reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Kanał ATM Rozrywka TV wznowi nadawanie?

dodano: 2021-04-30 10:26 | aktualizacja: 2021-04-30 12:03
autor: Łukasz Knapik | źródło: ATM Grupa/satkurier.pl

ATM Rozrywka TV W wydanym komunikacie ATM Grupa, nadawca kanału ATM Rozrywka TV, poinformowała, że w e-terminarzu Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) w Warszawie, umieszczonym w „Biuletynie Informacji Publicznej” tego sądu, znajduje się informacja, że na posiedzeniu niejawnym WSA w sprawie z powództwa ATM Grupy o odmowie wszczęcia postępowania przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) w sprawie o przywrócenie terminu do złożenia wniosku o udzielenie koncesji ATM Grupie na nadawanie kanału ATM Rozrywka TV na kolejny okres, uchylił zaskarżone postanowienie i poprzedzające je postanowienie KRRiT oraz zasądził zwrot kosztów postępowania.

ATM Rozrywka TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak czytamy w komunikacie, obecnie ATM Grupa oczekuje na doręczenie wyroku z uzasadnieniem.

Przypomnijmy, że kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie w nocy ze środy na czwartek, z 24 na 25 lutego br. Zakończenie nadawania jest wynikiem sporu z 2020 roku pomiędzy nadawcą kanału - ATM Grupą, a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji. Według regulatora rynku ATM Grupa nie wystąpiła w wymaganym terminie z wnioskiem o przedłużenie naziemnej koncesji. Spółka twierdzi jednak, że takie dokumenty złożyła. W związku z tym faktem Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła konkurs na miejsce w multipleksie pierwszym (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) zajmowane dotąd przez stację ATM Rozrywka TV, a spółka zaskarżyła decyzję regulatora rynku do sądu.

Do konkursu zgłosili się:
Michał Winnicki ze Szczecina z kanałem Silver TV, Green Content (grupa Discovery) z Warszawy ze stacją DMAX, Red Carpet Media Group z Warszawy z kanałem Red Carpet TV, Wirtualna Polska Media (Wirtualna Polska Holding) z Warszawy ze stacją H! TV, MWE Teleport (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina ze stacją Tele Rozrywka, MWE Broadcast (spółka Michała Winnickiego) ze Szczecina z kanałem TVC Nostalgia, Gaming Tech Esports Media (Fantasyexpo) z Gdańska ze stacją CD Action TV (ostatecznie jednak wniosek ten został wycofany), Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) z Warszawy z kanałem Polsat Edu, a także ATM Rozrywka (ATM Grupa) z Bielan Wrocławskich z kanałem ATM Rozrywka.

Koncesja dla stacji ATM Rozrywka TV obowiązywała od 25 lutego 2011 roku do 24 lutego 2021 roku.
ATM Grupa poinformowała wcześniej, że jeśli nie uda jej się przedłużyć dotychczasowej koncesji naziemnej albo uzyskać nowej w ogłoszonym konkursie przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, nie będzie kontynuować nadawania stacji ATM Rozrywka TV u operatorów kablowo-satelitarnych. Ostatecznie kanał zakończył nadawanie, a regulator rynku rozstrzygnął konkurs na korzyść stacji Silver TV - kanał ten już testowo nadaje, a w sobotę, 1 maja br. ma ruszyć oficjalnie, pod nazwą Antena HD (więcej tutaj).

ATM Rozrywka TV to kanał wyspecjalizowany, rozrywkowo-filmowy.
W ramówce stacji widzowie mogli znaleźć seriale, filmy, programy muzyczne, podróżnicze, kulinarne i rozrywkowe. Stacja rozpoczęła nadawanie w 2012 roku. Dostęp do stacji mieli abonenci Cyfrowego Polsatu, Platformy Canal+, Orange TV, sieci kablowych i IPTV, a także bezpłatnie odbiorcy multipleksu pierwszego naziemnej telewizji cyfrowej - naziemna emisja była prowadzona w wyniku wygranego przez nadawcę konkursu ogłoszonego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji. Dodajmy, iż nadawca rozważał start kanału w wysokiej rozdzielczości (ATM Rozrywka TV HD, wersje SD i HD miałyby identyczne ramówki) dla operatorów kablowo-satelitarnych, ale ostatecznie nie doszło do jego startu (więcej tutaj).

Jednym z udziałowców ATM Grupy jest Zygmunt Solorz-Żak, który jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, do którego należy Telewizja Polsat - spółka ta współpracowała z ATM Grupą m.in. przy emisji stacji ATM Rozrywka TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...