reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Włochy: 1,5 mln abonentów nielegalnych usług IPTV [wideo]

dodano: 2021-05-18 14:03
autor: Dr. Hack | źródło: Polizia di Stato/Catania Today/La Stampa

sky HD piractwo Italia Włochy piracy360px.jpg 14 maja poinformowano o rozległej operacji Operazione Black przeprowadzonej przez włoską Polizia di Stato (policję państwową) przeciwko piractwu audiowizualnemu, mająca na celu zwalczanie zjawiska nielegalnych usług IPTV we Włoszech. Doprowadzono do likwidacji tego, co określa się jako złożoną infrastrukturę przestępczą, zarówno z z organizacyjnego i technologicznego punktu widzenia. Oceniono, że w ten sposób odcięto około 1,5 mln włoskich użytkowników nielegalnych usług IPTV.

Polizia di Stato
Polizia di Stato Italia piractwo Włochy 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
200 specjalistów w operacji Black Out
Działania policji zostały przeprowadzone w różnych włoskich miastach. Zaangażowano ponad 200 specjalistów z 11 regionalnych oddziałów Polizia Postale (Policja Pocztowa). operację przeprowadzono m.in. w takich miejscowościach jak Katania, Palermo, Reggio Calabria, Bari, Neapol, Ancona, Rzym, Cagliari, Mediolan, Florencja i Wenecja.

Prokuratura Okręgowa w Katanii koordynowała pogłębione dochodzenie, trwające kilka miesięcy, w następstwie doniesień Policji Pocztowej o istnieniu złożonej infrastruktury technologicznej działającej na szczeblu krajowym i odpowiedzialnej za rozpowszechnianie za pośrednictwem Internetu, poprzez liczne strony, informacji o nielegalnie pozyskanym sygnale wielu platform płatnej telewizji, w tym Sky Italia, DAZN, Mediaset i Netflix.

Identyfikacja streamingu przez policj w Rzymie i Katanii
Dogłębne techniczne badanie komputerowe streamingu, przeprowadzone przez Policję Pocztową Katanii przy koordynacji Policji Pocztowej i Łączności w Rzymie, umożliwiło zidentyfikowanie źródeł, z których rozpowszechniany był piracki sygnał.

Prokurator prowadzący śledztwo, pod kierunkiem grupy roboczej specjalizującej się w dziedzinie przestępstw komputerowych, prowadził śledztwo w sprawie przestępstwa mającego na celu nieuprawniony dostęp do systemu informatycznego chronionego środkami bezpieczeństwa; oszustw komputerowych, pogłębionych przez olbrzymie wyrządzone szkody oraz nadużycia w reprodukcji i rozpowszechnianiu za pośrednictwem Internetu dzieł chronionych prawem autorskim i własnością intelektualną.

Centrum „zarządzania" pirackim streamingiem na Sycylii
W Mesynie zidentyfikowano ważne centrum, jego dezaktywacja i zajęcie ujawniły, że zarządzało ono około 80% nielegalnego przesyłania strumieniowego IPTV we Włoszech. Piracka mafia działała na schemacie piramidy, z synergiczną pracą wielu osób, które, chociaż nie są sobie powiązane i się nie znały, ale były mocno powiązane, aby budować różne elementy nielegalnej struktury.

W związku z tym treści chronione prawem autorskim są najpierw pozyskiwane legalnie, jako sygnał cyfrowy, przez wyższe kierownictwo organizacji (tzw. „Sorgenti''), a następnie, poprzez tworzenie złożonej infrastruktury technicznej i organizacyjnej, są one przekształcane na dane i przesyłane w strumieniach audio / wideo, przesyłane do sieci sprzedawców detalicznych i użytkowników końcowych, z dostępem do Internetu i dekoderem IPTV  (tzw „Pezzotto”).

Złożone dochodzenia przeprowadzone przez policję pocztową w Katanii od pierwszych dochodzeń wykazały obecność w Telegramie, w różnych sieciach społecznościowych i na różnych stronach internetowych botów, kanałów, grup, kont, forów, blogów i profili, które reklamowały sprzedaż i dostęp do nielegalnego streamingowego przesyłania płatnych treści.

W dochodzeniach wykorzystano złożoną analizę komputerową, dokumentację, informacje zwrotne bankowe oraz usługi obserwacyjne i śledzące. Podczas przeszukiwań przejęto dużą ilość materiałów komputerowych, a także nielegalne serwery i urządzenia służące do odbioru (dekodery Sky HD, Mediaset) i nadawania.

W domach niektórych podejrzanych skonfiskowano kwoty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro, które uznano za wpływy z nielegalnej działalności.

Według Polizia di Stato nielegalna telewizja IPTV to złożony i bardzo podstępny świat przestępczy, którego wielkość i niebezpieczeństwo nie zawsze zdają sobie sprawę osoby korzystające z takich usług.

Nielegalna działalność lewej platformy IPTV, na którą składa się około 1,5 mln użytkowników, płacących 10 euro miesięcznie, przyniosła przestępcze obroty w wysokości 15 mln euro miesięcznie, a jednocześnie doprowadziła do znacznie większej utraty dochodów dostawców płatnej telewizji. usługi.Źródło: cataniatoday.it  lastampa.it  poliziadistato.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...