reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Sylvestrowa noc” w Warner TV

dodano: 2021-12-29 04:00
autor: Łukasz Knapik | źródło: WarnerMedia

Warner TV Polska W nocy z piątku na sobotę, z 31 grudnia 2021 roku (sylwester) na 1 stycznia 2022 roku (Nowy Rok) kanał Warner TV w ramach pasma „Sylvestrowa noc” poleca swoim widzom takie produkcje jak „Rocky 3”, „Rocky 4”, „Rocky 5”, „Człowiek demolka”, „Tango i Cash” i „Legendy ringu”.

WarnerMedia
Warner TV Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Aby zarobić na życie podczas kręcenia „Rocky’ego”, tymczasowo oddał ukochanego psa. W wieku 75 lat postanowił zadebiutować jako malarz sztuki współczesnej, a inspiracji do napisania postaci Ivana Drago z „Rocky IV” szukał w historii boksera III Rzeszy. Sylvester Stallone to jedna z najbardziej kreatywnych gwiazd branży filmowej. Widzowie będą mogli zobaczyć jego filmy w Warner TV: sylwestrowy maraton wystartuje w piątek, 31 grudnia br. o godzinie 18:05. 

W 2016 roku Sylvester Stallone odebrał „Złoty Glob” dla „Aktora drugoplanowego” za powrót do roli Rocky’ego Balboa w filmie „Creed: Narodziny legendy”. Cała sala gwiazd Hollywood dała mu owacje na stojąco, a wśród nich byli Joanne Angelina Germanotta „Lady Gaga”, Helen Mirren, Quentin Tarantino, Patrick Stewart czy Kurt Russell. Stallone ze wzruszeniem wspomniał, że ostatni raz znajdował się w tym samym miejscu po wygraniu „Złotego Globu” za pierwszą część „Rocky’ego”: 39 lat wcześniej.

Jego droga aktorska do sukcesu była równie wyboista, jak Rocky’ego. Przy kręceniu pierwszej części był finansowo spłukany i odsprzedał ukochanego psa, aby utrzymać siebie i żonę. Ta historia miała jednak szczęśliwe zakończenie - zarówno dla osiągającego sukces Stallone’a, jak i dla pupila, który został przez niego ponownie odkupiony. Aktor wspominał też, że przed realizacją „Rocky’ego” wziął udział w nieudanym castingu do roli Hana Solo w „Gwiezdnych wojnach”. Ale tę stratę nadrobił w dekadach nowego milenium, występując w filmie sci-fi „Człowiek demolka”.

„Rocky” otrzymał „Oscara” za „Najlepszy film” w 1977 roku, a Stallone dostał nominacje jednocześnie za rolę pierwszoplanową i napisanie scenariusza - wcześniej osiągnęli to jedynie komik Charlie Chaplin i Orson Welles, reżyser „Obywatela Kane’a”. Dla Stallone’a szczególnie ważny był też „Rocky IV”, w którym postanowił eksperymentować z montażem i zachwycił świat kina popkulturowym filmem o wartkiej akcji z krótkimi ujęciami i szybkimi cięciami. Sprawiały, że opowieść o sportowych rozgrywkach i emocjonalnych zmaganiach postaci z ich słabościami była jeszcze bardziej dynamiczna.

Eksperymenty artystyczne przyniosły Stallone’owi sukces, ale w „Graham Norton Show” wspominał on, że dzień premiery kultowego filmu o bokserze był trudny. Kilka miesięcy wcześniej zadebiutował równie legendarny „Taksówkarz” z Robertem De Niro, który podbił serca widowni. Publiczność z dezaprobatą patrzyła na plakat nieznanego „Rocky’ego”, wiszący obok plakatu uwielbianego przez nich „Taksówkarza”. Z czasem widzowie przekonali się o wyjątkowości tego filmu, a Sylvester Stallone w 2013 roku połączył siły z Robertem De Niro, aby w komediowy sposób opowiedzieć historię dwóch podstarzałych bokserów w filmie „Legendy ringu”.

Jak zapowiada nadawca, „Sylvestrowa noc” w Warner TV to okazja do noworocznej zabawy w towarzystwie różnorodnych produkcji z filmografii Stallone’a: od filmów bokserskich, przez sci-fi i komedię policyjną aż po komedię sportową. Plan emisji sylwestrowej nocy: „Rocky 3” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 18:05), „Rocky 4” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 20:00), „Rocky 5” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 21:45), „Człowiek demolka” (emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godzinie 23:45), „Tango i Cash” (emisja w nocy z piątku na sobotę, z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku o godzinie 1:55) i „Legendy ringu” (emisja w nocy z piątku na sobotę, z 31 grudnia 2021 roku na 1 stycznia 2022 roku o godzinie 3:55) (więcej tutaj).
 
Sylvester Stallone w filmie „Rocky 3”, foto: AccuSoft Inc./Metro-Goldwyn-Mayer-Studios Inc.
Sylvester Stallone w filmie „Rocky 3”, foto: AccuSoft Inc./Metro-Goldwyn-Mayer-Studios Inc.
Sylvester Stallone w filmie „Człowiek - demolka”, foto: Warner Bros.
Sylvester Stallone w filmie „Człowiek - demolka”, foto: Warner Bros.


„Sylvestrowa noc” - emisja w piątek, 31 grudnia 2021 roku o godz. 18:05 w Warner TV.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...