reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże we wrześniu w National Geographic

dodano: 2021-08-19 22:35
autor: Łukasz Knapik | źródło: National Geographic

National Geographic We wrześniu br. kanał National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Alarm na lotnisku: Rzym”, „Gordon Ramsay: świat na talerzu” (sezon 3.), „Tysiąc lat historii: Rosja” i „Tysiąc lat historii: Ameryka”, a w ramach pasma „Rusz z nami w miasto” takie produkcje jak „Mistrzowska architektura” i „Pomysł na miasto”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, we wrześniu br. na widzów National Geographic czekać będzie najnowszy sezon serii „Gordon Ramsay: świat na talerzu” oraz pasmo specjalne „Rusz z nami w miasto”, ukazujący niezwykłość urbanistycznych struktur. Zakulisowych ciekawostek dostarczą nowe odcinki serii „Alarm na lotnisku: Rzym”, a produkcje dokumentalne „Tysiąc lat historii” zaserwują solidną porcję historycznej wiedzy w najlepszym wydaniu.

Podróż w nieznane z National Geographic nie ustaje. Przed widzami kolejna porcja przygód z Gordonem Ramsayem, który jest gotowy podjąć najdziksze wyzwania, by poznać oryginalne receptury tradycyjnych potraw z antypodów. W trzecim sezonie programu „Gordon Ramsay: świat na talerzu” (premiera w niedzielę, 12 września br. o godzinie 12:00) szef kuchni przygląda się naukom lokalnych szefów kuchni, by poznać tajniki sztandarowych dań Chorwacji, Meksyku, Puerto Rico, Islandii oraz tych, pochodzących z terenów amerykańskich Smoky Mountains, Teksasu i Maine. To szansa, by poznać prawdziwy smak dalekich podróży.

O tym, że nieodkryte „smaczki” mogą kryć się nawet w centrach znanych metropolii widzowie przekonają się w paśmie specjalnym „Rusz z nami w miasto” (emisja od środy, 22 września br., w każdą środę i czwartek od godziny 21:00). Każdego dnia otaczają nas budynki i przestrzenie miejskie, które wpływają na to, jak funkcjonujemy w ich okolicy. Jednak by jakaś konstrukcja mogła mieć tak silny wpływ na otoczenie, już na etapie projektowania potrzebna jest ręka mistrza. Premierowa seria „Mistrzowska architektura” (premiera w środę, 22 września br. o godzinie 21:00) zaprezentuje ranking 10 jedynych w swoim rodzaju miejsc, które wgryzły się nie tylko w tkankę i historię miasta, ale też rzutują na styl życia i sposób funkcjonowania mieszkańców. Podróż w głąb struktur najsłynniejszych miast dopełni premierowa seria „Pomysł na miasto” (premiera w czwartek, 23 września br. o godzinie 21:00), która zaserwuje mieszankę historii i współczesnych opowieści ekspertów architektury. Wraz z nimi widzowie odwiedzą między innymi Neapol, przyglądając się cieniom i blaskom miasta wzniesionego u podnóża Wezuwiusza, oraz Seatle, gdzie nie obejdzie się bez odwiedzenia konstrukcji, będących symbolem tej metropolii, takich jak Space Needle, pływający most na jeziorze Washington czy najszerszy drążony tunel świata.

Na miłośników historii dodatkowa porcja wiedzy czekać będzie w premierowych produkcjach „Tysiąc lat historii: Rosja” oraz „Tysiąc lat historii: Ameryka” (od piątku, 17 września br. o godzinie 22:00), a fani zakulisowych relacji z najbardziej uczęszczanych lotnisk świata za sprawą premierowych odcinków programu „Alarm na lotnisku: Rzym” (premiera w poniedziałek, 6 września br. o godzinie 22:00) będą mieli okazję przekonać się, jak wygląda codzienność pracowników służb bezpieczeństwa na lotnisku Fiumicino.

Wrzesień 2021 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Alarm na lotnisku: Rzym” („Airport Security: Rome”)
emisja: w poniedziałki (od 6 września br.) o 22:00

Przemyt narkotyków, fałszywe dokumenty, kradzieże w sklepach wolnocłowych to codzienność pracowników służb bezpieczeństwa na lotnisku Fiumicino. Międzynarodowy port lotniczy kryje za sobą wiele ciemnych tajemnic. Służby mundurowe i personel obsługujący najruchliwsze lotnisko we Włoszech pracują przez całą dobę, by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym pasażerom. Policjanci robią co w ich mocy, by powstrzymać szmuglerów i zapobiec nielegalnej imigracji do Unii Europejskiej. W ciągu ośmiu godzinnych odcinków serii widzowie zobaczą codzienność służb, które czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem na włoskim lotnisku (więcej tutaj).

