reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2 lata w zawieszeniu za sprzedaż pirackich dekoderów

dodano: 2021-11-15 11:45 | aktualizacja: 2021-11-15 14:00
autor: HP | źródło: FACT

Piractwo piracki czaszka  FACT streaming 360px.jpg Zespół ds. standardów handlowych Rady Miejskiej Westminster w Wielkiej Brytanii, współpracujący z organizacją FACT, zabezpieczył postępowanie przeciwko użytkownikowi serwisu eBay, który sprzedawał pirackie dekodery IPTV. Niejaki Fuaad Al-Saegh (ur. 01.03.1964) został skazany na 2 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata w sądzie koronnym Southwark w dniu 5 listopada 2021 r.

FACT
FACT piractwo streaming UK 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Brytyjscy funkcjonariusze rozpoczęli dochodzenie w sprawie  Al-Saegha, mieszkańca Westminster, w 2017 r. po tym, jak zarzucono mu, że od 2016 r. sprzedawał pirackie urządzenia IPTV za pośrednictwem dwóch oddzielnych kont w serwisie eBay. W ramach dochodzenia funkcjonariusze Trading Standards potajemnie zakupili 3 takie dekodery, które były sprzedawane w cenie od 150 do 250 funtów.

Funkcjonariuszom z Westminster pomagała w dochodzeniu FACT, wiodąca brytyjska organizacja zajmująca się własnością intelektualną. FACT dostarczył informacji na temat działalności internetowej Al-Saegha i zbadał dekodery IPTV kupione w zakupie kontrolowanym w celu ustalenia zakresu naruszenia praw autorskich. Podczas kontroli stwierdzono, że urządzenia umożliwiają oglądanie  kanałów beIN Sports bez legalnie opłaconej subskrypcji oraz dużej liczby filmów, które zostały udostępnione bez zgody posiadaczy praw.

Przy pomocy FACT i Narodowej Agencji ds. Przestępczości przeprowadzono nalot na domowy adres podejrzanego, w wyniku którego podejrzany został aresztowany. Na terenie lokalu znaleziono kolejne urządzenia. Śledczy, ściśle współpracujący z serwisem eBay, ustalili, że pozwany sprzedał 628 nielegalne dekodery za ponad 82 tys. GBP.

11 sierpnia 2021 r.  Al-Saegh uczestniczył w rozprawie przed City of London Magistrates Court, gdzie przyznał się do czterech przestępstw na podstawie ustawy o oszustwach z 2006 r.

5 listopada został skazany na 2 lata pozbawienia wolności przez sąd Southwark Crown Court w zawieszeniu na 2 lata.
 

Źródło: fact-uk.org.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...