reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Operacja Euro Strike 2020 podczas Euro 2020

dodano: 2021-06-18 19:22 | aktualizacja: 2021-06-18 21:11
autor: Dr. Hack | źródło: Guardia di Finanza

Gdf Guardia di Finanza euro 2020 360px.jpg Specjalna jednostka włoskiej policji finansowej - Guardia di Finanza przeprowadziła serię nalotów, aby zapobiec nieautoryzowanemu pokazywaniu meczów Euro 2020. Akcja Euro Strike 2020 została zainicjowana przez UEFA, która poinformowała o rozprzestrzenieniu się portali odpowiedzialnych za nielegalne transmisje strumieniowe tuż przed rozpoczęciem rozgrywek. Włoscy użytkownicy lewych transmisji Euro 2020 otrzymają  grzywnę administracyjną w wysokości do 1032 euro.

Gdf
Gdf Guardia di Finanza euro 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Operacja Euro Strike 2020 to operacja przejmowania platform internetowych w celu ograniczenia nielegalnego transmitowania meczów piłkarskich Mistrzostw Europy 2020.

W związku z długo oczekiwanymi Mistrzostwami Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2020, Jednostka Specjalna ds. Ochrony Prywatności i Oszustw Technologicznych Guardia di Finanza zakończyła nową i ważną operację mającą na celu zwalczanie zjawiska piractwa audiowizualnego poprzez nieautoryzowane transmisje w Internecie.

Wstępne działania dotyczyły identyfikacji i dokładnego monitorowania nielegalnych usług i zasobów IPTV i streamingu, począwszy od ceremonii otwarcia EURO 2020 w Rzymie 11 czerwca ubiegłego roku. Zdemaskowano nowy system przegubowy oparty na platformach informatycznych najnowszej generacji, zasilany jednocześnie przez liczne „źródła treści” zlokalizowane w Europie i mający na celu przekształcenie sygnałów audio-wideo chronionych prawami autorskimi w strumienie danych systematycznie redystrybuowane na całym świecie.

Śledczy z Guardia di Finanza odkryli system, który jest zasilany z wielu źródeł treści w całej Europie w celu rozpowszechniania treści na całym świecie. Gdy śledczy zapytali poszczególne komputery, w przeglądarce pojawił się komunikat „Xtream Codes Reborn”, który odnosi się do znanej globalnej platformy pirackiej zlikwidowanej w 2019 roku.

Po zakończeniu pierwszej fazy dochodzeniowej skonfigurowano innowacyjny system śledzenia, który umożliwił pełną identyfikację wszystkich użytkowników pirackich streamingów. Przy okazji wczorajszego harmonogramu, 17 czerwca (gdzie we Włoszech dwa mecze były transmitowane wyłącznie w płatnej telewizji), wszyscy połączeni użytkownicy nagle wyświetlili na swoich urządzeniach panel, który ostrzegał ich, że strona, przez którą nielegalnie oglądali mecz, miała zostały poddane zajęciu i wykryto ich dane dotyczące połączenia. Menedżerom pirackich usług grozi obecnie pozbawienie wolności od 6 miesięcy do 3 lat oraz grzywna do 15 493 euro.

Natomiast użytkownicy końcowi automatycznie otrzymają znaczną grzywnę administracyjną w wysokości do 1032 euro.

Złożona i innowacyjna działalność dochodzeniowa, koordynowana przez prokuratora Neapolu Giovanniego Melillo i kierowana przez zastępcę prokuratora Vincenzo Piscitelli oraz zastępców prokuratorów Valerię Sico i Marię Sofię Cozzę, pozwoliła na przejęcie i zaciemnienie ponad 600 zasobów informatycznych między serwerami transmisji, platform zarządzania, witryn prezentacyjnych i witryn z transmisją na żywo, a także pozyskiwanie pełnej listy danych identyfikacyjnych setek tysięcy nielegalnych użytkowników na całym świecie.

 


Źródło: gdf.gov.it  libero.it  italy24news.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

559 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...