reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kara grzywny za nielegalną telewizję na Łotwie

dodano: 2021-02-07 10:37 | aktualizacja: 2021-02-07 12:15
autor: RP | źródło: delfi.lv

TV telewizja piractwo W czwartek, 4 lutego br. łotewski parlament Saeima w ostatnim czytaniu przyjął poprawki do ustawy o usługach chronionych, które pozwalają ukarać widzów grzywną za nielegalne oglądanie kanałów telewizji satelitarnej. Założono, że restrykcja ograniczy odbiór rosyjskich stacji telewizyjnych w tym kraju.

https://img.gazeta.ru/files3/32/11595032/RTX2C626-pic905-895x505-68624.jpg
Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed przyjęciem poprawek, ustawa przewidywała zakaz nielegalnego korzystania z usług w celach komercyjnych, czyli skierowana była do operatorów, którzy takie usługi świadczą, ale nie są zarejestrowani. Obecnie zabronione jest korzystanie z ich usług w celach prywatnych.

Twórcy projektu zauważają, że w tej chwili nie ma kar za używanie takich nielegalnych systemów dla osób fizycznych. Jeżeli nie można zmniejszyć liczby abonentów nielegalnych usług, to można wprowadzić odpowiedzialność administracyjną dla osób fizycznych.

Autorzy ustawy zwracają uwagę, że w 2018 r. z nielegalnej telewizji korzystało 62 tys. gospodarstw domowych. Stowarzyszenie „Dla legalnej zawartości” planuje na własny koszt przeprowadzić kampanię informacyjną w celu obniżenia liczby nielegalnych podłączeń i zmniejszenia liczby gospodarstw popierających piractwo. 

Źródło: delfi.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Tivusat: Black card + CAM w UHD

Najnowsza karta Tivusat tzw. Black card z modułem CAM v.1.4...

790 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...