reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Samsung i Orange przeniosą sieć 5G na nowy poziom

dodano: 2021-11-18 22:40
autor: Jan Borejko | źródło: Samsung

Orange plafon 360px.jpg Samsung Electronics Co., Ltd. został jednym z pierwszych globalnych dostawców, którzy wezmą udział w otwarciu Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN Orange w Paryżu we Francji. Obie firmy będą wspólnie pracować nad zdezagregowaniem elementów sprzętowych i programowych tradycyjnej sieci RAN. Aby to osiągnąć wykorzystana zostanie zwirtualizowana sieć RAN (vRAN) firmy Samsung, która dzięki wdrożeniom komercyjnym globalnych operatorów, w tym w USA, została już sprawdzona w warunkach rzeczywistych.

satkurier.pl
Orange Samsung logo 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jako jeden z czołowych operatorów telekomunikacyjnych na świecie, firma Orange świadczy usługi telekomunikacji mobilnej dla 222 milionów użytkowników w 26 krajach, w tym w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Firma planuje wdrożyć stacje bazowe kompatybilne z O-RAN Alliance, począwszy od konfiguracji w budynkach i na terenach wiejskich, a w najbliższych latach rozszerzyć się na nowe wdrożenia. 

– Otwarta sieć RAN to istotna ewolucja dostępu radiowego, wymagająca głębokiej współpracy całej branży. Wraz z naszymi europejskimi partnerami chcemy przyspieszyć rozwój rozwiązań otwartej sieci RAN spełniającej nasze potrzeby. Po opublikowaniu wspólnych specyfikacji, Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN Orange będzie wspierać rozwój i dopracowywanie rozwiązań różnych firm

— powiedział Arnaud Vamparys, Senior Vice President of Radio Access Networks and Microwaves w Orange.

Rozwiązania vRAN firmy Samsung pomogą w zwiększeniu elastyczności sieci, skalowalności i wydajności jej zasobów przez zastąpienie sprzętu pasma podstawowego elementami oprogramowania. Ponadto sieć vRAN firmy Samsung obsługuje zarówno niskie jak i średnie zakresy pasma, a także rozwiązania stosowane w budynkach i na otwartej przestrzeni. Samsung jest jedynym czołowym dostawcą sieci, który przeprowadził komercyjne wdrożenia vRAN u operatorów pierwszego poziomu w Ameryce Północnej, Europie i Azji. 

– Cieszymy się z możliwości uczestniczenia w pracach innowacyjnego laboratorium Orange
– powiedział Woojune Kim, Executive Vice President, Head of Global Sales & Marketing, Networks Business w Samsung Electronics.

- Dzięki tej współpracy mamy nadzieję wynieść sieci na nowy poziom na rynku europejskim, co pozwoli operatorom oferowanie swoim użytkownikom bardziej atrakcyjnych usług mobilnych.

Otwierając Centrum Integracji Otwartej Sieci RAN w Châtillon pod Paryżem, Orange umożliwi testowanie i wdrażanie sieci współpracujących z innowacyjnymi technologiami, które będą stanowić szkielet przyszłych sieci operatora. W centrum Samsung i Orange przeprowadzą testy mające na celu sprawdzenie możliwości i wydajności sieci vRAN, nadajników-odbiorników i nadajników-odbiorników Massive MIMO firmy Samsung. 

Samsung jest pionierem w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań infrastruktury 5G, w tym chipsetów, odbiorników-nadajników oraz technologii sieci szkieletowej. Dzięki ciągłym badaniom i rozwojowi Samsung napędza branżę do doskonalenia sieci 5G, co zawdzięcza niezrównanemu portfolio produktów, od w pełni zwirtualizowanej sieci RAN i sieci szkieletowej po rozwiązania sieci prywatnych i narzędzia automatyzacji oparte na sztucznej inteligencji. Firma dostarcza obecnie operatorom telefonii komórkowej rozwiązania sieciowe, które zapewniają łączność setkom milionów użytkowników na całym świecie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...