reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Czy platformy streamingowe ograniczą piractwo?

dodano: 2022-03-23 11:15 | aktualizacja: 2022-03-29 14:44
autor: Dr Hack | źródło: OBS Business School

czaszka piractwo TV haker 360px.jpg Wszystko wskazuje na to, że platformy streamingowe mogą być pewnym sposobem na wykluczenie lub przynajmniej ograniczenie piractwa telewizyjnego. Według raportu OBS Business School, piractwo telewizyjne znacząco spada dzięki boomowi platform streamingowych w Hiszpanii. W tym raporcie wskazano, że piractwo spadło o 25% w tym kraju z powodu rozprzestrzeniania się usług OTT z wysokiej jakości treściami. Bardzo podobnie może być w innych krajach, a widać to m.in. po szybko rosnącej liczbie platform streamingowych, szczególnie z filmami i transmisjami sportowymi.

satkurier.pl
Illegal streaming czaszka piractwo satkurier 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Hiszpańska rozprawa z piratami telewizyjnymi.
Jak wynika z badania, 63% hiszpańskich użytkowników Internetu to klienci legalnej platformy, a 3 na 5 Hiszpanów ma dostęp do dwóch różnych platform. Ruch na platformach streamingowych wzrósł o 70%, a Hiszpanie powyżej 50 roku życia bardzo chętnie korzystają z usług zdominowanych wcześniej przez segment 20-40 lat. Faktem jest, że w Hiszpanii było bardzo dużo nielegalnych usług IPTV i sharingu, ale z czasem zostały dość skutecznie wyeliminowane, a jeśli istnieją to mniejszym stopniu, głownie na bazie indywidualnych odbiorników opartych na Linuksie lub Kodi. To raczej marginalne zjawisko, ale na pewno nadal istnieje, zresztą bardzo podobnie jest w Polsce.

Netflix, Movistar+ i inni
Prawda jest taka, że piraci mają dużo większe utrudnienie jeśli chodzi o dostęp do oferty, która jest w platformach streamingowych. Głównie nagrywane są filmy i publikowane na różnych serwerach z których te filmy są ściągane w sposób piracki. Dużo trudniej jest retransmitować wydarzenia żywo, czyli transmisje sportowe, a to szczególnie ogranicza całościowo zainteresowanie piracką ofertą

GfK szacuje, że piractwo filmowe w Hiszpanii spadło o 30%.
Mimo tego, ogólnie rzecz biorąc, oszustwa związane z piractwem w Hiszpanii nadal oznaczają stratę w wysokości 682 mln euro, co oznacza 130 tys. miejsc pracy, które mogły powstać.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

449 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...