reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Formuła 1 w Canal+ do 2029 roku

dodano: 2022-04-07 10:44 | aktualizacja: 2022-04-07 11:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Grupa CANAL+/satkurier.pl

Formuła 1 Eleven Formuła 1 i CANAL+ przedłużyli współpracę w zakresie wyłącznych praw do transmisji F1 we Francji aż do 2029 roku, czyli na 7 kolejnych lat. Aktualna umowa obowiązuje w sezonach 2021 i 2022. Odkąd w 2013 roku CANAL+ został oficjalnym partnerem transmisyjnym, każdy weekend Grand Prix przyciągał coraz to większą publiczność, informuje nadawca.

CANAL+
CANAL+ Formula 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze dwa GP w 2022 roku odnotowały rekordową oglądalność - odpowiednio 1,42 mln widzów GP Arabii Saudyjskiej i 1,31 mln widzów GP Bahrajnu. Natomiast w 2021 roku francuski CANAL+ osiągnął średnią oglądalność F1 na poziomie 1,14 mln widzów - wzrost o 18 proc. w porównaniu z sezonem 2020 i o proc. wzrost w porównaniu z 2019.

CANAL+ będzie nadal zapewnić widzom obszerne relacje i programy z udziałem ekspertów, w tym byłych kierowców F1 Jacquesa Villeneuve i Romaina Grosjeana, a także eksperymentuje z wprowadzaniem treści na nowe platformy, takie jak Twitch, w celu zaangażowania młodego pokolenia widzów we Francji.

W ramach rozszerzonego partnerstwa po raz pierwszy abonenci CANAL+ będą mogli uzyskać za pośrednictwem internetowej usługi myCANAL dostęp do F1TV Pro.
 

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że możemy kontynuować transmitowanie Formuły 1 na wyłączność do 2029 roku. Serdecznie dziękujemy F1, a w szczególności Stefano Domenicali za odnowione zaufanie, co pozwala nam oferować subskrybentom ekscytujące zawody, które coraz bardziej wciągają fanów i przyciągają szerszą publiczność. Od prawie 10 lat zapewniamy ekscytujące wrażenia wraz ze światowej sławy wiedzą ekspercką, nieustannie ulepszaną przez nasz zespół redakcyjny pod kierownictwem Thomasa Senecala. F1 bez wątpienia stała się ulubionym sportem naszych widzów, o czym świadczy 50-proc. wzrost oglądalności w ciągu ostatnich dwóch lat - powiedział Maxime Saada, prezes Grupy CANAL+.

W Polsce prawa do transmisji Formuły 1 są w posiadaniu Eleven Sports, do końca bieżącego sezonu. Następnie, przez trzy kolejne lata mistrzostwa F1 będą transmitowane w Viaplay.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...