reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Wilno nadaje w HD

dodano: 2021-09-13 12:29
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP Wilno TVP Wilno, kanał Telewizji Polskiej skierowany przede wszystkim do Polaków mieszkających na Litwie, promujący polski język i kulturę, zmienił rozdzielczość nadawania z SD na HD. Od 10 września br. TVP Wilno w wyższej jakości obrazu jest dostępny dla wszystkich widzów znajdujących się w zasięgu multipleksu regionalnego na Litwie i korzystających z naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP Wilno


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Multipleks regionalny swoim zasięgiem obejmuje Wilno i okolice (rejony: święciański, solecznicki i wileński) i dociera do 21 proc. mieszkańców Litwy. W tej części kraju zamieszkuje znaczna część ludności polskiego pochodzenia. Poza TVP Wilno na multipleksie regionalnym znajdują się na także trzy inne programy Telewizji Polskiej: TVP Info, TVP Historia, TVP Polonia.

TVP Wilno od września 2020 roku nadaje także na terenie całej Litwy za pośrednictwem wybranych sieci kablowych. Kanał TVP Wilno jest dostępny dla litewskich operatorów kablowych zarówno w jakości SD, jak i HD.
 

– TVP nieustannie pracuje nad podnoszeniem standardu odbioru swoich kanałów telewizyjnych, tak by spełniać oczekiwania naszych widzów, także tych mieszkających poza granicami kraju. Naszym celem jest, aby wszystkie programy Telewizji Polskiej były nadawane w wysokiej rozdzielczości – mówi Marcin Klepacki, dyrektor Biura Dystrybucji Telewizji Polskiej.

TVP Wilno oferuje swoim widzom 13 programów własnych, w tym flagową audycję – serwis informacyjny „Info Wilno”. W ramówce jesiennej pojawiły się nowości, takie jak program historyczno-podróżniczy „Z historią na Ty”, czy interwencyjna „Nasza sprawa”. Wileńska dziennikarka Renata Widtmann prowadzi nową audycję publicystyczną „Nowe spojrzenie”. Po letniej przerwie wraca program podróżniczy „Litwa nieoczywista”. Do znanej widzom Anny Pilarczyk dołączy nowa prowadząca Odeta Venckaviciene. Kontynuację znajdzie również prowadzony przez Barbarę Włodarczyk autorski cykl filmów dokumentalnych „Goodbye Soviet Union”.

Ciekawą pozycją w repertuarze będzie „Jesień z Krzysztofem Kieślowskim”. Poprzedzony wstępami prowadzonymi przez Jakuba Moroza cykl, przybliży widzom zarówno te znane, jak i mniej znane filmy fabularne słynnego reżysera.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD HyperCap II Duo

Nagrywarka (grabber) i streamer sygnału HDMI w wysokiej jakości, bezpośrednio...

1 790 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat TERRABOX T3 DVB-T/T2 HEVC

TERRABOX T3 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

159 zł Więcej...