reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

HD+ rusza w wersji streamingowej „HD+IP”

dodano: 2021-11-08 17:54
autor: RO | źródło: infosat.de

HD plus HD+ ręka 360px.jpg Niemiecka platforma HD+ ogłasza nową ofertę przesyłania strumieniowego „HD+IP”, która w przyszłości wyeliminuje obecne ograniczenie pakietu HD+ do około 17 mln gospodarstw domowych z telewizją satelitarną. Nowa oferta powinna ruszyć w grudniu. Wszystkie 38 mln domów w Niemczech będzie mogło wtedy potencjalnie testować, rezerwować i cieszyć się HD+ przez Internet, niezależnie od rodzaju połączenia telewizyjnego.

HD+IP
HD+IP


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma wykorzysta w ten sposób dodatkowy potencjał około 20 mln gospodarstw domowych.

Użytkownicy będą mieli dostęp do ponad 50 kanałów HD, w tym wszystkich głównych publicznych i komercyjnych stacji telewizyjnych, takich jak ARD, ZDF, RTL, Sat.1 czy ProSieben. Będą mogli skorzystać z usług liniowych i nieliniowych, wygodnie i bez dodatkowych urządzeń dzięki bezpośredniej integracji HD+IP z telewizorami Smart TV.
 

Wprowadzenie HD+IP oznacza dla nas nową erę w marketingu. Zwłaszcza na obszarach z niewielkim udziałem DTH, gdzie nie mogliśmy wejść tak, jak byśmy chcieli. Teraz sytuacja się zmienia. Praktycznie we wszystkich tych regionach, gospodarstwa mają wysokowydajne połączenia internetowe. Ogólnie rzecz biorąc, w przyszłości potencjalnie dotrzemy do każdego z 38 milionów gospodarstw domowych z telewizją w Niemczech. Jesteśmy również dostępni na dowolnym smartfonie lub tablecie z niedawno uruchomioną usługą mobilną HD+ ToGo. Dzięki triadzie klasycznego odbioru telewizji, transmisji strumieniowej i korzystania z urządzeń mobilnych, spełniamy wszystkie aspekty dzisiejszego korzystania z mediów i wymagań konsumentów. Teraz możemy zaoferować HD+ największej grupie docelowej, do której można dotrzeć: do wszystkich mieszkańców Niemiec z telewizorem i/lub smartfonem. To także kamień milowy dla naszych partnerów handlowych. Marketing HD+ jeszcze nie był tak łatwy i atrakcyjny

- powiedział starszy wiceprezes ds. handlowych w SES i dyrektor zarządzający HD+, Norbert Hölzle.HD+IP zaoferuje te same zalety, co klasyczna oferta HD+ w odbiorze satelitarnym. Oprócz liniowego przesyłania strumieniowego ponad 50 kanałów HD, aplikacja HD+ umożliwi dostęp do wielu bibliotek multimediów i ponownego uruchamiania programów z kanałów HD+. Innowacyjna funkcja wyszukiwania znajdzie żądane treści na żywo, zarówno w bibliotekach multimediów, jak i zapowiedziach w TV. Dodatkowe udogodnienia zapewni kompleksowy przewodnik telewizyjny EPG.

Platforma HD+IP będzie początkowo dostępna dla posiadaczy telewizorów Panasonic, począwszy od serii JXW854 po automatycznej aktualizacji oprogramowania, oczekiwanej od grudnia 2021 roku. Gospodarstwa domowe z telewizją satelitarną powinny nadal odbierać HD+ przez satelity Astra 19,2°E.

Usługę można przetestować bezpłatnie przez miesiąc. Następnie klienci mają wybór między miesięczną subskrypcją za 6 euro (przez sklep internetowy HD+) lub zakupem przedłużenia oferty o 12 miesięcy za pomocą kuponu przedpłaconego o wartości 75 euro (w sklepach stacjonarnych lub w sklepie internetowym HD+). Do korzystania wymagane będzie łącze internetowe o przepustowości co najmniej 6 Mbit/s, choć dla optymalnej jakości obrazu zalecane jest 16 Mbit/s. Usługa będzie dostępna dla widzów w Niemczech.

Źródło: infosat.de 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...