reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Akcja „The Net" mediolańskiej GDF blokuje piractwo [wideo]

dodano: 2022-01-28 11:11
autor: HP | źródło: Guardia di Finanza

Guardia do Finanza Milano piractwo IPTV 360px Prokuratura w Mediolanie delegowała przedstawicieli GdF - Jednostki Policji Gospodarczo-Finansowej Guardia di Finanza w Mediolanie do przeprowadzenia kilku przeszukań na całym terytorium Włoch, w ramach rozległej operacji policji sądowej pod nazwą „The Net" („Sieć”) w celu likwidacji piractwa audiowizualnego dokonywanego za pośrednictwem IPTV (Interner Protocol TeleVision). Najważniejsze, że znaleziono administratora struktury o nazwie CyberGroup, dobrze znanej w świecie piractwa, który został zidentyfikowany w Kampanii. To był prawdziwy dostawca usług internetowych, którego serwery umożliwiały działanie różnych nielegalnych usług IPTV.

GdF Milano
GdF Guardia do Finanza Milano piractwo IPTV 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Akcja „The Net" mediolańskiej GDF zablokowała nielegalny dostęp do pirackich platform IPTV dla 0,5 mln użytkowników.

Dochodzenie, które doprowadziło już do wykonania wstępnej interwencji we wrześniu 2020 roku, pozwoliły zidentyfikować i zahamować szereg nowych dostępów do platform cyfrowych, które umożliwiły nielegalne korzystanie z treści telewizyjnych za pośrednictwem systemu IPTV, z którego korzysta ponad 0,5 mln użytkowników.

Przeszukania, prowadzone przy wsparciu różnych departamentów Guardia di Finanza zlokalizowanych na terenie Włoch, doprowadziły do ​​demontażu złożonej infrastruktury technologicznej, działającej na poziomie krajowym, odpowiedzialnej za nielegalne rozpowszechnianie zaszyfrowanych sygnałów pay tv za pośrednictwem Internetu.

Podczas operacji przeszukano w sumie domy 20 osób objętych dochodzeniem w sprawie naruszenia prawa autorskiego, zamieszkałych w Toskanii, Emilii-Romania, Kampanii i Kalabrii, które w różnych rolach zapewniały generowanie i dystrybucję pirackiej usługi IPTV.

W Kampanii zidentyfikowano administratora struktury o nazwie CyberGroup, dobrze znanej w świecie piractwa: jest to prawdziwy dostawca usług internetowych, którego serwery umożliwiały obsługę różnych nielegalnych usług IPTV. W tym samym regionie działał również inny podmiot, odpowiedzialny za pozyskiwanie i zarządzanie płatnościami związanymi z pirackimi abonamentami na usługę Sky, mającą zasilać nielegalne przepływy finansowe.

Wreszcie w Toskanii inny podejrzany, korzystając z ponad 50 urządzeń mobilnych, nielegalnie rozpowszechniał treści audiowizualne platformy Sky Italia, umożliwiając w ten sposób użytkownikom ich oglądanie bez uiszczania należnej opłaty.

Akcja śledcza zadała poważny cios piractwu, które wykorzystywało głównie przepływy przez tzw. systemy OTT (Over The Top) , czyli wszystkie te systemy, które wykorzystują Internet do nielegalnego rozpowszechniania programów płatnej telewizji. 

Źródło: gdf.gov.it  ilgiorno.it  sport.sky.it

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...