„Gordon Ramsay: świat na talerzu” 3 („Gordon Ramsay: Uncharted” 3)
emisja: w niedziele (od 12 września br.) o 12:00

Jak czytamy w opisie, czas na kolejne ekstremalne przygody czekające na drodze do odkrycia sekretów kulinarnej doskonałości. Gordon Ramsay jest w stanie zrobić wiele, by odnaleźć wyjątkowe perełki kulinarne z najodleglejszych zakątków globu. W trzecim sezonie serii szef kuchni dociera do Chorwacji, Meksyku, Puerto Rico, Islandii, amerykańskich Smoky Mountains, Teksasu i Maine. Widzowie będą mu towarzyszyć w łapaniu grzechotników w Teksasie, zobaczą walkę z falami podczas polowania na pąkle w Portugalii, odwiedzą krainę homarów w Maine i wyruszą na połów ryb z księżycowym krajobrazem Smokey Mountains w tle. Gdyby tego było mało, o odpowiedni poziom adrenaliny zadba zjazd po linie w poszukiwaniu krewetek w Puerto Rico, wypiek chleba na wulkanicznych piaskach Islandii czy zmaganie się z węgorzami conga w Chorwacji. Nie mniej emocjonujące będzie również wspinanie się po klifach w poszukiwaniu motyli i miodowych mrówek w Meksyku. Wszystko po to, by dotrzeć do źródeł postania smaku, który stanowi o kulinarnej tożsamości regionu, a czasami całego kraju (więcej tutaj).

„Tysiąc lat historii” („A 1000 Years Of History”)
emisja: w piątki (od 17 września br.) o 22:00

Jak zapowiada nadawca, „Tysiąc lat historii” to seria produkcji dokumentalnych, która przypomina widzom przełomowe momenty w historii świata. W pierwszej kolejności widzowie poznają historię, która ukształtowała współczesną Rosję. „Tysiąc lat historii: Rosja” to przede wszystkim wojna i pokój,  rewolucje i autorytarne rządy. Dzieje tego kraju to cykl dramatycznych zwrotów akcji. Tymczasem „Tysiąc lat historii: Ameryka” zabierze widzów w podróż w czasie po Stanach Zjednoczonych Ameryki. Twórcy programu przypominają przełomowe momenty w historii kraju, od wojny secesyjnej  przez kolejne stulecia, w których Stany Zjednoczone Ameryki Północnej stały się światową potęgą.

„Rusz z nami w miasto”:
emisja: w środy i czwartki (od 22 września br.) o 21:00
Pasmo w ofercie kanału National Geographic.

„Rusz z nami w miasto”:
„Mistrzowska architektura” („Top 10 Architecture”)
emisja: w środy (od 22 września br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, historycy, architekci i inżynierowie prezentują jedyny w swoim rodzaju ranking mistrzowskiej architektury i odsłaniają tajemnice powstawania i sukcesu najsłynniejszych konstrukcji świata. Przed widzami wizyta w 10 najwspanialszych parkach i ogrodach botanicznych. Dowiedzą się, w jaki sposób połączenie przyrody i architektonicznego geniuszu doprowadziło do powstania rajskich zakątków jak barceloński Park Guell czy Balboa Park w San Diego, które stały się integralną częścią tkanki miejskiej. Oprócz wycieczki po najsłynniejszych parkach, przyjrzą się roli miejskich placów, które często uchodzą za najbardziej zmienne elementy spośród dzieł architektury. Niemniej do wyłonionej w serii przez ekspertów dziesiątki zaliczymy te, których struktura lub tradycja uniemożliwiły jakąkolwiek fundamentalną zmianę. Wśród nich widzowie zobaczą m.in. plac Świętego Piotra w Rzymie, nowojorski Time Square oraz plac Niebiańskego Pokoju w Pekinie (więcej tutaj).

„Rusz z nami w miasto”:
„Pomysł na miasto” („How To Build The City?”)
emisja: w czwartki (od 23 września br.) o 21:00

Jak zapowiada nadawca, bohaterami tej serii są inżynierowie, architekci i naukowcy, dzięki którym powstały miasta. W poszukiwaniu konstrukcyjnej doskonałości widzowie udadzą się m.in. do urokliwie położonego Neapolu - jednego z najstarszych europejskich miast, kolebki kultury, a jednocześnie miejsca osadzonego w pięknie natury, z którą miasto splecione jest od czasów antycznych. Współczesne oblicze Neapolu jest silnie naznaczone jego historią, co ma swoje zalety, ale też wady. I podczas gdy wycieczka po Pompejach uświadomi nam niepewność związaną z życiem w cieniu Wezuwiusza, podróż metrem wprawi zachwyt nad artystycznym geniuszem jego twórców. Schodząc z europejskich szlaków, seria przenosi widzów do Ameryki Północnej, gdzie na odkrycie czeka Seattle. To jedno z najbardziej innowacyjnych, najszybciej rozwijających się miast w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Stale goniące za kolejnymi wynalazkami jest miejscem, gdzie pracują najtęższe umysły Microsoftu, Amazona czy Google’a. Oto historia wzlotów i upadków jednego z najprzyjaźniejszych dla biznesu miast na całym globie (więcej tutaj).
 
Bohaterowie programu „Alarm na lotnisku: Rzym”, foto: OMAVA/National Geographic
Bohaterowie programu „Alarm na lotnisku: Rzym”, foto: OMAVA/National Geographic


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GoSAT GS250T2 H.265 HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GoSAT dla Naziemnej Telewizji...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...