reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Piraci od streamingu skazani na 10 lat więzienia

dodano: 2022-03-24 10:33
autor: HP | źródło: FACT/Hampshire County Council Trading Standards

iLLEGAL STREAMING ARREST PIRACY PIRACTWO 360PX 4 brytyjskich piratów zajmujących się nielegalnymi usługami streamingu spędzi łącznie 10 lat w więzieniu - kara za piractwo telewizyjne jest niezwykle wysoka. Cztery osoby z Hampshire, Essex i Norfolk zostały skazane łącznie na ponad 10 lat więzienia w wyniku dochodzenia przeprowadzonego przez Hampshire County Council Trading Standards i FACT.

Illegal streaming piractwo 2020 760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podano nawet dane osobowe skazanych: Michael James Simmonds, lat 45 z Bridge Road, Bursledon, Kieran Collins, lat 38 z Beccles Road, Great Yarmouth, Amanda Collins, lat 37, a także z Beccles Road, Great Yarmouth i Robert Kurian, lat 46 z Mascalls Way, Chelmsford. Osoby te zostały skazane na opłat w związku z pirackim przesyłaniem strumieniowym materiałów chronionych prawem autorskim, w tym takich jak transmisje wydarzeń sportowych w Sky Sports czy BT Sport, oraz praniem brudnych pieniędzy z nielegalnych dochodów.

Cztery osoby otrzymały następujące wyroki:

Michael James Simmonds, 45 lat, z Bridge Road w Bursledon, został skazany za udział w biznesie za oszukańczy cel i pranie brudnych pieniędzy. Otrzymał 5 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za każdy zarzut. Będzie musiał odbyć połowę kary w więzieniu, a pozostałą część odbyć na licencji

Kieran Collins, 38 lat, z Beccles Road w Great Yarmouth, został skazany za udział w biznesie w oszukańczym celu i pranie brudnych pieniędzy. Został skazany na 3 lata więzienia. Będzie też musiał odbyć połowę kary w więzieniu, a resztę odbyć na licencji

Amanda Collins, lat 37, z Beccles Road, Great Yarmouth, została skazana za pranie brudnych pieniędzy i odsiedzi 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Ponadto jest zobowiązana do wykonywania 200 godzin nieodpłatnej pracy

Robert Kurian, 46 lat, z Mascalls Way w Chelmsford, został skazany za pranie brudnych pieniędzy na 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. On też musi wykonać około 180 godzin nieodpłatnej pracy

Postępowanie konfiskacyjne zostało również zakończone przeciwko trzem członkom grupy pirackiej:

• Stwierdzono, że Kieran Collins odniósł korzyść do kwoty 329 239,51 GBP i został skazany na zapłatę 15 399,59 GBP

• Amanda Collins zarobiła 80 000 GBP od firmy zajmującej się streamingiem i została skazana na zapłatę 59 698,07 GBP

• Ustalono, że Kurian zarobił 21.039,06 GBP i został skazany do zapłaty kwoty 1 GBP

Radny Edward Heron, członek wykonawczy Rady Hrabstwa Hampshire ds. Rekreacji, Dziedzictwa i Spraw Wiejskich, powiedział:

- To skuteczne postępowanie sądowe we współpracy z FACT pomogło zapewnić wsparcie legalnym dostawcom treści cyfrowych, a co najważniejsze, że konsumenci są chronieni przed nieuregulowanym pobieraniem zawartość.


Kieron Sharp, dyrektor naczelny FACT, dodał:

- Skazani byli zaangażowani w prowadzenie działalności przestępczej, która generowała znaczne zyski bez względu na prawa właścicieli treści. FACT nadal ściga osoby obsługujące nielegalne usługi przesyłania strumieniowego, które ryzykują skazaniem za przestępstwa i przepadkiem mienia”.


Źródło: hampshirechronicle.co.uk 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X

Octagon SF8008 Supreme Twin UHD 4K 2xDVB-S2X - odbiornik UHD...

569 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

269 zł Więcej...