reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kara grzywny za nielegalną telewizję na Łotwie

dodano: 2021-02-07 10:37 | aktualizacja: 2021-02-07 12:15
autor: RP | źródło: delfi.lv

TV telewizja piractwo W czwartek, 4 lutego br. łotewski parlament Saeima w ostatnim czytaniu przyjął poprawki do ustawy o usługach chronionych, które pozwalają ukarać widzów grzywną za nielegalne oglądanie kanałów telewizji satelitarnej. Założono, że restrykcja ograniczy odbiór rosyjskich stacji telewizyjnych w tym kraju.

https://img.gazeta.ru/files3/32/11595032/RTX2C626-pic905-895x505-68624.jpg
Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed przyjęciem poprawek, ustawa przewidywała zakaz nielegalnego korzystania z usług w celach komercyjnych, czyli skierowana była do operatorów, którzy takie usługi świadczą, ale nie są zarejestrowani. Obecnie zabronione jest korzystanie z ich usług w celach prywatnych.

Twórcy projektu zauważają, że w tej chwili nie ma kar za używanie takich nielegalnych systemów dla osób fizycznych. Jeżeli nie można zmniejszyć liczby abonentów nielegalnych usług, to można wprowadzić odpowiedzialność administracyjną dla osób fizycznych.

Autorzy ustawy zwracają uwagę, że w 2018 r. z nielegalnej telewizji korzystało 62 tys. gospodarstw domowych. Stowarzyszenie „Dla legalnej zawartości” planuje na własny koszt przeprowadzić kampanię informacyjną w celu obniżenia liczby nielegalnych podłączeń i zmniejszenia liczby gospodarstw popierających piractwo. 

Źródło: delfi.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) to urządzenie wspierające...

299 zł Więcej...
reklama