reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cartoon Network: Dzieci walczą ze zmianą klimatu

dodano: 2021-09-13 05:20
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Cartoon Network „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” grafika animacja rysunek bajka Od rozpoczęcia kampanii „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” minęło kilka tygodni. Jak informuje nadawca, dzieci w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie udowodniły swoje zaangażowanie w walkę z ociepleniem klimatu. Chcą być częścią pozytywnej zmiany. Na całym świecie podjęły się wykonania ponad pół miliona wyzwań, dostępnych na stronie internetowej „Mistrzów klimatu Cartoon Network”. Efekty kampanii, przeprowadzonej w wielu krajach jednocześnie, pokazują zaangażowanie młodych widzów: są gotowi do działania.

Cartoon Network „Mistrzowie klimatu Cartoon Network” grafika animacja rysunek bajka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polska znalazła się wśród 5 krajów, w których dzieci wykonały najwięcej wyzwań „Mistrzów klimatu na całym świecie”. Wynik akcji Cartoon Network jest tym ciekawszy w kontekście publikacji najnowszego raportu Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC), który przedstawia palące kwestie dotyczące zmian klimatycznych. 

- Stworzyliśmy „Mistrzów klimatu Cartoon Network”, by odpowiedzieć na rosnący niepokój dzieci zmartwionych zmianami klimatu i wspierać je w realizowaniu pozytywnej zmiany. Chcieliśmy zachęcić do podjęcia działań, dzięki którym głosy dzieci zostaną zauważone. Wciąż rosnąca liczba ponad pięciuset tysięcy wyzwań na całym świecie pokazała nam, że musimy stworzyć dzieciom okazję do angażowania się. Jesteśmy pod dużym wrażeniem tego, jak działają młodsze pokolenia. Inspirują nas. Cartoon Network pomaga dzieciom wpływać na otaczający je świat, dlatego kampania będzie naszym priorytetem w nadchodzącym czasie

- mówi Vanessa Brookman, head of kids, WarnerMedia EMEA.


Cartoon Network zamierza inspirować małych widzów, by podejmowali w domu i w swojej społeczności drobne, ale istotne działania, które będą korzystne dla planety. To wyzwania takie jak: „Oszczędzaj wodę!”, zachęcające mistrzów klimatu do zastępowania kąpieli w wannie prysznicem, lub „Torby do torby!”, namawiające do ponownego użytkowania plastikowych toreb. Wszystkie wyzwania powstały we współpracy z WWF, są zróżnicowane i dopasowane do umiejętności dzieci, ale także dostosowane do potrzeb całych klas szkolnych i rodzin. Dzięki temu wszyscy chętni mogą się zaangażować. 

„Mistrzowie klimatu Cartoon Network” wystartowali w regionie EMEA (Europe, the Middle East and Africa - Europa, Bliski Wschód i Afryka) w czerwcu 2021 roku, by inspirować dzieci do podejmowania małych, codziennych wyzwań, które mogą zmienić oblicze planety (dane za WarnerMedia) (więcej tutaj).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

25 zł Więcej...