reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Mocny sezon dramatyczny” w marcu w SundanceTV

dodano: 2022-02-16 04:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: AMC Networks International

Sundance TV W marcu br. kanał SundanceTV poleca swoim widzom w ramach pasma „Mocny sezon dramatyczny” takie filmy jak „Monsoon”, „Good Night, and Good Luck”, „Córka Abril”, „Droga do Guantanamo” i „Na gorąco”.

Sundance TV SundanceTV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Marzec 2022 roku w ofercie kanału SundanceTV:

„Mocny sezon dramatyczny”:
emisja: w czwartki (od 3 marca br.) o 22:00
Jak zapowiada nadawca, w marcu br. kanał SundanceTV pokaże pięć zróżnicowanych i przejmujących dramatów, od których nie można się oderwać. Seanse odbywać się będą w czwartki, od 3 marca br. o godzinie 22:00 (więcej tutaj).

„Mocny sezon dramatyczny”:
„Monsoon” („Monsoon”)
reżyseria: Hong Khaou, występują: Molly Harris, Lam Anh Dao, Henry Golding, William Do i David Tran
emisja: w czwartek, 3 marca br. o 22:00

Kit (w tej roli Henry Golding) przyjeżdża do Wietnamu przed swoim starszym bratem, by znaleźć odpowiednie miejsce na rozsypanie prochów ich rodziców. Mężczyzna odwiedza kraj, który po raz ostatni widział będąc małym chłopcem, zanim wraz z rodziną uciekli do Anglii po burzliwych następstwach wojny amerykańsko-wietnamskiej. Nie mogąc się odnaleźć w mieście, którego już nie zna, Kit wyrusza w osobistą podróż po Wietnamie, a przed nim otwiera się szansa na przyjaźń, miłość i szczęście.

„Mocny sezon dramatyczny”:
„Good Night, and Good Luck” („Good Night, and Good Luck”)
reżyseria: George Clooney, występują: Jeff Daniels, David Strathairn, Alex Borstein, Rose Abdoo, Robert Downey Jr. i George Clooney
emisja: w czwartek, 10 marca br. o 22:00

Historia rozgrywa się w Ameryce lat 50. ubiegłego wieku na początku rozwoju dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego. Ukazuje prawdziwy konflikt pomiędzy pionierem telewizyjnych wiadomości, Edwardem R. Murrowem a senatorem Josephem McCarthym i jego Komisją ds. Badania Działalności Antyamerykańskiej. Pragnąc przedstawiać fakty i rzetelnie informować opinię publiczną, pionier Murrow i jego oddany zespół pod przewodnictwem producenta Freda Friendly'ego z newsroomu CBS, przeciwstawiają się naciskom korporacji i sponsorów. Postanawiają zbadać kłamstwa i taktykę siania paniki stosowaną przez McCarthy’ego podczas jego antykomunistycznych „polowań na czarownice”. Kiedy senator w odpowiedzi oskarża prowadzącego o bycie komunistą, dochodzi do publicznego sporu. We wszechogarniającym klimacie strachu i represji ekipa CBS kontynuuje swoją działalność. Ich nieustępliwość w końcu popłaca, kiedy McCarthy zostaje postawiony przed Senatem i traci swoje wpływy, a jego kłamstwa i taktyka zastraszania zostają ostatecznie ujawnione. Jednak Murrow i jego zespół płacą za to wysoką cenę, a ich program traci dobrą pozycję w ramówce stacji. Jak zapewnia nadawca, mimo wszystko spuścizna dziennikarza nie została zapomniana, a działania jego zespołu są do dziś wzorem wysokiej jakości dziennikarstwa telewizyjnego (więcej tutaj i tutaj).

„Mocny sezon dramatyczny”:
„Córka Abril” („April’s Daughter”)
reżyseria: Michael Franco, występują: Ana Valeria Becerril, Joanna Larequi i Emma Suárez
emisja: w czwartek, 17 marca br. o 22:00

17-letnia Valeria jest w ciąży ze swoim nastoletnim chłopakiem. Nie poinformowała o tym swojej nieobecnej matki, Abril. Kiedy Clara, siostra dziewczyny, w tajemnicy dzwoni do matki, kobieta przyjeżdża i jest pełna troski, wsparcia i czułości. Jednak gdy dziecko przychodzi na świat, szybko staje się jasne, dlaczego Valeria chciała trzymać się jak najdalej od Abril.

„Mocny sezon dramatyczny”:
„Droga do Guantanamo” („Road to Guantanamo”)
reżyseria: Michael Winterbottom, Mat Whitecross
emisja: w czwartek, 24 marca br. o 22:00

Historia czterech przyjaciół, którzy we wrześniu 2001 roku wyruszyli z Tipton w angielskim Midlands na ślub i wakacje. Podróż zaprowadziła ich do Karaczi, Kandaharu, Kabulu i Konduzu, gdzie zostali schwytani i uwięzieni przez Sojusz Północny. Następnie przewieziono mężczyzn do Zatoki Guantanamo na Kubie, gdzie przetrzymywano ich przez ponad dwa lata. Amerykanie oskarżyli przyjaciół o bycie międzynarodowymi terrorystami i twierdzili, że mają nagrania, na których widać ich z Osamą Bin Ladenem i Mohammedem Attą. - Film jest wyjątkową podróżą opowiadającą historię Ruhela (miał 19 lat jesienią 2001 roku), Asifa (19 lat), Shafiqa (23 lata) i Monira (22 lata), ich nieporozumień, niewiedzy, pomyłek i przyjaźni, gdy krok po kroku przechodzą od bezpiecznego małomiasteczkowego życia nastolatków do serca „wojny z terroryzmem” - czytamy w opisie.

„Mocny sezon dramatyczny”:
„Na gorąco” („Redacted”)
reżyseria: Brian De Palma, występują: Izzy Diaz, Rob Devaney, Ty Jones i Anas Wellman
emisja: w czwartek, 31 marca br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, fikcyjna historia zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Film zmusza widzów do zdecydowanego przemyślenia sposobu, w jaki postrzegamy i akceptujemy wydarzenia w naszym świecie. Pozwala również zauważyć, jaką siłę ma medialny przekaz oraz to, w jaki sposób prezentacja i kompozycja danych informacji wpływa na nasze idee i przekonania. Produkcja skupia się na małej grupie amerykańskich żołnierzy stacjonujących w punkcie kontrolnym w Iraku i ukazuje ich z różnych punktów widzenia. Zestawia ze sobą doświadczenia młodych mężczyzn na służbie i przedstawicieli mediów z przeżyciami lokalnych Irakijczyków, ukazując, jak wszyscy zostali głęboko dotknięci przez ten konflikt.
 
Ana Valeria Becerril w filmie „Córka Abril”, foto: AMC Networks International
Ana Valeria Becerril w filmie „Córka Abril”, foto: AMC Networks International


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...