reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVN testuje DVB-T2 HEVC [akt.]

dodano: 2021-01-27 10:35 | aktualizacja: 2021-03-03 16:57
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.emitel.pl / forum.radiopolska.pl

Antena TV naziemna DVB-T2 nowa 360px.jpg W kilku lokalizacjach w Polsce rozpoczęto 26 stycznia br. nadawanie testowego multipleksu DVB-T2 HEVC z kanałami TVN Grupy Discovery. W skład darmowej paczki wchodzą stacje w rozdzielczości HD: TVN, TVN7, TTV, Metro i TVN Fabuła.

antena naziemna DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z obserwacji czytelników branżowych forów wynika, że emisje DVB-T2 HEVC z kanałami TVN Grupy Discovery prowadzone są z następujących obiektów: RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec, RTCN Gdańsk / Chwaszczyno (od 9 lutego), RTCN Katowice / Kosztowy, TON Łódź / EC i RTCN Warszawa / PKiN.

Parametry odbioru:
 • RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec - k. 30 (546 MHz), 50 kW
 • RTCN Gdańsk / Chwaszczyno - k. 43 (650 MHz), 20 kW
 • RTCN Katowice / Kosztowy - k. 38 (610 MHz), 5 kW
 • TON Łódź / EC - k. 21 (474 MHz), 10 kW
 • RTCN Warszawa / PKiN - k. 45 (666 MHz), 10 kW

Kanały:
 • TVN HD HEVC
 • TVN 7 HD HEVC
 • TTV HD HEVC
 • METRO HD HEVC
 • TVN Fabuła HD HEVC

Aktualizacja:

TVN i Emitel wydali oficjalny komunikat w sprawie testów DVB-T2/HEVC. Potwierdzili, że będą one prowadzone w 4 miastach w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz, Katowice, Łódź) i będą obejmowały emisję TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.

Jak czytamy w komunikacie, realizacja emisji testowych ma na celu zweryfikowanie osiąganych zasięgów i jakości emisji sygnału programów TVN Grupa Discovery, a także umożliwi weryfikację, czy odbiorniki telewizyjne w domach widzów są przystosowane do obsługi nowego standardu nadawania.
 

– W pierwszej połowie 2022 roku rozpocznie się migracja telewizji naziemnej do nowego standardu – DVB-T2/HEVC. Zmiany dotyczą infrastruktury nadawczej na terenie całego kraju. Nasze obiekty i zainstalowane na nich systemy muszą być odpowiednio przygotowane by w odpowiednim momencie możliwe było przełączenie zarówno standardu emisji z DVB-T na DVB-T2 jak i częstotliwości. Do tej operacji chcemy się dobrze przygotować, stąd też wspólne testy z TVN S.A. Również dla widzów będzie to okazja do przetestowania odbiorników telewizyjnych – powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A.

– Nadrzędnym celem testów, które prowadzi TVN i Emitel, jest przygotowanie widzów na zmianę standardu nadawania telewizji naziemnej planowanego na 2022 r. Zaczynamy od 4 lokalizacji, w zasięgu nadawczym będą miliony użytkowników, ale w miarę uzyskiwania pozwoleń będziemy, wspólnie z Emitel, rozszerzać zasięg emisji testowych. Chcemy wspólnie z naszym operatorem technicznym jak najlepiej przygotować się do nadchodzących zmian – powiedziała Dorota Żurkowska, Członek Zarządu TVN S.A.


Aktualizacja:
9 lutego br. na kanale 43 (650 MHz) z obiektu RTCN Gdańsk / Chwaszczyno pojawiła się paczka kanałów TVN.

Źródło: radiopolska.pl  emitel.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...