reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Złoto Bałtyku” 4 i skarby w marcu w History

dodano: 2022-02-20 23:51 | aktualizacja: 2022-02-21 14:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: A+E Networks

History W marcu br. dokumentalno-rozrywkowy kanał History poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Gwiazdy lombardu” (sezon 23.), „Wojny magazynowe” (sezon 13.), „Wydarzenia, które zmieniły losy Europy” i „Złoto Bałtyku” (sezon 4.).

History Travis Fimmel („Wikingowie”), Rick Harrison („Gwiazdy lombardu”)


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, morskie sztormy powracają do History i przyniosą „Złoto Bałtyku” (sezon 4.). Z nowymi przygodami i nowymi bohaterami. Poza tym widzowie sprawdzą, co przygotowały dla nich „Gwiazdy lombardu”, jak toczą się „Wojny magazynowe” i poznają „Wydarzenia, które zmieniły losy Europy”.

Marzec 2022 roku w ofercie kanału History:

„Gwiazdy lombardu” 23 („Pawn Stars” 23)
emisja: w niedziele (od 6 marca br.) o 12:00

„Gwiazdy lombardu” ruszają z nowymi odcinkami. Czy Rick Harrison i jego współpracownicy z kultowego lombardu Gold & Silver w Las Vegas odróżnią prawdziwe skarby od zręcznych podróbek? W programie, oprócz odkrywania najcenniejszych skarbów Ameryki, nie zabraknie humorystycznych sporów i rodzinnej rywalizacji, z jakich znany jest klan Harrisonów (więcej tutaj).

„Wojny magazynowe” 13 („Storage Wars” 13)
emisja: w niedziele (od 6 marca br.) o 13:00

Na terenie całych Stanów Zjednoczonych Ameryki spotkać można magazyny, których właściciele zalegają z opłatami, oraz takie, które zostały porzucone lub zwyczajnie - zapomniane. To właśnie one najbardziej interesują licytujących jako potencjalne źródło wielu skarbów. Wśród uczestników programu są i dwudziestokilkulatkowie spragnieni dobrej zabawy, i małżonkowie próbujący szybko się dorobić. Ekscytujących, dramatycznych momentów nie brakuje. Tutaj każdy sam musi ocenić, czy warto się licytować o dany magazyn i ile opłaca się za niego zaproponować. Każdy odcinek serialu ukazuje niepokój związany z oczekiwaniem na to, co odnajdą za drzwiami. Właściciel jednego z magazynów otwiera go po raz pierwszy od dawna i zgadza się, by licytujący pobuszowali w środku. Mając do dyspozycji jedynie światło latarek i bardzo mało czasu, postarają się oni ocenić, czy hala mieści nic nie warte sterty gratów, czy prawdziwe skarby (więcej tutaj).

„Wydarzenia, które zmieniły losy Europy” („Curse of the Ancients”)
emisja: w czwartki (od 24 marca br.) o 23:00

Program „Wydarzenia, które zmieniły losy Europy” obejmuje okres od 6200 r. p.n.e. i czasu globalnych migracji epoki neolitu, wywołanych podnoszącym się poziomem mórz, do roku 1486 r. n.e. - nadejścia epoki wielkich odkryć geograficznych oraz powstawania państw i narodów, znanych po dziś dzień. W każdym odcinku profesor Alice Roberts zabiera widzów w podróż do historycznych miejsc i momentów powstań czy upadków największych cywilizacji w historii ludzkości. Odwiedza zaginiony rzymski pałac w Serbii, tajemnicze opuszczone miasto Shivta w Izraelu i hiszpański fort z epoki żelaza na górze Bernorio. Po drodze Alice Roberts ujawnia najnowsze archeologiczne doniesienia na temat katastrof kończących cywilizacje, w tym niszczycielskie tsunami, które zmieniło losy 10 000 starożytnych Brytyjczyków, wybuch wulkanu, który zapoczątkował koniec całej cywilizacji śródziemnomorskiej, efekty globalnej, najbardziej śmiertelnej pandemii, jak również miejsce najwcześniejszej i najkrwawszej bitwy w Europie, około trzech i pół tysiąca lat temu.

„Złoto Bałtyku” 4 („Hunt for Baltic Gold” 4)
emisja: we wtorki (od 29 marca br.) o 21:00

„Złoto Bałtyku” rusza z nowym sezonem. Sztormowe fale i przenikliwy wiatr odkrywają skarby z morskiego dna. Tomasz po zdobyciu rekordu Guinnessa cieszy się ogromną popularnością - to z jednej strony podnosi wartość jego kolejnych dzieł, z drugiej sprawia, że coraz trudniej mu kupić surowiec w dobrej cenie. Piętrzą się przed nim nowe wyzwania - zdobycie kolejnego rekordu Guinnessa oraz tworzenie wyjątkowych bursztynowych dzieł sztuki, które znajdą nabywców na Bliskim Wschodzie. Do Sztutowa przybywają kolejni chętni do zgłębiania bursztynniczego rzemiosła - m.in. Artur, pasjonat i twórca wyjątkowych noży. Tomasz wraz z Herkulesem odwiedzają mieszkającą w Niemczech bursztynniczkę Martę. Czy poszukiwanie bursztynu na niemieckich plażach okaże się dla nich tak owocne jak na polskich? Krzysztof rozpoczyna płukanie na nowej działce. Tym razem pracy jego ekipy dogląda Marta - jego żona. Płukanie ma przebiegać sprawnie i bezpiecznie. Czy ekipa Krzysztofa podporządkuje się jej poleceniom? Mimo że drogi z Gienkiem miały się rozejść, właściciel poprzedniej działki nie daje za wygraną. Owładnięty gorączką bursztynu podgląda postępy i, przede wszystkim, bursztynowe zdobycze Krzysztofa. Przemysław w zasadzie zakończył prace nad swoim autorskim projektem - podwodnym laserem, z pomocą którego, przeczesując dno Bałtyku i porzucone na nim wraki, dociera tam, gdzie żaden z lądowych poszukiwaczy nie ma szans dotrzeć. Wynalazek Przemysława wydaje się być przełomowy dla poszukiwań bursztynu pod wodą. Szyper Benedykt z okrojoną załogą wyrusza kutrem na bałtyckie wody. Wspominając lata dobrobytu, żywi nadzieję, że rybackie sieci pełne będą ryby i bursztynu, a HEL-6 nieprędko pójdzie na złom (więcej tutaj).
 
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks
Marta Włodarska w programie „Złoto Bałtyku”, foto: A+E Networks


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

549 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...