reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sky D. nielegalnie: piraci złapani

dodano: 2021-10-14 15:28 | aktualizacja: 2021-10-15 00:07
autor: HP | źródło: Policja Osnabrück

Sky Deutschland czaszka piractwo piracy 360px Niemiecka prokuratura i policja w Osnabrück rozbiły gang piratów oferujących kanały niemieckiej platformy Sky Deutschland w nielegalnej ofercie streamingowej. Szkody wynoszą ponad 1,3 mln euro. Zidentyfikowano 10 podejrzanych, a piracka działalność platformy streamingowej została zakończona.

satkurier.pl
Sky Deutschland czaszka piractwo piracy 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Centralny Urząd ds. Przestępczości Internetowej i Komputerowej (Cyberprzestępczości) Prokuratury w Osnabrück oraz eksperci ds. cyberprzestępczości z Centralnego Inspektoratu Kryminalnego (ZKI) Osnabrück zadali poważny cios nielegalnej platformie internetowej płatnej telewizji. W szczególności oferowano tam treści z niemieckiej platformy Sky Deutschland. Użytkownicy pirackiej oferty są teraz zagrożeni dodatkowym dochodzeniem i problemami.

Po ponad roku śledztwa policja w Osnabrück była w stanie zidentyfikować łącznie 10 podejrzanych, w tym 34-letniego domniemanego szefa pirackiego gangu. Do tej pory policja dowiedziała się o ponad 1300 przypadkach korzystania z pirackiej oferty. Dochodzenie wskazało, że wyrządzone szkody mogą wynieść ponad 1,3 mln euro.

Piracka działalność zlikwidowana
Podczas przeszukania domu w miejscowości Sulingen w Niemczech śledczy skonfiskowali cały sprzęt IT, w tym telewizory oraz telefony komórkowe. Wyłączono kilka serwerów służących do pirackiego streamingu.

We wrześniu przeprowadzono zakrojoną na szeroką skalę operację policji.
Przeszukano 7 obiektów w miastach Sulingen, Dissen, Hamburg, Berlin, Enger, Gütersloh i Bochum. Skonfiskowano 70 urządzeń, w tym telefony komórkowe, odbiorniki, komputery PC, laptopy, dyski twarde i inne nośniki danych. Śledczy z Osnabrück byli wspierani przez regionalne władze policji w Nadrenii Północnej-Westfalii, Dolnej Saksonii, państwowe urzędy policji kryminalnej w Berlinie i Hamburgu. Śledztwo jest rozwojowe i nadal trwa.

Marco Ellermann, rzecznik Departamentu Policji w Osnabrück, o sukcesie śledztwa:

- Udało nam się rozbić siatkę przestępczą, a także zlokalizować ludzi stojących za tym perfidnym oszustwem. Udało nam się wyłączyć nielegalne serwery i usunąć je z sieci.

Podejrzenie piractwa kanałów Sky Deutschland
W wyniku dotychczasowego dochodzenia w stosunku do wyżej wymienionych osób istnieje konkretne podejrzenie, że wspólnie sprzedawały one nielegalną telewizję IPTV, w szczególności treści płatnej platformy Sky Deutschland, klientom końcowym za pośrednictwem jednego lub kilku wydzierżawionych serwerów. Piraci korzystali z portali społecznościowych, aby reklamować „tanie i stabilne oglądanie telewizji” - działali pod pseudonimami.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 10 lat za m.in. komercyjne oszustwa komputerowe. Ale klienci takich nielegalnych platform też nie pozostają bezkarni. Policja również prowadzi dochodzenie przeciwko klientom.

Źródło: polizei-nds.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...