reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Premier League walczy z pirackim „HesGoal”

dodano: 2022-03-03 14:30 | aktualizacja: 2022-03-11 16:50
autor: HP | źródło: SimilarWeb/TorrentFreak

Premier League Hesgoal streaming 360px Władze angielskiej Premier League zwróciły się do sądu w USA, prosząc dostawcę CDN Cloudflare o pomoc w identyfikacji właścicieli pirackiego serwisu HesGoal.com. Witryna ta jest jednym z najbardziej popularnych pirackich portali z transmisjami na żywo w Wielkiej Brytanii i Europie. Usługa ta nadaje w streamingu szeroką gamę transmisji różnych sportów, w tym najlepsze mecze piłkarskie m.in. z Premier League.

Hesgoal
Premier League Hesgoal streaming 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Premier League chce, aby Cloudflare ujawnił operatorów „HesGoal”
Piłka nożna to sport numer jeden w Wielkiej Brytanii, a co tydzień miliony fanów piłkarskich kibicują swoim ulubionym drużynom Premier League.
Aby oglądać legalnie nadawane transmisje meczów Premier League, które są dostępne, brytyjscy fani muszą wydać około 100 GBP/mies.  na subskrypcję.

Fani piłkarscy gromadzą się w HesGoal, bo HesGoal.com jest najczęściej odwiedzanym portalem streamingowym ze wszystkich.
HesGoal powstało nieco ponad dekadę temu. Od tego czasu stale rozszerza swoją bazę użytkowników na całym świecie, przekraczając ponad 40 mln odwiedzających miesięcznie (wg SimilarWeb). Jest szczególnie popularny w Wielkiej Brytanii, gdzie przypada ponad 25% całego ruchu.

Jak dotąd strona działała stosunkowo bez przeszkód i nie było sposobu na wyeliminowanie jej. Teraz władze EFL (English Fottball League) ma nadzieję na zmianę tej sytuacji, bo skierowano pozew do sądu w USA, mając nadzieję na odkrycie tożsamości operatorów pirackiego serwisu HesGoal.

Wezwanie sądowe zgodnie z ustawą DMCA
Wniosek prawny nie jest skierowany bezpośrednio przeciwko pirackiemu serwisowi streamingowemu HesGoal. Zamiast tego Premier League żąda tzw. wezwania sądowego DMCA, aby zmusić dostawcę CDN witryny Cloudflare do przekazania wszystkich informacji, które posiada na temat operatorów.

Chodzi tu o informacje, które mogą zidentyfikować osoby powiązane z piracką witryną. Obejmuje to nazwiska, adresy, numery telefonów i adresy e-mail. Cloudflare może też przekazać szczegółów płatności.

Te wezwania sądowe DMCA są zazwyczaj wydawane przez amerykańskiego urzędnika sądowego, bez żadnych odmów ze strony Cloudflare. Wezwanie nie wymaga odrębnego nakazu sędziego. 

Co ciekawe, wygląda na to, że HesGoal chyba wystraszył się tego wezwania sądowego i postanowił ogłosić co następuje:

Postanowiliśmy zaprzestać umieszczania jakichkolwiek linków do meczów angielskiej Premier League na stronie „www.hesgoal.com”.
Przepraszamy za to, ale szanujemy prawa posiadacza angielskiej Premier League. 
Możesz kontynuować oglądanie angielskiej Premier League na oficjalnych kanałach TV/satelitarnych/internetowych, takich jak SKY SPORTS (Wielka Brytania), BT SPORTS (Wielka Brytania), SUPERSPORT (SA) , SPORT TV (PT), BEIN SPORT (AR) 


 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Media społecznościowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 799 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...