reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Wilno w ofercie pierwszych polskich kablówek

dodano: 2022-03-12 05:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP Wilno W 2019 roku nadawanie na Wileńszczyźnie, na Litwie, rozpoczęła stacja TVP Wilno. Kanał Telewizji Polskiej dostępny jest tam w sieciach kablowych i IPTV (Telia Lietuva) oraz bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W 2021 roku stacja zawitała do Stanów Zjednoczonych Ameryki (Sling TV). Z początkiem 2022 roku kanał ten zaczęli również udostępniać operatorzy w Polsce - wśród nich są Telewizja Kablowa Chopin (Nadmorska Grupa Medialna) z Wejherowa i Pelmar z Pelplina. U obu stacja pojawiła się na początku lutego br. Na razie nie wiadomo, czy obok kablówek znajdzie się też w ofercie naziemnej i w przekazie satelitarnym (Polsat Box, Canal+ i Orange TV).

Telewizja Polska
TVP Wilno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W „Karcie powinności TVP na lata 2020-2024” możemy przeczytać: „Program TVP Wilno jest rozpowszechniany w sposób rozsiewczy naziemny, rozsiewczy satelitarny oraz w innych sieciach telekomunikacyjnych na terytorium Litwy oraz w innych sieciach telekomunikacyjnych na terytorium Polski, w miarę zgłaszania zapotrzebowania operatorów takich sieci”. Znajdziemy tam także to, że TVP Wilno jest programem nadawanym w języku polskim kierowanym do Polaków i tworzonym z udziałem Polaków mieszkających na Litwie. Program prezentuje bieżące, ważne i ciekawe informacje o polskich sprawach, kulturze, rozrywce, historii i tradycji. Służy upowszechnianiu języka polskiego, tradycji polskiej oraz promowaniu pozytywnego wizerunku Polski za granicą. Program współfinansuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Kluczowe gatunki: informacja, publicystyka, seriale fabularne, rozrywka.

Kanał TVP Wilno rozpoczął nadawanie 17 września 2019 roku (więcej tutaj). 10 września 2021 roku uruchomiono wersję tej stacji w wysokiej rozdzielczości (TVP Wilno HD) - wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki (więcej tutaj). Na Wileńszczyźnie kanał dostępny jest w sieciach kablowych i IPTV (takich jak m.in. Telia Lietuva - więcej tutaj) oraz bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W 2021 roku stacja pojawiła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w serwisie IPTV/OTT Sling TV (więcej tutaj).

Warto dodać, że przez jakiś czas kanał TVP Wilno był też dostępny w Polsce w ramach usługi TVP Stream.

TVP Wilno to kanał o profilu ogólnym W ofercie stacji widzowie znajdą filmy, seriale, programy informacyjne i publicystyczne, magazyny edukacyjne, reportaże, programy religijne, dokumenty, koncerty czy programy rozrywkowe. Są to zarówno autorskie programy TVP Wilno, jak i znane z innych anten nadawcy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...