reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Festiwalowe filmy w grudniu w SundanceTV

dodano: 2021-11-16 23:57 | aktualizacja: 2021-11-17 09:22
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W grudniu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom w ramach pasma „Prosto z festiwalu Sundance” („Sundance Film Festival”) takie filmy jak „Wataha”, „Tyrel”, „Ave Satan?”, „Mandarynka” i „Szkoła życia”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Grudzień 2021 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Prosto z festiwalu Sundance”:
emisja: w czwartki (od 2 grudnia br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, w grudniowe wieczory SundanceTV zaprezentuje uznane przez krytyków premiery. Wszystkie tytuły zwyciężyły lub były nominowane do nagród na festiwalu „Sundance Film Festival” w Utah, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Emisje odbywać się będą w każdy czwartek, od 2 grudnia br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Prosto z festiwalu Sundance”:
„Wataha” („The Wolfpack”)
reżyseria: Crystal Moselle, występują: Mukunda Angulo, Narayana Angulo, Susanne Angulo i Bhagavan Angulo
emisja: w czwartek, 2 grudnia br. o 22:00

Sześciu braci Angulo, nazywanych Watahą, spędziło całe swoje życie w mieszkaniu na Lower East Side na Manhattanie, w izolacji od społeczeństwa (więcej tutaj). Wszyscy są niezwykle bystrzy, nie mają żadnych znajomości poza rodziną i praktycznie nigdy nie opuszczali domu. Wszystko, co wiedzą o świecie zewnętrznym, czerpią z filmów, które obsesyjnie oglądają i drobiazgowo odtwarzają, używając wyszukanych rekwizytów i kostiumów domowej roboty. Przez lata było to dla nich twórczym wyrażeniem siebie i sposobem na walkę z samotnością. Jednak po ucieczce jednego z braci z mieszkania (w masce Michaela Myersa dla ochrony), dynamika w domu ulega zmianie i wszyscy chłopcy zaczynają marzyć o wyjściu na zewnątrz. - Crystal Moselle, debiutująca reżyserka, dzięki wnikliwej obserwacji świata bohaterów i bogatemu archiwum domowych nagrań, tworzy fascynujący portret niezwykłej rodziny. Oddaje dreszczyk emocji towarzyszący odkryciom Watahy, ale nie pomija też przy tym mroczniejszych, ciążących nad nimi kwestii związanych z wykorzystywaniem i uwięzieniem - zapowiada nadawca (więcej tutaj i tutaj).

„Prosto z festiwalu Sundance”:
„Tyrel” („Tyrel”)
reżyseria: Sebastián Silva, występują: Jason Mitchell, Christopher Abbott, Michael Cera, Caleb Landry Jones i Ann Dowd
emisja: w czwartek, 9 grudnia br. o 22:00

Tyler wybiera się ze swoim przyjacielem na wycieczkę do Catskills, gdzie ma się odbyć weekendowa impreza urodzinowa. Gdy tylko docierają na miejsce, staje się jasne, że po pierwsze - jest jedynym czarnym chłopakiem, i po drugie - będzie to weekend zakrapiany dużą ilością alkoholu. Chociaż stosunek do Tylera jest bardzo przyjazny, on sam czuje się bardzo nieswojo w towarzystwie białej, bliskiej sobie grupy. Połączenie alkoholu i testosteronu zaczyna wymykać się spod kontroli, a niepewna sytuacja Tylera powoli przeobraża się w koszmar.

„Prosto z festiwalu Sundance”:
„Ave Satan?” („Hail Satan?”)
reżyseria: Penny Lane
emisja: w czwartek, 16 grudnia br. o 22:00

- Niezwykła kronika powstania jednego z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych ruchów religijnych w historii Ameryki. „Ave Satan?” to inspirujący i zabawny dokument fabularny reżyserki Penny Lane („Niezłe jaja!” i „Nasz Nixon”). Obeznani z mediami członkowie Świątyni Szatana organizują serię publicznych akcji, których celem jest opowiedzenie się za wolnością religijną i rzucenie wyzwania skorumpowanej władzy. Udowadniają, że mając niewiele więcej niż błyskotliwy pomysł, złośliwe poczucie humoru i kilku zbuntowanych przyjaciół, można mówić prawdę rządzącym w naprawdę dobitny i głęboki sposób. Urokliwa i zabawna, a zarazem skłaniająca do refleksji produkcja „Ave Satan?” to współczesne spojrzenie na grupę często niezrozumianych outsiderów, których niezachwiane zaangażowanie na rzecz społecznej i politycznej sprawiedliwości zainspirowało tysiące ludzi na całym świecie - zapowiada nadawca.

„Prosto z festiwalu Sundance”:
„Mandarynka” („Tangerine”)
reżyseria: Sean Baker, występują: Kitana Kiki Rodriguez, Mya Taylor i James Ransone
emisja: w czwartek, 23 grudnia br. o 22:00

Jest Wigilia w Tinseltown, a Sin-Dee wraca do swojej dzielnicy. Na wieść o tym, że jej chłopak, alfons, nie był jej wierny, kiedy przez 28 dni siedziała w areszcie, postanawia dotrzeć do sedna skandalicznej plotki wraz ze swoją przyjaciółką. Podczas swojej burzliwej odysei stykają się z różnymi subkulturami Los Angeles, poznają także ormiańską rodzinę, która boryka się z konsekwencjami własnej niewierności.

„Prosto z festiwalu Sundance”:
„Szkoła życia” („School Life”/„In Loco Parentis”)
reżyseria: Neasa Ní Chianáin i David Rane
emisja: w czwartek, 30 grudnia br. o 22:00

Film przedstawia rok z życia dwóch pełnych pasji nauczycieli w jedynej irlandzkiej szkole podstawowej z internatem. Szkoła Headfort, mieszcząca się w XVIII-wiecznej posiadłości przypominającej Hogwart, łączy w sobie tradycję i nowoczesność - i takie też jest życie Johna i Amandy Leyden. Dla Johna muzyka rockowa jest tak samo ważnym przedmiotem jak matematyka, nauka o „Piśmie Świętym” czy łacina i uczy jej w często bardzo zabawny sposób, współpracując z uczniami. Dla Amandy kluczem do nawiązania kontaktu z dziećmi jest książka i wykorzystuje ona wszelkie sposoby, aby zaangażować swoich młodych podopiecznych poprzez literaturę. Przez prawie pół wieku tych dwoje ukształtowało tysiące umysłów, jednak przyszedł czas, kiedy muszą zacząć przygotowania do przejścia na emeryturę. Czy ich czuła i troskliwa opieka nad przyszłymi pokoleniami będzie trwała nadal, czy też zniknie jak wiele innych społecznych inicjatyw (więcej tutaj)?
 
Mya Taylor i Kitana Kiki Rodriguez w filmie „Mandarynka”, foto: AMC Networks International
Mya Taylor i Kitana Kiki Rodriguez w filmie „Mandarynka”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...