytyjczyków do pirackiego streamingu. Skutek był odwrotny od zamierzonego. Szacuje się, że 3 mecze wycenione na 14,95 GBP przyciągnęły mniej niż 10 tys. widzów, czyli jak na warunki brytyjskie bardzo mało. Bojkot PPV się udał!

Wystąpiła korelacja między młodszymi widzami a nielegalnie transmitowanymi meczami Premier League.
Najbardziej prawdopodobne jest, że osoby z pokolenia Z (w wieku od 18 do 24 lat) korzystały z transmisji nielegalnie, a 6%. przyznało się do tego. Tuż za nim uplasowali się tzw. milenialsi (w wieku od 25 do 39 lat) z 5% i pokolenie X (w wieku od 40 do 54 lat) z 3%. Z drugiej strony tylko 1% z pokolenia tzw. silent generation (w wieku 75 lat i powyżej) powiedziało, że nielegalnie transmitowało mecz Premier League. Wynika z tego, że im młodszy Brytyjczyk, tym szybciej skłonny jest do skorzystania z pirackich usług, a starsi nie są do tego skłonni prawie wcale - wolą legalnie oglądać lub wcale.

Korzystano też  pirackich transmisji innych sportów, a 3% przyznało się do tego, co oznaczałoby prawie 1,7 mln Brytyjczyków.

2,6 mln Brytyjczyków przyznało się do piractwa filmów w 2020 roku.

Według Federacji Przeciwko Kradzieży Praw Autorskich (FACT) wzrost pirackiego streamingu był szczególnie widoczny podczas pierwszego lockdownu wiosną 2020 r.

Źródło: finder.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...