reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Canal+ inwestuje w SPI International

dodano: 2021-09-20 17:38
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Kino Polska TV/satkurier.pl

SPI International Canal+ Luxembourg s.à.r.l. podpisał z Cooperatieve SPI International U.A. umowę nabycia 70 proc. akcji w spółce SPI International B.V. Oznacza to, że CANAL+ przejmuje większościowy pakiet w SPI International. Realizacja transakcji podlega jednak zatwierdzeniu przez właściwe organy regulacyjne w poszczególnych krajach (w tym w szczególności organy odpowiedzialne za kontrolę antymonopolową i kontrolę połączeń jednostek gospodarczych).

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
SPI International, działająca na sześciu kontynentach globalna firma medialna, posiadająca w swoim portfolio 42 kanały telewizyjne i liczne produkty cyfrowe, ważny światowy dystrybutor treści i nadawca, łączy siły z Grupą CANAL+.

Grupa CANAL+ jest wiodącym światowym operatorem płatnej telewizji i ważnym nadawcą niekodowanych kanałów telewizyjnych we Francji. CANAL+ jest dobrze znany na arenie międzynarodowej, prowadząc działalność w 40 krajach w Europie, Afryce Subsaharyjskiej i Azji. W Europie CANAL+ silnie zaznaczył swoją obecność na terenie Francji i w Polsce. W 2019 r. Grupa nabyła również platformę M7 Group. Grupa posiada na całym świecie 22 miliony abonentów i przez ostatnie lata odnotowuje stały wzrost.

Ta transakcja pozwoli CANAL+ na poszerzenie strategii inwestowania w content i wzmacniania oferty na różnych rynkach, która jest realizowana dzięki wsparciu europejskiego lidera Studiocanal, Kino Świat w Polsce, a teraz również SPI International.

Zgodnie z umową, która pozwoli na połączenie know-how obu podmiotów, założyciel i prezes zarządu SPI - Loni Farhi oraz Berk Uziyel - będą nadal zarządzać SPI i rozwijać jej działalność przy wsparciu komitetu wykonawczego. Obie grupy będą mogły zaś stworzyć wzajemne synergie, pozwalające na dalsze wzmocnienie ich obecności na rynkach międzynarodowych.
 

We wspólnym oświadczeniu Loni Farhi i Berk Uziyel podkreślili:

To bardzo ekscytująca wiadomość i początek nowej ery dla SPI International. CANAL+ i SPI mają wspólną wizję ciągłego wzrostu i silnej obecności na rynkach międzynarodowych. Od lat jesteśmy strategicznymi partnerami i zbudowaliśmy w tym czasie świetną relację biznesową, opierającą się na współpracy oraz wspólnym osiąganiu celów. Teraz łączymy siły pod jednym dachem. Dzięki CANAL+ wzrost SPI jeszcze bardziej przyśpieszy, a obie firmy wykorzystają naturalne synergie. SPI International dysponuje niebywale utalentowanym zespołem, który w ostatnim dziesięcioleciu pozwolił firmie osiągnąć niezwykły wzrost. Teraz, wraz z tym zespołem, z wielką radością staniemy się częścią rodziny CANAL+. Nasze połączone siły z pewnością przyczynią się do wzmocnienia naszego portfolio produktów rozrywkowych i pozwolą poszerzyć dystrybucję naszych fascynujących treści do znacznie większej liczby odbiorców.

Maxime Saada, prezes Grupy CANAL+, powiedział:

Przejęcie SPI International jest częścią strategii, którą realizujemy od kilku lat. CANAL+ posiada obecnie 22 miliony abonentów w ponad 40 krajach, w tym 15 w Europie. Postawiliśmy sobie za cel osiągnięcie minimum 30 milionów abonentów do 2025 roku, a SPI International będzie z pewnością kluczowym atutem w realizacji tych ambicji.

Jacques du Puy, prezes CANAL+ International, dodał:

Z wielką przyjemnością witamy SPI w naszej grupie. Ta transakcja jest krokiem strategicznym dla rozwoju naszego europejskiego contentu. Pozwoli nam ona na wypracowanie nowych synergii i działań, szczególnie na rynku polskim oraz w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie CANAL+ prowadzi działalność za pośrednictwem marek M7.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione między innymi od uzyskania decyzji wydanych przez: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz węgierski organ ochrony konkurencji (Gazdasági Versenyhivatal). Zamknięcie powinno nastąpić do 31 grudnia 2021 roku.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 MAXX HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...