reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piracki streaming w West Murcia

dodano: 2021-07-29 11:09
autor: Dr. Hack | źródło: FACT

West Mercia Police 360px logo.jpg Operacja policyjna West Mercia ściśle współpracująca z FACT aresztowała mężczyznę w Shrewsbury w Wielkiej Brytanii w związku z podejrzeniem nielegalnego streamingu kanałów telewizyjnych premium i innych materiałów chronionych prawem autorskim.

West Mercia Police/FACT
West Mercia Police streaming konfiskata 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
56-letni mężczyzna został aresztowany na podstawie art. 44 ustawy o poważnym przestępstwie i art. 11 ustawy o oszustwach dotyczących podejrzenia o ułatwianie innym popełnienia przestępstwa polegającego na nieuczciwym korzystaniu z usług oraz ukrywaniu/konwertowaniu mienia przestępczego (pranie pieniędzy) w następstwie dochodzenia w sprawie partnerstwo z FACT. Mężczyzna został zabrany na komisariat policji w Shrewsbury na przesłuchanie i został zwolniony w ramach dochodzenia w oczekiwaniu na dalsze dochodzenie.

Podczas nakazu funkcjonariusze byli w stanie uzyskać dostęp do platformy internetowej i zakłócić ją, wyłączyć podejrzane nielegalne transmisje i dostarczyć wiadomość na ekranie do tych, którzy je otrzymają, ostrzegając, że treści, do których uzyskano dostęp, są prawdopodobnie niezgodne z prawem.

Sierżant Ian Osborne z jednostki ds. cyberprzestępczości w Zachodniej Mercii powiedział:

 - Ta operacja jest pierwszym aresztowaniem jednostki w związku z transmisją strumieniową online i wysyła silny sygnał, że kierujemy się w stronę tych, którzy świadomie popełniają lub ułatwiają naruszenie praw autorskich w Internecie.

- Ta konkretna operacja przynosi nie tylko ogromne straty branży rozrywkowej, ale także niesprawiedliwe jest to, że miliony ludzi ciężko pracują, aby pozwolić sobie na usługi telewizyjne dostępne tylko w ramach subskrypcji, podczas gdy inni oszukują system.

- Warto również zauważyć, że ta operacja przynosi korzyści tym, którzy świadomie płacą przestępcom za ich usługi, ponieważ przekazują swoje dane osobowe i finansowe komuś, kto jest w stanie wykorzystać je, ich finanse i prywatność.


Kieron Sharp, dyrektor generalny FACT powiedział:

- Piractwo to oszustwo i każdy, kto motywuje się do tego korzyściami finansowymi, musi wiedzieć, że jest to przestępstwo, które policja będzie poważnie traktować.

- Istnieje również ryzyko dla użytkowników i subskrybentów usług pirackich, którzy sami popełniają przestępstwo, kradzieży tożsamości, oszustw, złośliwego oprogramowania i wirusów. Każdy, kto rozważa skorzystanie z nielegalnych treści, powinien zastanowić się, czy warto udostępniać przestępcom ich urządzenia, dane osobowe i konta bankowe.

- FACT będzie nadal monitorować kanały wykorzystywane do reklamowania, marketingu, sprzedaży i dystrybucji aplikacji, urządzeń i strumieni oraz podejmie działania przeciwko dostawcom i operatorom. Chciałbym podziękować policji West Mercia za dotychczasową pracę w tej sprawie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

629 zł Więcej...