reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN testuje DVB-T2 HEVC [akt.]

dodano: 2021-01-27 10:35 | aktualizacja: 2021-02-09 17:54
autor: Anita Kaźmierska | źródło: forum.emitel.pl / forum.radiopolska.pl

Antena TV naziemna DVB-T2 nowa 360px.jpg W kilku lokalizacjach w Polsce rozpoczęto 26 stycznia br. nadawanie testowego multipleksu DVB-T2 HEVC z kanałami TVN Grupy Discovery. W skład darmowej paczki wchodzą stacje w rozdzielczości HD: TVN, TVN7, TTV, Metro i TVN Fabuła.

antena naziemna DVB-T


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z obserwacji czytelników branżowych forów wynika, że emisje DVB-T2 HEVC z kanałami TVN Grupy Discovery prowadzone są z następujących obiektów: RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec, RTCN Katowice / Kosztowy, TON Łódź / EC i RTCN Warszawa / PKiN, choć wymaga to jeszcze oficjalnego potwierdzenia.

Parametry odbioru (niepotwierdzone oficjalnie):
  • RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec - k. 30 (546 MHz)
  • RTCN Katowice / Kosztowy - k. 38 (610 MHz)
  • TON Łódź / EC - k. 21 (474 MHz)
  • RTCN Warszawa / PKiN - k. 45 (666 MHz)

Kanały:
  • TVN HD HEVC
  • TVN 7 HD HEVC
  • TTV HD HEVC
  • METRO HD HEVC
  • TVN Fabuła HD HEVC

Aktualizacja:

TVN i Emitel wydali oficjalny komunikat w sprawie testów DVB-T2/HEVC. Potwierdzili, że będą one prowadzone w 4 miastach w Polsce (Warszawa, Bydgoszcz, Katowice, Łódź) i będą obejmowały emisję TVN HD, TVN 7 HD, TTV HD, Metro TV HD oraz TVN Fabuła HD.

Jak czytamy w komunikacie, realizacja emisji testowych ma na celu zweryfikowanie osiąganych zasięgów i jakości emisji sygnału programów TVN Grupa Discovery, a także umożliwi weryfikację, czy odbiorniki telewizyjne w domach widzów są przystosowane do obsługi nowego standardu nadawania.
 

– W pierwszej połowie 2022 roku rozpocznie się migracja telewizji naziemnej do nowego standardu – DVB-T2/HEVC. Zmiany dotyczą infrastruktury nadawczej na terenie całego kraju. Nasze obiekty i zainstalowane na nich systemy muszą być odpowiednio przygotowane by w odpowiednim momencie możliwe było przełączenie zarówno standardu emisji z DVB-T na DVB-T2 jak i częstotliwości. Do tej operacji chcemy się dobrze przygotować, stąd też wspólne testy z TVN S.A. Również dla widzów będzie to okazja do przetestowania odbiorników telewizyjnych – powiedział Andrzej Kozłowski, prezes zarządu Emitel S.A.

– Nadrzędnym celem testów, które prowadzi TVN i Emitel, jest przygotowanie widzów na zmianę standardu nadawania telewizji naziemnej planowanego na 2022 r. Zaczynamy od 4 lokalizacji, w zasięgu nadawczym będą miliony użytkowników, ale w miarę uzyskiwania pozwoleń będziemy, wspólnie z Emitel, rozszerzać zasięg emisji testowych. Chcemy wspólnie z naszym operatorem technicznym jak najlepiej przygotować się do nadchodzących zmian – powiedziała Dorota Żurkowska, Członek Zarządu TVN S.A.


Aktualizacja:
9 lutego br. na kanale 43 z obiektu RTCN Gdańsk / Chwaszczyno pojawiła się paczka kanałów TVN.

Źródło: radiopolska.pl  emitel.pl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii NTC w Polsce


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Monoblock Twin 6° Opticum LMTP-04H

Tania wersja konwertera Universal Monoblock Twin marki Opticum (6 stopni...

99 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

199 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 15cm

Aluminiowy stojak ścienny 15cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

49 zł Więcej...
reklama