reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Pirat z Krakowa złapany na sharingu

dodano: 2024-06-27 11:55 | aktualizacja: 2024-06-27 12:30
autor: Dr. Hack | źródło: Policja.pl

Sharing karty kodowe policja 360px Policjanci z KWP Kraków, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, zlikwidowali nielegalny punkt rozsyłania sygnału telewizyjnego dwóch polskich platform satelitarnych metodą tzw. sharingu. Zatrzymano 49-letniego pirata z Krakowa, który odpowie za piractwo.

Policja.pl
Sharing karty kodowe policja 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Policjanci zlikwidowali sharing w Krakowie

W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli całą infrastrukturę służącą do rozsyłania nielegalnego sygnału. Straty sięgają 65 tysięcy złotych. Podejrzanemu 49-latkowi z Krakowa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, w ramach intensywnych działań, dotarli do źródła nielegalnego rozsyłania sygnału płatnych kanałów satelitarnych metodą tzw. sharingu. Trop doprowadził ich do jednego z mieszkań bloku wielorodzinnego w Krakowie.
 
Urządzenia do sharingu  fot. Policja.pl

Policjanci przeprowadzili akcję 25 czerwca br.

Udział w akcji wziął biegły z zakresu informatyki i przedstawiciel pokrzywdzonych platform cyfrowych, a także policyjny technik kryminalistyki. Na miejscu policjanci zastali zamieszkałego pod ustalonym adresem 49-latka.

W trakcie czynności mężczyzna zapytany przez funkcjonariuszy o posiadanie infrastruktury służącej do niedozwolonego rozsyłania sygnału płatnych telewizji satelitarnych, dobrowolnie wskazał miejsce jej znajdowania.

Urządzenia do sharingu ukryte w... szafce w kuchni

Część urządzeń była umieszczona w szafce kuchennej, a kolejna część znajdowała się w szafce pod telewizorem w salonie. Obecny na miejscu biegły z zakresu informatyki potwierdził, że jest to sprzęt elektroniczny pełniący funkcję serwerów sharingowych, czyli służący do nielegalnego rozsyłania sygnału telewizyjnego osobom nieuprawnionym. Po przeprowadzeniu oględzin miejsca funkcjonariusze zabezpieczyli całą piracką infrastrukturę wraz ze sprzętem elektronicznym. Ustalili, że za jej zbudowaniem i obsługą stoi 49-letni mężczyzna.

Sharingowiec został zatrzymany

Jeszcze tego samego dnia w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie usłyszał zarzut świadczenia niedozwolonych usług, polegających na nielegalnym udostępnianiu telewizji cyfrowej (art. 6 ust. 1 i 2 w zw. z art. 7 ust. 1 Ustawy o ochronie usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym). Za to przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Łączne straty, jakie poniosły polskie platformy satelitarne, wstępnie oszacowano na kwotę około 65 tys. zł. 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Card sharing


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...