reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Polonia i TVP Wilno w amerykańskiej platformie Dish Network

dodano: 2021-07-16 12:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: TVP

TVP Polonia TVP Wilno Dish Network Od piątku, 16 lipca TVP Polonia jest ponownie szeroko dostępna dla telewidzów w Stanach Zjednoczonych. Program został udostępniony w ramach platformy satelitarnej DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV. Dodatkowo w ofercie Sling TV obecny jest także kanał TVP Wilno.

Telewizja Polska
TVP Polonia TVP Wilno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W związku ze sporem prawnym pomiędzy TVP S.A. a dystrybutorem TVP Polonia, firmą Spanski Enterprises Inc., program nie był dostępny na terenie obu Ameryk od grudnia 2019 roku. Postępowanie sądowe zakończyło się korzystnym dla Telewizji Polskiej wyrokiem, dzięki czemu spółka podjęła działania mające na celu rozszerzenie dystrybucji programu na tym obszarze.
 

– Powrót TVP Polonia do USA zapełni lukę, jaka powstała pod koniec 2019 roku, po zaprzestaniu dystrybucji kanału w tym kraju. Rodacy ponownie zyskają dostęp do najlepszej oferty programów przygotowywanych z myślą właśnie o nich. Zróżnicowana oferta TVP Polonia umożliwi Polonii w USA kontakt z krajem ojczystym, jego tradycją i kulturą, pozwoli być na bieżąco i poznawać polski punkt widzenia – powiedział Mateusz Matyszkowicz, członek zarządu TVP S.A.

Od 17 lutego br. program TVP Polonia jest już dostępny na terenie Ameryki Północnej i Południowej za pośrednictwem internetu w usłudze stream na stronie polonia.tvp.pl, a od 15 lipca został udostępniony widzom w Stanach Zjednoczonych przez wiodącego operatora satelitarnego DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV.
 

– Konsekwentnie pracujemy nad rozwojem dystrybucji programów TVP poza granicami Polski. Wprowadzenie TVP Polonia do sieci DISH Network oraz w serwisie IPTV/OTT Sling TV jest kolejnym krokiem w docieraniu z naszą ofertą do Polonii mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Mamy w planach także dalsze rozszerzanie oferty programowej Telewizji Polskiej, wykorzystując zarówno zasoby archiwalne, jak i najnowsze produkcje, tak aby stale pielęgnować i wzmacniać łączność z polską kulturą i językiem ojczystym – mówi Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji TVP.

TVP Wilno to polskojęzyczny kanał Telewizji Polskiej promujący Polskę, upowszechniający język polski i adresujący potrzeby Polaków mieszkających na Litwie. Ma w swojej ofercie programy rozrywkowe i informacyjne, kultowe seriale i filmy, programy dla dzieci oraz audycje katolickie.

Jak informuje TVP, wprowadzenie do dystrybucji w telewizji satelitarnej i IPTV w USA programów TVP Polonia i TVP Wilno zostanie wsparte zasięgową kampanią informacyjną w mediach polonijnych: prasie, radiu i internecie.

Dodajmy, że od lipca 2020 roku na terenie obu Ameryk dostępy jest również kanał informacyjny TVP Info, za pośrednictwem serwisów internetowych Telewizji Polskiej (tvp.info, stream.tvp.pl), aplikacji na smartfony i tablety (TVP INFO) oraz u operatora satelitarnego DISH Network i w serwisie IPTV/OTT Sling TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...