reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Streaming w Canal+ praktycznie bez opóźnień na urządzeniach iOS

dodano: 2022-01-14 12:29 | aktualizacja: 2024-03-26 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Ateme/satkurier.pl

myCanal CANAL+ we Francji wdrożył w swojej aplikacji myCANAL na urządzenia z systemem iOS (Apple TV 4K, iPad, iPhone) rozwiązanie NEA firmy Ateme. W efekcie streaming - bez znaczenia czy w rozdzielczości HD czy UHD - odbywa się praktycznie bez opóźnień w stosunku do tradycyjnej transmisji. Jest to szczególnie istotne w przypadku transmisji na żywo z wydarzeń sportowych, gdzie kilkudziesięciosekundowe opóźnienie psuje całą zabawę.

CANAL+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Redukcja opóźnień w streamingu do minimum jest możliwa dzięki systemowi NEA firmy Ateme, zarówno dla technologii HLS, jak i DASH. Korzystając z kompleksowego rozwiązania dostarczania wideo OTT firmy Ateme - które obejmuje zarówno NEA, jak i TITAN - dostawcy treści i usług streamingu są w stanie zmniejszyć opóźnienie przykładowo z 40 s do zaledwie 5 s.
 

- Utrzymanie opóźnień na jak najniższym poziomie przy jednoczesnym zapewnieniu optymalnej jakości obrazu ma kluczowe znaczenie dla widzów oglądających sport na żywo - piłkę nożną, rugby czy Formułę 1. Jednak zazwyczaj jest to trudna do zrównoważenia strategia. Dzięki rozwiązaniu NEA firmy Ateme jesteśmy w stanie zaoferować jedno i drugie, bez kompromisów - powiedział Philippe Rivas, Distribution Technical Director w CANAL+.

- Odbyło się już wiele pokazów streamingu o niskim opóźnieniu, jednak skutkowało to niewielką liczbą rzeczywistych wdrożeń. Nasza współpraca z CANAL+ jest przełomowa. Zapewnienie użytkownikom końcowym streamingu o niskich opóźnieniach dla UHD jest ekscytującym krokiem w ugruntowanej od dawna relacji między naszymi dwiema firmami. Cieszymy się ze współpracy, która zaowocowała jednym z pierwszych tego typu wdrożeń - powiedział Damien Lucas, Chief Product Officer w Ateme.

Polskim odpowiednikiem francuskiej aplikacji myCANAL jest CANAL+ online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

669 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...