reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Play i Samsung przeprowadzą w Polsce testy 4G i 5G

dodano: 2021-05-05 11:27
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Play

Samsung 03 galaxy s21 ultra 5G 2021 360px.jpg Operator komórkowy Play kontynuuje rozwój infrastruktury sieciowej i we współpracy z firmą Samsung będzie testować rozwiązania, które pozwolą mu uzyskać jeszcze większą przepustowość sieci oraz wydajność stacji bazowych. Testy rozpoczną się w drugim kwartale 2021 roku i obejmą także sprawdzenie kompatybilności standardów 2G i 3G z najnowszymi technologiami, które są obecnie dostępne na rynku.

5G Play


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Play we współpracy z firmą Samsung wspólnie przeprowadzą testy sieci mobilnej czwartej i piątej generacji. Podczas badań laboratoryjnych oraz testów komercyjnych, które zostaną przeprowadzone w Warszawie, firmy wspólnie sprawdzą możliwości oraz wydajność najnowszych rozwiązań sieciowych.
 

- W Play jesteśmy otwarci na innowacyjne technologie proponowane przez naszych partnerów. Współpraca z firmą Samsung to kolejna inicjatywa, która pozwala nam wybierać rozwiązania najlepsze dla rozwoju naszej sieci. To właśnie jej rozbudowa i modernizacja bezpośrednio przekładają się na komfort naszych klientów - powiedział Michał Ziółkowski, członek zarządu i dyrektor ds. technicznych Play.

W ramach współpracy, Samsung dostarczy swoje najnowsze rozwiązania - stacje bazowe obsługujące technologie 4G i 5G Massive MIMO funkcjonujące w niskim i średnim paśmie. Oferowane rozwiązanie dzięki obsługiwaniu technologii 4G i 5G przy użyciu jednego urządzenia, umożliwia osiągnięcie większej przepustowości i większej elastyczności w zarządzaniu siecią. Jest to kolejna z inicjatyw podjętych przez operatora w celu rozwijania zaawansowanych technologicznie rozwiązań i wykorzystania potencjału sieci 5G.
 

- Firma Samsung cieszy się z zarówno ze współpracy z Play przy świadczeniu usług 5G, jak i z szansy na zademonstrowanie swoich możliwości sieciowych w Polsce. Testy będą znaczącym kamieniem milowym dla wspólnych wysiłków obu firm w tym kraju - powiedział Thomas Riedel, dyrektor europejskiej dywizji rozwiązań sieciowych w Samsung Electronics. - Wykorzystując nasze zaawansowane rozwiązania 5G i czołową pozycję techniczną, będziemy dalej poszerzać zakres działań realizowanych we współpracy z najważniejszymi operatorami, takimi jak Play, na całym świecie i w Europie w calu zapewnienia użytkownikom 5G nowego poziomu usług.

Play to operator sieci liczącej ponad 8800 stacji bazowych. Pokrywa zasięgiem 99 proc. populacji kraju, zapewniając dostęp do usług telekomunikacyjnych ponad 15 mln Polaków.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

129 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...