reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Rząd Niemiec zainwestuje w 6G

dodano: 2021-04-13 22:35
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Handelsblatt

6G sieć logo technologia 6G360px.jpg Rząd Niemiec zamierza zainwestować setki milionów euro w przyszły standard komunikacji mobilnej 6G. W ten sposób już teraz federalny rząd niemiecki chce za 700 mln euro promować kolejną generację sieci telefonii komórkowej. Dzięki sieci 6G dane byłyby przesyłane ponad 100 razy szybciej niż w przypadku 5G, a szybkości i możliwości 5G jeszcze wielu użytkowników smartfonów nawet nie miało okazji poznać.

satkurier.pl
6G sieć technologia 5G grafika 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- 6G będzie technologią mobilnej transmisji danych przyszłości i zrewolucjonizuje naszą komunikację w ciągu następnej dekady” - powiedziała niemiecka minister ds. Edukacji i Badań Anja Karliczek (CDU) dla dziennika „Handelsblatt”.

- Musimy już teraz myśleć o pojutrze i pomagać w kształtowaniu nowych kluczowych technologii i standardów w technologiach komunikacyjnych od samego początku. Zgodnie z tym, sieć 6G ma zostać sfinansowana kwotą około 700 milionów euro do 2025 roku. Sieć 6G powinna zastąpić sieć 5G od 2030 roku.


Minister powiedziała, że transformacja cyfrowa przyspieszyła i pokazała potrzebę silnej infrastruktury sieciowej.

- Dzięki 4G po raz pierwszy mieliśmy bezprzewodowy, szerokopasmowy Internet i prostsze aplikacje maszynowe stały się możliwe. 5G już wyznacza ważne standardy i przenosi sieci cyfrowe na wyższy poziom. 6G będzie jednak technologią mobilnej transmisji danych przyszłości.


Dzięki 6G dane byłyby przesyłane ponad 100 razy szybciej niż w przypadku 5G - „z ogromnymi korzyściami dla komunikacji mobilnej dla każdej osoby, ale także dla naszego przemysłu i rolnictwa” - powiedział Anja Karliczek. Otwiera to nowe możliwości współpracy na odległość, nie tylko w codziennym życiu biurowym, ale także produkcyjnym.

W medycynie leczenie na odległość byłoby wtedy znacznie łatwiejsze.
Minister podkreśliła, że wraz z pierwszą niemiecką inicjatywą badawczą 6G, która rozpoczyna się w tym tygodniu i jest wspierana kwotą około 200 mln euro, rząd federalny stawia kamień milowy w kierunku ekosystemu innowacji. Dalsze działania nastąpią w tym roku. Inwestycje te są możliwe dzięki przyszłemu pakietowi rządu federalnego, z którego tylko 685 mln euro przeznaczono na badania nad 6G i które są uzupełniane innymi działaniami Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań ( BMBF )

 - Dzięki tym dodatkowym środkom z pakietu bodźców gospodarczych Niemcy są teraz na bardzo dobrej pozycji wyjściowej w międzynarodowym wyścigu o rozwój technologii 6G.


Duże inwestycje są konieczne, aby wzmocnić suwerenność technologiczną Niemiec i Europy w dłuższej perspektywie.
W styczniu br. Unia Europejska uruchomiła ważną inicjatywę 6G pod nazwą „Hexa-X” i udostępnia na nią 900 mln euro.

Źródło: bmbf.de  spiegel.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...