reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Holenderski pirat IPTV znaleziony w Brazylii

dodano: 2022-02-06 21:41
autor: Dr Hack | źródło: BREIN

GoFastIPTV piracki piractwo holandia 360px Holenderska grupa antypiracka BREIN nie poddaje się, aby pociągnąć do odpowiedzialności niegdyś największego, pirackiego sprzedawcę IPTV w Holandii [GoFastIPTV.eu]. Po dochodzeniach w Wielkiej Brytanii i Portugalii BREIN twierdzi, że wyśledziła pirata w Brazylii, gdzie zamierza wszcząć postępowanie cywilne i zgłosić go władzom. Jednocześnie udało się przejąć domeny, które służyły piractwu.

GoFastIPTV
GoFastIPTV IPTV piracki piractwo holandia 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W 2021 r. dokumenty sądowe ujawniły działania antypirackiej grupy BREIN przeciwko pirackiemu sprzedawcy IPTV o nazwie GoFastIPTV.eu, platformie oferującej filmy, programy telewizyjne i transmisje na żywo płatnych kanałów telewizyjnych oraz ponad 85 000 tytułów na żądanie. Skala piractwa była ogromna.

BREIN uważa, że ​​platforma ta była największym sprzedawcą subskrypcji IPTV w Holandii
Dołożono więc wszelkich starań, aby zidentyfikować operatora. Obejmowały one m.in. zakupu kontrolowane, które doprowadziły do ​​płatności PayPalem i pewnego konta w Rabobank w znanym holenderskim banku. Wysłano też wiele listów z wezwaniem na różne konta e-mail oraz do firm hostujących witrynę internetową usługi IPTV.

Śledztwo skłoniło BREIN do przeprowadzenia dochodzeń w Wielkiej Brytanii i Brazylii, przy czym grupa antypiracka znalazła się w ślepym zaułku, gdy powiązana domena została namierzona i powiązana z pewnym hotelem w Lizbonie w Portugalii. Żądania stawiane Rabobankowi o podanie danych klienta również okazały się niemożliwe, ale w końcu BREIN wygrał w sądzie, co zmusiło bank do przekazania niezbędnych informacji.

Rabobank przekazał informacje o piracie - BREIN szuka dalej
Ostatecznie bank przekazał imię i nazwisko, adres oraz dane zamieszkania osoby obsługującej rachunek, umożliwiając ich identyfikację i lokalizację. BREIN następnie doręczył nakaz sądowy na adres mężczyzny w... Brazylii.

To nie przyniosło wymaganego rezultatu i zamiast zamknąć ten piracki biznes, pirat nadal kontynuował nielegalny proceder. Pirat stracił 420 tys. euro w ramach kary pieniężnej. BREIN twierdzi, że mężczyzna przeniósł również nazwę domeny witryny na „niemożliwą do zidentyfikowania osobę”, co było jego błędem, bo skorzystała z tego organizacja antypiracka.

BREIN stara się przejąć domeny i wyegzekwować kary
Kiedy władze domeny nie mogą zidentyfikować właściciela, domeny mogą zostać zawieszone, a kiedy BREIN złożył wniosek w odniesieniu do pirackich domen IPTV, dokładnie tak się stało. Oznacza to, że sprzedaż subskrypcji IPTV nie może już odbywać się za pośrednictwem tych domen. Niestety według BREIN, nielegalna sprzedaż odbywa się teraz na kolejnej nowej domenie, choć już przy znacznie mniejszym ruchu, bo nie ma dotarcia do potencjalnych klientów.

BREIN wszczął zatem postępowanie merytoryczne w sprawie kar pieniężnych i przeniesienia nazw domen. Przejmowanie nazw domen jako środek egzekucyjny znane jest również m.in. z USA i wielu innych krajów.

Ostateczny wyrok sądu cywilnego zostanie wykonany w Brazylii w odniesieniu do tamtejszego majątku pirata. BREIN zamierza przekazać dane pirata władzom brazylijskim ze względu na jego upór w naruszeniach na ogromną skalę.

Piracki IPTV, często instalowany plug & play na tzw. urządzeniach kodi lub Android box, daje nieautoryzowany dostęp do tysięcy kanałów telewizyjnych, w tym sportowych premium i wideo na żądanie, które są legalnie dostępne tylko za osobną opłatą. Badanie EUIPO wykazało, że Holendrzy byli największymi nabywcami pirackiego IPTV w 2018 roku, z ponad milionem użytkowników i ponad 90 mln euro nielegalnego obrotu.


Źródło: stichtingbrein.nl 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...