reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Wilno w ofercie pierwszych polskich kablówek

dodano: 2022-03-12 05:52
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

TVP Wilno W 2019 roku nadawanie na Wileńszczyźnie, na Litwie, rozpoczęła stacja TVP Wilno. Kanał Telewizji Polskiej dostępny jest tam w sieciach kablowych i IPTV (Telia Lietuva) oraz bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W 2021 roku stacja zawitała do Stanów Zjednoczonych Ameryki (Sling TV). Z początkiem 2022 roku kanał ten zaczęli również udostępniać operatorzy w Polsce - wśród nich są Telewizja Kablowa Chopin (Nadmorska Grupa Medialna) z Wejherowa i Pelmar z Pelplina. U obu stacja pojawiła się na początku lutego br. Na razie nie wiadomo, czy obok kablówek znajdzie się też w ofercie naziemnej i w przekazie satelitarnym (Polsat Box, Canal+ i Orange TV).

Telewizja Polska
TVP Wilno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W „Karcie powinności TVP na lata 2020-2024” możemy przeczytać: „Program TVP Wilno jest rozpowszechniany w sposób rozsiewczy naziemny, rozsiewczy satelitarny oraz w innych sieciach telekomunikacyjnych na terytorium Litwy oraz w innych sieciach telekomunikacyjnych na terytorium Polski, w miarę zgłaszania zapotrzebowania operatorów takich sieci”. Znajdziemy tam także to, że TVP Wilno jest programem nadawanym w języku polskim kierowanym do Polaków i tworzonym z udziałem Polaków mieszkających na Litwie. Program prezentuje bieżące, ważne i ciekawe informacje o polskich sprawach, kulturze, rozrywce, historii i tradycji. Służy upowszechnianiu języka polskiego, tradycji polskiej oraz promowaniu pozytywnego wizerunku Polski za granicą. Program współfinansuje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Kluczowe gatunki: informacja, publicystyka, seriale fabularne, rozrywka.

Kanał TVP Wilno rozpoczął nadawanie 17 września 2019 roku (więcej tutaj). 10 września 2021 roku uruchomiono wersję tej stacji w wysokiej rozdzielczości (TVP Wilno HD) - wersje SD i HD kanału mają identyczne ramówki (więcej tutaj). Na Wileńszczyźnie kanał dostępny jest w sieciach kablowych i IPTV (takich jak m.in. Telia Lietuva - więcej tutaj) oraz bezpłatnie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej (NTC). W 2021 roku stacja pojawiła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w serwisie IPTV/OTT Sling TV (więcej tutaj).

Warto dodać, że przez jakiś czas kanał TVP Wilno był też dostępny w Polsce w ramach usługi TVP Stream.

TVP Wilno to kanał o profilu ogólnym W ofercie stacji widzowie znajdą filmy, seriale, programy informacyjne i publicystyczne, magazyny edukacyjne, reportaże, programy religijne, dokumenty, koncerty czy programy rozrywkowe. Są to zarówno autorskie programy TVP Wilno, jak i znane z innych anten nadawcy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

469 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

339 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...