reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Šlágr Muzika od 1.07 w Czechach i na Słowacji

dodano: 2021-07-02 20:13
autor: RO | źródło: parabola.cz

Slagr TV Od 1 lipca 2021 r. na czeskim i słowackim rynku telewizyjnym jest dostępna kolejna stacja muzyczna - Šlágr Muzika. Stacja jest szeroko dystrybuowana z nadajników naziemnych oraz przez operatorów płatnej telewizji. Kolejny projekt firmy Československá Muzika czeskiego biznesmena Karela Peterki.

Šlágr Muzika (Šláger Muzika)
Slagr Muzika (Slager Muzika)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Šlágr Muzika działa na podstawie licencji wydanej w listopadzie 2020 r. przez słowackiego regulatora mediów RVR (Rada pro vysílání a retransmisi). Emisja jest prowadzona po czesku i słowacku.

Dla dostawców płatnej telewizji Šlágr Muzika (Šláger Muzika) nadaje w miejscu dotychczasowego programu Šlágr TV. Oryginalna stacja jest teraz odbierana z tradycyjnej anteny naziemnej w ramach multipleksu 24. operatora Digital Broadcasting w standardzie DVB-T2, gdzie nadaje również nowo uruchomiony kanał Šlágr Muzika.

Grupa czesko-słowackich kanałów Šlágr składa się obecnie z czterech kanałów muzycznych: Šlágr TV, Šlágr 2, Šlágr Muzika i Šlágr Premium. Ostatnie dwie stacje są licencjonowane na Słowacji, pozostałe przez regulatora RRTV w Czechach.

Jak z dostępnością kanałów grupy Šlágr?
  • Šlágr TV - nadawany w standardzie DVB-T2 (multipleks 24)
  • Šlágr 2 - nadawany przez operatorów płatnej telewizji
  • Šlágr Muzika - nadawany w DVB-T2 (multipleks 24) i u operatorów pay-tv
  • Šlágr Premium - nadawany u wybranych operatorów pay-tv

Czesko-słowacka stacja muzyczna Šlágr TV z programami telesprzedaży zaczęła nadawać 1 sierpnia 2012 r.. Wcześniej działała jako blok programowy w ówczesnej telewizji Stil TV. Pod koniec września 2017 nadawca uzyskał licencję na Šlágr 2, który uruchomił pod koniec listopada tego samego roku.

Dokładnie rok temu została wydana licencja na projekt Šlágr Premium HD przez słowackiego regulatora RVR. Następnie w listopadzie rozpoczęła się transmisja testowa. Najnowszy projekt Šlágr Muzika ruszył z dniem 1 lipca 2021.

Źródło: parabola.cz 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...