reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Sprawdzam TV - nowość w MUX 3 [wideo]

dodano: 2021-12-23 08:30 | aktualizacja: 2021-12-27 14:39
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Sprawdzam TV 360 Do MUX 3 w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, który w całości jest dedykowany kanałom Telewizji Polskiej, dodano 22 grudnia br. nowy serwis. Kanał zgłasza się jako Sprawdzam TV i pozwala zweryfikować, czy posiadany TV lub odbiornik cyfrowy są gotowe na zmianę standardu nadawania TV naziemnej w 2022 roku.

Sprawdzam TV 760


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sprawdzam TV to animowana plansza, wraz z którą emitowany jest krótki komunikat czytany przez lektora.
 

Szanowny widzu, nadchodzi zmiana standardu telewizji naziemnej. Będzie więcej programów w lepszej jakości obrazu i dźwięku. Widzisz obraz i słyszysz dźwięk? Twój odbiornik jest gotowy na nowy standard. W innym przypadku dokup nowy tuner lub wymień telewizor na nowy DVB-T2 z kodekiem HEVC. Więcej informacji na telewizjanaziemna.pl.

Nowy kanał pozwala zweryfikować, czy posiadany TV lub dekoder cyfrowy są przygotowane na zmiany w naziemnej TV cyfrowej planowane na 2022 rok.

Jako że emisja jest realizowana w multipleksie DVB-T, to samo udane wyszukanie jeszcze nie oznacza, że nasz TV/odbiornik są gotowe.

Możliwe scenariusze:
  1. Jeśli TV/odbiornik po próbie wyszukania kanałów z MUX 3 w ogóle nawet nie doda Sprawdzam TV - z góry wiadomo, że TV/odbiornik nie są gotowe do zmiany standardu nadawania naziemnej TV cyfrowej.
  2. Jeśli TV/odbiornik wyszuka Sprawdzam TV, ale po wybraniu nie ma ani obrazu, ani dźwięku - także jest to znak, że nasze urządzenia nie są gotowe na zmianę.
  3. Jeśli TV/odbiornik wyszuka Sprawdzam TV, ale mamy sam dźwięk - to również oznacza, że niestety nasz sprzęt nie jest gotowy na HEVC/H.265 i będzie konieczna zmiana.
  4. Jeśli po wyszukaniu MUX 3 mamy serwis Sprawdzam TV, mamy i obraz i dźwięk - to oznacza, że nasz sprzęt powinien być gotowy do zmiany standardu nadawania naziemnej TV cyfrowej. Z jednym zastrzeżeniem - jak wspomniano, test jest nadawany w standardzie DVB-T, nie DVB-T2. Zwykle, jeśli TV/odbiornik obsługuje HEVC/H.265, to i DVB-T2 także, sytuacje, że tak nie jest - będą raczej specyficzną rzadkością.

Poniżej zamieszczamy wideo - to powinniśmy zobaczyć po wybraniu Sprawdzam TV - obraz i dźwięk. Brak czegokolwiek - nasz sprzęt nie jest gotowy na zmianę standardu nadawania naziemnej TV cyfrowej.Parametry techniczne:
ID: Sprawdzam TV
PID V: 4002 (HEVC/HD)
PID A: 4003 (pol, E-AC3)
PID PCR: 4002
SID: 40
PID PMT: 4001
LCN: 28
Provider: Emitel
Kodowanie: brak
 

- Telewizja Polska, wypełniając misję nadawcy publicznego, podejmuje działania mające na celu informowanie obywateli oraz budowanie ich świadomości w zakresie nadchodzących zmian w naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał Sprawdzam TV przygotowaliśmy z myślą o najstarszych widzach, gdyż to seniorzy są grupą najbardziej narażoną na utratę dostępu do bezpłatnych treści. Dzięki umieszczeniu Sprawdzam TV na multipleksie trzecim, który ma największy zasięg – jest dostępny dla ok. 98 proc. populacji Polski – każdy z Polaków korzystających z sygnału naziemnej telewizji cyfrowej będzie mógł łatwo przekonać się, czy zbliżające się w 2022 roku zmiany wymagają od niego dodatkowych działań związanych z wymianą telewizora lub tunera telewizyjnego - mówi Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna w Polsce


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...