reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kara grzywny za nielegalną telewizję na Łotwie

dodano: 2021-02-07 10:37 | aktualizacja: 2021-02-07 12:15
autor: RP | źródło: delfi.lv

TV telewizja piractwo W czwartek, 4 lutego br. łotewski parlament Saeima w ostatnim czytaniu przyjął poprawki do ustawy o usługach chronionych, które pozwalają ukarać widzów grzywną za nielegalne oglądanie kanałów telewizji satelitarnej. Założono, że restrykcja ograniczy odbiór rosyjskich stacji telewizyjnych w tym kraju.

https://img.gazeta.ru/files3/32/11595032/RTX2C626-pic905-895x505-68624.jpg
Łotwa


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przed przyjęciem poprawek, ustawa przewidywała zakaz nielegalnego korzystania z usług w celach komercyjnych, czyli skierowana była do operatorów, którzy takie usługi świadczą, ale nie są zarejestrowani. Obecnie zabronione jest korzystanie z ich usług w celach prywatnych.

Twórcy projektu zauważają, że w tej chwili nie ma kar za używanie takich nielegalnych systemów dla osób fizycznych. Jeżeli nie można zmniejszyć liczby abonentów nielegalnych usług, to można wprowadzić odpowiedzialność administracyjną dla osób fizycznych.

Autorzy ustawy zwracają uwagę, że w 2018 r. z nielegalnej telewizji korzystało 62 tys. gospodarstw domowych. Stowarzyszenie „Dla legalnej zawartości” planuje na własny koszt przeprowadzić kampanię informacyjną w celu obniżenia liczby nielegalnych podłączeń i zmniejszenia liczby gospodarstw popierających piractwo. 

Źródło: delfi.lv 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piractwo


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap U3

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

690 zł Więcej...

Konwerter Quad Fuba DEK 417 LTE

Markowy, poczwórny konwerter Universal LNB Quad Fuba z filtrem LTE....

175 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line

Multiswitch Opticum OMS TRQ 5/6 Platinum Line rozdziela sygnał z...

179 zł Więcej...