reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Testy anten wieloorbitowych - nowa era łączności satelitarnej

dodano: 2021-11-03 16:02 | aktualizacja: 2021-11-04 11:09
autor: Jerzy Kruczek | źródło: SES/Isotropic Systems

SES Isotorp antena wieloorbitowa multi link antenna 360px Operator satelitarny SES i brytyjska firma Isotropic Systems zakończyły pierwsze w historii testy anten wieloorbitowych (ang. multi-orbit antenna), które mają zapoczątkować nową erę łączności lądowej, powietrznej i morskiej w komunikacji cywilnej i wojskowej.

SES
SES multi orbit mPOWER antena 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Czas na anteny multi-link
Zbudowana w Wielkiej Brytanii tzw. antena wielołączowa (ang. multi-link antenna) firmy Isotrop Systems, twórcy tzw. wielołączowej transformacyjnej technologii satelitarnej, przeszła szereg testów terenowych w teleporcie SES w Manassas w stanie Wirginia (USA).

Terminal ustanowił wiele jednoczesnych połączeń z różnymi satelitami SES.
Możliwe jest z poziomu jednego terminalu połączenie z satelitą geostacjonarnym (GEO) i równoległe, drugie połączenie z satelitą O3b na średniej orbicie okołoziemskiej (MEO).
 


Nowa era łączności
Według SES, użytkownicy są obecnie zależni od konwencjonalnych anten naziemnych, z których każda jest podłączona tylko do jednej sieci. Ten przełom w branży umożliwia teraz użytkownikom końcowym satelitów łączenie wielu dostępnych sieci w celu osiągnięcia najwyższej dostępności sieci i wydajności aplikacji.

Zaawansowane rozwiązanie technologiczne firmy Isotrop zwielokrotniło moc rozwiązań z pojedynczą anteną satelitarną, aby zmienić globalną atrakcyjność łączności satelitarnej, zabezpieczyć krytyczną infrastrukturę komunikacyjną dla sektora wojskowego i zapewnić wiele połączeń szerokopasmowych, które zostały zaprojektowane tak, aby były wysoce niezawodne:

Wojsko zyska nowe możliwości
NATO i inne siły międzynarodowe w końcu będą w stanie połączyć najbardziej zaawansowane wojskowe i najbezpieczniejsze satelity komercyjne, aby zapewnić pełne bezpieczeństwo misji na całym świecie.

W powietrzu piloci samolotów będą mogli łączyć się z satelitami optymalnymi do nawigacji i komunikacji naziemnej, podczas gdy pasażerowie w kabinie będą mogli łączyć się z różnymi satelitami na różnych orbitach (GEO, MEO, LEO), aby uzyskać dostęp do telewizji na żywo, superszybkiego Internetu i zaawansowanych opcji rozrywki z transmisją strumieniową i grami.

Cały sektor transportu lądowego będzie miał dostęp do superszybkiego Internetu, który pozwoli ludziom pracować tak jak w biurze, nawet jeśli jadą pociągiem lub autobusem, podczas gdy mieszkańcy wsi będą mogli wreszcie uzyskać dostęp do szybkiego łącza szerokopasmowego.

Na morzu statki będą mogły być śledzone, przyspieszając cyfrową transformacji branży żeglugowej, a superszybki Internet zmieni wrażenia pasażerów rejsów wycieczkowych.
 
Antena - terminal Isotropic Systems

Zapowiada się naprawdę ciekawa era swobodnego satelitarnego dostępu do sieci.

Źródło: ses.com  isotropicsystems.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy sat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

439 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...