reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Trylogia „Władcy Pierścieni” w Warner TV

dodano: 2021-12-08 02:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W niedziele - 12, 19 i 26 grudnia br. - o godz. 18:00 kanał Warner TV wyemituje premierowo takie amerykańsko-nowozelandzkie filmy jak „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, „Władca Pierścieni: Dwie wieże” i „Władca Pierścieni: Powrót króla”. W 2021 roku mija 20 lat od premiery, która stała się początkiem światowego filmowego fenomenu: produkcji „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”. Rok temu widzowie rozpoczęli świętowanie podczas transmisji w serwisie  YouTube jubileuszowego spotkania ekipy filmowej. Do tej pory jej zapis obejrzało ponad 6 mln osób, a teraz fani mogą zdecydować się na seans całej trylogii legendarnych filmów - emisja w Warner TV od niedzieli, 12 grudnia br.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Trylogia „Władcy Pierścieni” pobiła wiele rekordów. Przed reżyserem Peterem Jacksonem nikt wcześniej nie nakręcił trzech tak ogromnych produkcji po kolei i bez przerw. Zakończenie serii zdobyło też najwięcej „Oscarów” podczas jednej ceremonii: 11 statuetek. Ten sam wynik osiągnęły jedynie „Ben Hur” i „Titanic”. 

To pozornie prosta historia o odważnych hobbitach, które w towarzystwie innych postaci zamieszkujących Śródziemie udają się do Mordoru, aby zniszczyć pierścień. Jak zapewnia nadawca, historia hobbitów była pierwszym eposem rycerskim w świecie fantasy i właśnie ta cecha sprawiła, że robiła ogromne wrażenie po przeniesieniu na wielki ekran i była równie epicką ekranizacją, co materiał źródłowy. Łączny budżet gigantycznego przedsięwzięcia wynosił 281 milionów dolarów. Żaden dolar nie został zmarnowany: na planie samej pierwszej części znalazło się 20 000 statystów. Inwestycja w efekty specjalne opłaciła się. Do dziś widzowie i krytycy chwalą „Władcę Pierścieni” za aspekt produkcyjny, który sprawia, że filmy nie zestarzały się pomimo upływu lat. Wciąż utrzymują wynik ponad 90 proc. pozytywnych ocen od krytyków różnych mediów na portalu „Rotten Tomatoes” (dane za WarnerMedia).

Widzowie Warner TV będą mogli obejrzeć „Władcę Pierścieni” w ramach grudniowej emisji całej trylogii, składającej się z takich filmów jak „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” (emisja w niedzielę, 12 grudnia br. o godzinie 18:00, w środę, 15 grudnia br. o godzinie 22:00 i w sobotę, 18 grudnia br. o godzinie 11:10), „Władca Pierścieni: Dwie wieże” (emisja w niedzielę, 19 grudnia br. o godzinie 18:00, w środę, 22 grudnia br. o godzinie 22:00 i w sobotę, 25 grudnia br. o godzinie 11:40) i „Władca Pierścieni: Powrót króla” (emisja w niedzielę, 26 grudnia 2021 roku o godzinie 18:00, w środę, 29 grudnia 2021 roku o godzinie 22:00 i w sobotę, 1 stycznia 2022 roku o godzinie 12:00) (więcej tutaj).
 
Sean Astin i Elijah Wood w filmie „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.
Sean Astin i Elijah Wood w filmie „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia”, foto: Warner Bros. Entertainment Inc.


Trylogia „Władcy Pierścieni” - emisja w niedziele (od 12 grudnia 2021 roku) o godz. 18:00 w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...