reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
Zobacz sport w tv na dzień: 2022-08-18 - 2022-08-19

TVP pokaże krajowe zawody w lekkoatletyce w latach 2021-2028

dodano: 2021-06-08 15:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP PZLA Tomasz Kasjaniuk 8 czerwca br. Telewizja Polska i Polski Związek Lekkiej Atletyki podpisały umowę dotyczącą pakietu telewizyjnego krajowych zawodów lekkoatletycznych na lata 2021-2028. TVP będzie miała wyłączność na transmisję najważniejszych polskich wydarzeń Królowej Sportu.

fot. PZLA / Tomasz Kasjaniuk   
TVP PZLA Tomasz Kasjaniuk   


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W skład pakietu, w każdym roku trwania umowy, wchodzić będzie 13 najważniejszych krajowych wydarzeń lekkoatletycznych, w tym: mistrzostwa Polski (hala i stadion) oraz Miting Janusza Kusocińskiego. W 2021 roku będą to również m.in.: Memoriał Kamili Skolimowskiej, Memoriał Ireny Szewińskiej oraz Memoriał Władysława Komara i Tadeusza Ślusarskiego.

W ramach umowy TVP będzie miała wyłączność na krajowe zawody lekkoatletyczne. Nabycie licencji do pakietu PZLA uzupełni bardzo bogaty zakres praw Telewizji Polskiej w tej dyscyplinie: mistrzostwa świata w hali i na otwartym stadionie, mistrzostwa Europy w hali i na otwartym stadionie, drużynowe mistrzostwa Europy i pakiet mitingów zagranicznych.
 

- Lekkoatletyka jest bez wątpienia królową sportu. Trzy wielkie imprezy zorganizowane w Polsce w tym roku to kolejny krok w budowaniu Wunderteamu dwudziestego pierwszego wieku, nie tylko sportowo, ale i organizacyjnie. Telewizja Polska jako producent sygnału międzynarodowego jest gwarantem jakości na najwyższym światowym poziomie - zauważa Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport.

- Polacy świetnie spisali się podczas nieoficjalnych mistrzostw świata w sztafetach na początku maja, a miesiąc zakończyli równie efektownie, broniąc tytułu drużynowych mistrzów Europy. Wszystkie te sukcesy można było śledzić na antenie TVP Sport. Cieszę się, że najpopularniejsza stacja telewizyjna o profilu sportowym tak mocno stawia na Królową Sportu! - podkreśla Henryk Olszewski, prezes PZLA.

Wszystkie zawody krajowe będą transmitowane w TVP Sport, na stronie tvpsport.pl i w aplikacji TVP Sport. Niektóre również na antenach głównych. Przez 8 lat trwania umowy TVP będzie miała możliwość pokazania ponad 300 godzin premierowych treści.
 

- W biznesie i sporcie najważniejsza jest wizja. Z naszymi zaufanymi partnerami myślimy długofalowo. Kiedy człowiek skupia się na kolejnym miesiącu, kwartale, roku czy nawet kadencji, nie jest w stanie zbudować niczego wielkiego. Dzięki tej umowie polska lekkoatletyka zrobi kolejny milowy krok. Telewizja Polska jest domem polskiego sportu - zaznacza Marek Szkolnikowski.

Pierwszą transmisję z krajowego wydarzenia kibice zobaczą w TVP Sport już 20 czerwca. Wtedy na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym odbędzie się 67. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Również w czerwcu widzowie TVP Sport zobaczą m.in. 3. Memoriał Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy (29 czerwca) oraz mistrzostwa Polski w Poznaniu (24 – 26 czerwca).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inne sporty


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...