reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

TVP pokaże 350 godzin transmisji z igrzysk w Tokio

dodano: 2021-07-15 14:55 | aktualizacja: 2021-07-16 12:50
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvpsport.pl

TVP siedziba Telewizja Polska Widzowie TVP będą mogli zobaczyć na jej antenach 350 godzin transmisji z Letnich Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio. To dziesięć razy mniej niż pokaże Eurosport w Playerze. – Przed nami zupełnie wyjątkowa impreza – zapewnił prezes TVP, Jacek Kurski, na czwartkowej konferencji prasowej. Podczas niej poznaliśmy więcej szczegółów odnośnie zawodów, które rozpoczną się 23 lipca i potrwają do 8 sierpnia.

Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Igrzyska olimpijskie w Tokio w założeniu miały zostać rozegrane w 2020 roku. Z powodu pandemii COVID-19 przełożono je jednak o rok. – Przed nami zupełnie wyjątkowa impreza – zaznaczył na konferencji prasowej prezes TVP, Jacek Kurski. – Na mocy umowy z grupą Discovery, Telewizja Polska ma prawo do 350 godzin transmisji LIVE i premierowych w TVP1, TVP Sport, w Internecie oraz aplikacji mobilnej – zakomunikował.
 

– Telewizja Polska perfekcyjnie przygotowała się do tej imprezy. Wysyłamy osiem profesjonalnych ekip, które będą śledzić wydarzenia insidersko, zakulisowo – żeby pokazać wszystko w sposób, który da naszym widzom wgląd w emocje, oczekiwania, przeżycia – kontynuował prezes TVP, Jacek Kurski.

Telewizja Polska do pracy przy Igrzyskach Olimpijskich zaangażuje ponad 150 osób, w Warszawie i w Japonii. Zawody komentować będą najlepsi polscy komentatorzy sportowi oraz eksperci z poszczególnych dyscyplin: Przemysław Babiarz, Dariusz Szpakowski, Piotr Sobczyński, Piotr Dębowski, Jacek Laskowski, Jacek Jońca, Jarosław Idzi, Otylia Jędrzejczak (pływanie), Radosław Panas i Krzysztof Ignaczak (siatkówka), Marek Plawgo, Sebastian Chmara i Marcin Urbaś (lekkoatletyka), Marek Kolbowicz (wioślarstwo) czy Marcin Synówka (tenis).

Więcej szczegółów odnośnie tego, jak będzie wyglądała ramówka w trakcie igrzysk, zdradził dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.
 

– Pokażemy wszystko, co najważniejsze dla polskiego widza, wszystkie występy reprezentantów. Zaczynamy o północy, 17 godzin transmisji LIVE. Później od 17 do 21:30 takie podsumowanie dnia dla drugiej zmiany, a o 21:30 w TVP1 „Olimpijski Wieczór”. Następnie krótka dogrywka w TVP Sport, od 22:30 podsumowanie dnia, a o północy rozpoczynamy kolejny dzień transmisyjny – powiedział dyrektor TVP Sport, Marek Szkolnikowski.

Telewizja Polska pokaże wszystkie konkurencje z udziałem naszych sportowców. Ich zaciętą walkę o kolejne rekordy i zwycięstwa będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport codziennie od północy do godz. 17:00. Zawody rozpoczną się jeszcze przed ceremonią otwarcia igrzysk, kiedy pierwsze wyścigi eliminacyjne mają m.in. wioślarze.

Specjalna delegacja ośmiu ekip reporterskich Telewizji Polskiej sprawi, że widzów nie ominą żadne doniesienia z igrzysk - będą rozmowy z każdym polskim olimpijczykiem i podsumowania każdego startu polskiej ekipy. Olimpijskie studio z prowadzącymi i ekspertami towarzyszyć będzie meczom naszych siatkarzy oraz rywalizacji lekkoatletów. Telewizja Polska pokaże wszystkie mecze tenisa, w którym udział wezmą polscy zawodnicy, z Igą Świątek i Hubertem Hurkaczem na czele.

Codziennie około godz. 21:30 Jedynka zaprasza także na specjalne podsumowanie dnia „Olimpijski Wieczór”, którego wydłużoną wersję – wzbogaconą o specjalną „dogrywkę”, obejrzeć będzie można na kanale sportowym TVP. W TVP Sport będą także emitowane powtórki transmisji i podsumowania dnia.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio będą królować także w internetowych kanałach TVP Sport. Strona tvpsport.pl, aplikacja mobilna TVP Sport i smart TV, a także HbbTV pełne będą treści olimpijskich – na żywo (symultanicznie z TVP1 i TVP Sport) oraz z odtworzenia (VOD) zobaczyć będzie można: kulisy zawodów, medale „biało-czerwonych”, wywiady z gwiazdami reprezentacji Polski, klasyfikacje medalowe, podsumowanie dnia w formie odświeżanego artykułu, sylwetki Polaków i najnowsze wyniki.

Aktualności z Igrzysk Olimpijskich opanują również media społecznościowe Telewizji Polskiej. Śledząc konta TVP Sport na Facebooku i Twitterze, internauci będą zawsze na bieżąco i dzięki treściom dostępnym na żądanie (VOD) nie przegapią najważniejszych momentów rywalizacji w Tokio. Bogata oferta wideo będzie atrakcją dla użytkowników kanału TVP Sport na YouTubie, a na Instagramie pojawią się kulisy prac ekipy TVP Sport.

Innym istotnym elementem czwartkowej konferencji była informacja o podpisaniu umowy między TVP a PKOl. Na jej mocy Telewizja Polska po raz pierwszy od 10 lat stała się głównym patronem i partnerem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i reprezentacji olimpijskiej.
 

– Ruch olimpijski zyskuje kolejnego silnego partnera – partnera, dla którego sport jest misją – mówił prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki. – Sport kreuje ogólnoludzkie wartości: doskonałość, szacunek, przyjaźń, fair play. Razem będziemy kreować wartości, które łączą społeczeństwo.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Sport na żywo w telewizji


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...