reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Akcja „The Net" mediolańskiej GDF blokuje piractwo [wideo]

dodano: 2022-01-28 11:11
autor: HP | źródło: Guardia di Finanza

Guardia do Finanza Milano piractwo IPTV 360px Prokuratura w Mediolanie delegowała przedstawicieli GdF - Jednostki Policji Gospodarczo-Finansowej Guardia di Finanza w Mediolanie do przeprowadzenia kilku przeszukań na całym terytorium Włoch, w ramach rozległej operacji policji sądowej pod nazwą „The Net" („Sieć”) w celu likwidacji piractwa audiowizualnego dokonywanego za pośrednictwem IPTV (Interner Protocol TeleVision). Najważniejsze, że znaleziono administratora struktury o nazwie CyberGroup, dobrze znanej w świecie piractwa, który został zidentyfikowany w Kampanii. To był prawdziwy dostawca usług internetowych, którego serwery umożliwiały działanie różnych nielegalnych usług IPTV.

GdF Milano
GdF Guardia do Finanza Milano piractwo IPTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja „The Net" mediolańskiej GDF zablokowała nielegalny dostęp do pirackich platform IPTV dla 0,5 mln użytkowników.

Dochodzenie, które doprowadziło już do wykonania wstępnej interwencji we wrześniu 2020 roku, pozwoliły zidentyfikować i zahamować szereg nowych dostępów do platform cyfrowych, które umożliwiły nielegalne korzystanie z treści telewizyjnych za pośrednictwem systemu IPTV, z którego korzysta ponad 0,5 mln użytkowników.

Przeszukania, prowadzone przy wsparciu różnych departamentów Guardia di Finanza zlokalizowanych na terenie Włoch, doprowadziły do ​​demontażu złożonej infrastruktury technologicznej, działającej na poziomie krajowym, odpowiedzialnej za nielegalne rozpowszechnianie zaszyfrowanych sygnałów pay tv za pośrednictwem Internetu.

Podczas operacji przeszukano w sumie domy 20 osób objętych dochodzeniem w sprawie naruszenia prawa autorskiego, zamieszkałych w Toskanii, Emilii-Romania, Kampanii i Kalabrii, które w różnych rolach zapewniały generowanie i dystrybucję pirackiej usługi IPTV.

W Kampanii zidentyfikowano administratora struktury o nazwie CyberGroup, dobrze znanej w świecie piractwa: jest to prawdziwy dostawca usług internetowych, którego serwery umożliwiały obsługę różnych nielegalnych usług IPTV. W tym samym regionie działał również inny podmiot, odpowiedzialny za pozyskiwanie i zarządzanie płatnościami związanymi z pirackimi abonamentami na usługę Sky, mającą zasilać nielegalne przepływy finansowe.

Wreszcie w Toskanii inny podejrzany, korzystając z ponad 50 urządzeń mobilnych, nielegalnie rozpowszechniał treści audiowizualne platformy Sky Italia, umożliwiając w ten sposób użytkownikom ich oglądanie bez uiszczania należnej opłaty.

Akcja śledcza zadała poważny cios piractwu, które wykorzystywało głównie przepływy przez tzw. systemy OTT (Over The Top) , czyli wszystkie te systemy, które wykorzystują Internet do nielegalnego rozpowszechniania programów płatnej telewizji. 

Źródło: gdf.gov.it  ilgiorno.it  sport.sky.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

499 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

669 zł Więcej...