reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vivendi zapłaci Mediaset 1,7 mln euro odszkodowania

dodano: 2021-04-21 10:53
autor: Jan Borejko | źródło: digital-news.it/Vivendi

Mediaset Vivendi Francuski koncern medialny Vivendi będzie musiał zrekompensować Mediaset i RTI 1,7 mln euro za nieprzestrzeganie umowy z 8 kwietnia 2016 r. i rozwiązanej 30 września 2016 r.,  dotyczącej sprzedaży płatnej telewizji Mediaset Premium. Orzeczenie na ten temat zostało wydane przez sąd w Mediolanie, który stwierdził formalne „niewypełnienie przez Vivendi jej zobowiązań wstępnych” i skazał francuską grupę Vivendi na odszkodowanie dla Mediaset i RTI.

Mediaset Premium


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Vivendi zapłaci Mediaset jedynie 1,7 mln euro odszkodowania, choć to tak naprawdę „mini rekompensata" w stosunku do żądanych 3 mld euro. Sąd w Mediolanie odrzucił inne wnioski. Sąd oddalił 2 inne roszczenia wniesione przez Mediaset i RTI, również jako spółkę przejmującą Mediaset Premium, przeciwko Vivendi, dotyczące naruszenia porozumień akcjonariuszy i nieuczciwej konkurencji.

Sąd przyznał również, że grupa Vivendi starała się szukać polubownego rozwiązania, do którego Mediaset nie dążył, mimo że ta pierwsza strona miała pełne prawo do odstąpienia od umowy. 

Mediaset wyraził zadowolenie z wyroku Sądu w Mediolanie, ale powiedział, że odwoła się od ustalenia wysokości odszkodowania. Przepychanka miedzy francuskim Vivendi i włoskim Mediaset trwa w najlepsze.

Źródło: digital-news.it 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

TechniSat DigitRadio 700 mini wieża

Technisat DigitRadio 700 - kompaktowa wieża stereo 2x20W

749 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...