reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Igrzyska paraolimpijskie w Telewizji Polsat

dodano: 2022-02-02 17:13 | aktualizacja: 2022-02-02 18:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: Polsat

Polsat Sport Telewizja Polsat, jako pierwszy prywatny nadawca w Polsce, na szeroką skalę transmitować będzie igrzyska paraolimpijskie. Umowa dotyczy zimowej edycji w 2022 roku w Pekinie oraz letniej w 2024 roku w Paryżu.

Iweta Faron fot. Bartłomiej Syta
Iweta Faron fot Bartłomiej Syta Polsat Sport IO Pekin 2022 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W środę, 2 lutego w Centrum Olimpijskim ogłoszono skład Reprezentacji Polski na tegoroczne zimowe igrzyska paraolimpijskie, które odbędą się w Pekinie w dniach 4-13 marca. Polski Komitet Paraolimpijski poinformował także o partnerstwie medialnym z Telewizją Polsat, które obowiązywać będzie w latach 2022-2024. Na uroczystej konferencji prasowej redakcję sportową Polsatu reprezentowała dziennikarka Karolina Szostak.
 

- Bardzo się cieszę, że możemy przekazać Państwu tę świetną informację. Nadchodzącej imprezie w Pekinie na sportowych antenach Polsatu zapewnimy jak najlepszą oprawę i największą możliwą ekspozycję. Przez dziesięć dni pokażemy wszystko to, co najlepsze w zimowym sporcie paraolimpijskim. Poza rywalizacją sportową widzowie zobaczą także ceremonię otwarcia, zamknięcia oraz ceremonie medalowe. Szeroko o zawodach informować będą także nasze portale, PolsatSport.pl oraz Sport.Interia.pl - powiedziała Karolina Szostak, dziennikarka Polsatu Sport.

Telewizja Polsat zakupiła wyłączne prawa do transmisji z Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie (2022) oraz Letnich Igrzysk Paraolimpijskich Paryżu (2024).

Polsat dla każdej edycji igrzysk przewiduje od 250 do nawet 300 godzin transmisji, a ostateczna liczba zależna jest od płynności rywalizacji i tego, jak długo trwać będą zawody w poszczególnych konkurencjach. Plany obejmują wielogodzinne transmisje na żywo w kilku kanałach sportowych. Tym samym po raz pierwszy w Polsce prywatny nadawca w tak dużym wymiarze będzie gościł na swoich antenach to prestiżowe wydarzenie.

Na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie sportowcy będą walczyć w 6 dyscyplinach: hokeju na lodzie, biathlonie, narciarstwie alpejskim, narciarstwie klasycznym, snowboardzie oraz curlingu.

Reprezentacja Polski na zawody w stolicy Chin liczy osiem osób, z możliwością powiększenia w przypadku przyznania przez organizatorów tak zwanych dzikich kart. Chorążymi Biało-Czerwonych będą Iweta Faron (biathlon, dotychczas 1 występ paraolimpijski) oraz Andrzej Szczęsny (narciarstwo alpejskie, dotychczas 3 występy paraolimpijskie). Polscy paraolimpijczycy na igrzyskach startują od 1972 roku. W tym czasie Biało-Czerwoni zdobyli 799 medali, w tym 45 właśnie na igrzyskach zimowych.

Skład Reprezentacji Polski na zimowe igrzyska paraolimpijskie w Pekinie:
  • Paranarciarstwo alpejskie: Andrzej Szczęsny oraz Igor Sikorski (zdobywca jedynego polskiego medalu na zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu i aktualny wicemistrz świata w slalomie)
  • Parabiathlon i Paranarciarstwo biegowe: Iweta Faron, Piotr Garbowski z przewodnikiem Jakubem Twardowskim, Monika Kukla, Krzysztof Plewa oraz Witold Skupień (aktualny wicemistrz świata)
  • Parasnowboard: Wojciech Taraba


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...