reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Film TVN o Tomaszu Komendzie w serialowej wersji

dodano: 2021-01-20 03:17
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVN Discovery/satkurier.pl

Kino Świat TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” W niedzielę, 24 stycznia br. w serwisie VOD Player odbędzie się premiera odcinków 1. i 2. produkcji Player Original „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, będącej serialową wersją filmu pod tym samym tytułem. Producentem filmu jest TVN (Discovery), a dystrybutorem jest Kino Świat. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej (PISF). W obsadzie znaleźli się Magdalena Różczka, Agata Kulesza, Piotr Trojan, Andrzej Konopka, Jan Frycz i Dariusz Chojnacki. Na razie nie wiadomo, kiedy film i serial pojawią się na antenie telewizji TVN.

Kino Świat TVN „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Serial Player Original „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za zbrodnię, której nie popełnił. - Produkcja pozwala jeszcze lepiej poznać tę emocjonującą historię, rozwijając wątki, które nurtują polskich widzów - czytamy w opisie.

W wieku 23 lat Tomasz Komenda został oskarżony o gwałt i zabójstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść, przez co trafił za kratki. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po kilkunastu latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego. - „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszająca opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie - czytamy w opisie.

Jak zapowiada nadawca, czteroodcinkowy serial nie tylko pokaże wydarzenia, które doprowadziły do skazania i uniewinnienia Tomasza Komendy. Pozwoli także bliżej przyjrzeć się wybranym aspektom tej historii. Widzowie jeszcze lepiej poznają więzienną codzienność młodego Komendy. Zagłębią się w meandry śledztwa, które pomogło w jego uniewinnieniu, oraz relacje rodzinne - to one pozwalają przetrwać nawet największe piekło.

Serial Player Original powstał na bazie filmu o tym samym tytule w reżyserii Jana Holoubka, zdobywcy Grand Prix festiwalu Młodzi i Film, twórcy serialu „Odwróceni. Ojcowie i córki”. Obraz „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” został okrzyknięty „Najlepszym debiutem reżyserskim” na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym EnergeaCamerimage. Zgarnął też nagrodę specjalną w konkursie debiutów na Festiwalu Filmowym w Tallinnie, a Jan Holoubek  znajduje się w gronie nominowanych do „Paszportów Polityki”.

Rolę Tomasza Komendy zagrał Piotr Trojan, który za swoją kreację został uhonorowany Złotym Lwem w Gdyni. W obsadzie aktorskiej widzowie zobaczą również, m.in.: Agatę Kuleszę, Magdalenę Różczkę, Jana Frycza, Andrzeja Konopkę i Dariusza Chojnackiego.

Jak informuje nadawca, w Playerze znajdują się także dodatkowe produkcje, które pozwalają poznać historię Tomasza Komendy od podszewki. W serwisie można obejrzeć reportaż o sprawie autorstwa Grzegorza Głuszaka - wyróżniony nagrodą MediaTory - oraz dokument Superwizjera „To jest moja wolność", który opowiada o życiu na wolności Tomasza Komendy. Na platformie znajduje się także materiał „making of” z planu filmowego. Sam film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” również dostępny jest na Playerze (w ofercie transakcyjnej).

Dwa pierwsze odcinki serialu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” trafią do biblioteki Playera w niedzielę, 24 stycznia br. Pierwszy epizod będzie udostępniony w ofercie bezpłatnej. Kolejne publikowane będą co tydzień.

Dodajmy, iż film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” pojawił się w kinach w piątek, 18 września 2020 roku (więcej tutaj). We wtorek, 26 stycznia 2021 roku odbędzie się natomiast premiera tego filmu na płytach DVD i Blu-ray (więcej tutaj).
 
Agata Kulesza i Piotr Trojan na plakacie promującym kinową emisję filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, foto: Kino Świat
Agata Kulesza i Piotr Trojan na plakacie promującym kinową emisję filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, foto: Kino Świat


„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” - serial, premiery w niedziele (od 24 stycznia 2021 roku) w serwisie Player.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...